Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet rendesen megtanítan...

Hogy lehet rendesen megtanítani a kutyámnak a marad parancsot?

Figyelt kérdés
Keöketem, eddig minden oké, hátra lépek 2 öt, és folyamatosan mondom neki, hogy marad, de már látszik rajta, hogy fel akar álni. Lépnék még 1 et, és feláll, oda jön annyit, mint mikor leültettem, és leül. Egyszerűen nem birom megcsinálni, mert mindig feláll, közelebb jön, és leül... Mi lehet a baj? Hogy tanítsam meg neki rendesen?
2010. jan. 10. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Kösd ki és tarts a kezedben egy jutalomfalatot. Először csak egyet lépj hátra és mond neki, hogy marad. Aztán lépj vissza és add oda neki a jutalomfalatot. A távolságot folyamatosan növeld. még valami. Ami8kor ellépsz tőle nézz rá. Ne fordulj el. Egy idő után nem lesz szükség a pórázra és megfordulhatsz.
2010. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*amikor
2010. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanezzel próbálkoznék. Miközben mondod neki, hogy maradjon, nézz a szemébe, de vigyázz, nehogy a tekinteted hívogassa! Közben a kezeddel is mutasd neki, hogy maradjon a helyén. Ha haladsz előre valamennyit, mármint több ideig marad a helyén, jutalmazd meg!

Esetleg meg lehet próbálni azt, hogy adsz neki valami finom falatot, amit rágcsál, míg te távolodsz tőle, közben mondogatva, hogy mardjon. Ha már elég messze mentél, ő meg nem ment utánad, guggolj le és hívd oda. Simogatsd meg és dicsérd. Később próbáld meg a figyelemlekötő falat nélkül. Remélem sikerrel jársz!

Milyen fajta kutyus?

2010. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a dolog,h "parancsot" csak egyszer adunk ki. Tehát ha leültetted a kutyát, akkor csak egyszer mond neki,h marad.

Csináld így: leülteted magaddal szemben, adsz neki egy jutifalatot. Mondod neki,h marad és hátra lépsz egy akkorát,h épp kéznyújtásnyira legyél tőle. Ha közben feláll vissza kell lépni és oda, ahol előzőleg ült, oda kell vissza ültetni és elölről kezdeni a dolgot. Ha nem áll fel, akkor egyből jutifalat. Ezt el kell gyakorolni jó párszor, ne is lépjetek tovább csak másnap. Ekkor akkorát lépj hátra (léphetsz akár kettőt is),h mondjuk egy-másfél méternyire legyen tőled. Ha feláll közben a kutya, akkor az eljárás ugyanaz, mint előtte, vissza kell vinni és leültetni. Ha nem áll fell, akkor lépj vissza mellé 1-2másodperc múlva és add oda neki a kaját. A parancsot mindig csak egyszer mond ki, mielött hátra lépnél. A távolságot ne napról-napra növeld, mert az túl gyors lenne. Ha valamelyik nap nem menne a helyben maradás, lehet,h túl nagy már a távolság, akkor lépj egyet vissza és kisebb távolságról gyakorold a feladatot, vagy hagyjatok ki 1-2napot a gyakorlásban. Szidni közben nem szabad, sőt azt se mond neki,h nem, vagy nem szabad, vagy rossz. Ha nem jól csinálja egyszerűen ne jutalmazd csak vidd vissza a "helyére" és kezdjétek elölről a gyakorlatot.

2010. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én leszoktam ÜLTETNI egy helyre, Akkor felé néző tenyérrel mutatom hogy marad, és Közbe mondom MARAD!, majd elindulok pár lépést, Aztán vissza megyek és jutifalat meg megdicsérem. Majd egyre messzebb mehetsz, és aztán el is fordulhatsz. De mikor távolodsz mondogasd a MARAD! parancsszót (az elején). Én úgy olvastam hogy nem szabad oda hívni a kutyát, hanem neked kell vissza sétálni.
2010. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
BOCS TÉNYLEG NEM SZABAD CSAK EGYSZER KIADNI A PARANCSSZÓT.
2010. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm... mostmár értem, köszönöm, kiprobálom!

Amugy tacskó keverék, és már nem fiatal, inkább felnött.

2010. jan. 10. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyben maradásnál , főleg tanulás idején SOSEM hívjuk el a kutyát!Azt kell rögzíteni benne, bármi történik is, a gazda mindig vissza megy hozzá.
2010. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én két módszert csináltam.

1: Ha felállt és elindult, rámorogtam, mint egy kutya, ezzel mutatva neki, hogy rosszallom, amit tett. :D Mókás, de hatásos. Aztán ugyanazon a ponton kezdtük elölről a feladatot.

2: Azzal kezdtem, hogy eleinte nem szemből távolodtam, hanem leültettem a kutyát és körbe jártam körülötte, úgy, hogy a jutalomfalatot végig az orra előtt tartottam. Ez hamar ment, aztán már nem kellett az orrához tartani a falatot. Ha már ez is rögzült, akkor tértem rá a szemből eltávolodásra. A kezdeti fázisban mindig mondogattam a parancsszót és minél jobban ment neki, annál kevesebbszer, most már pedig elég egyetlen egyszer kimondanom.

Fontos, hogy légy fokozatos, ne várj tőle egyszerre túl sokat, eleinte csak két lépésért is jutalmazz és ha ez már tökéletesen megy úgy, hogy csak egyszer mondod ki a marad szót, akkor növelheted a távolságot.

2010. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!