Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gábriel milyen név egy...

A Gábriel milyen név egy kisfiúnak? Nem csúfolnák?

Figyelt kérdés
Második név lenne.
2017. máj. 19. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
másodiknak szerintem jó. igazából teljesen mindegy, mert úgyis csak az egyiket fogja használni, és az valószínűleg az első lesz.
2017. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nagyon tetszik. Azt nem tudom, h csúfolnák-e, de ennyi erővel bármelyik nevet lehet.
2017. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Legyen Gábor és akkor biztos nem csúfolják.
2017. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tartom gázos névnek.

Hogy hányadik neve, az igazából mindegy, mert nekem pl kettő van, és ha bemutatkozom, a többség a másodikon szólít, gondolom, csak mert az van a végén, vagy nem tudom, miért, de így van.

2017. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Ismerek Gábrielt, mindig többször el kell ismételnie a keresztnevét, ráadásul senki nem hívja így. Mindenki Gagázza, de nekem így sem tetszik, a vezetéknevén hívom. Az idősek cukkolják egy dal miatt(angyalom gábriel), és sokan furcsálják.


Külföldön oké, nálunk furcsa. Számomra is túlságosan hasonlít a Gabriellához, a Krisztián nevet sem szeretem hasonló okokból. Na meg a bibliai eredet.. hát..


Namindegy, szerintem a hangzása is lányos és furcsa, nem döntenék mellette, de nem is ciki.

2017. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is azonnal Rúzsa Magdi jutott eszembe. Hiába nem bírom azt a nőt, kb fejből tudom azt a dalt :D Annyiszor játsszák, szóval, nem adnám.
2017. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik!
2017. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen nevű illetőt, neki az az egyetlen keresztneve. Gyorsan megjegyzik a különleges neve miatt, ezt mindenki maga dönti el hogy előny vagy hátrány-e.

Egyébként nekem is jobban tetszik a Gábor, a Gábriel olyan idegen hangzású.

2017. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Gábort azért nem szeretnénk, mert egyrészt van már a rokonságban, ugyanezzel a vezetéknévvel, ill. mert az első neve lehet, h János lesz és amellé nem szeretnék ugyanolyan magánhangzós második nevet.

Ezt a dalt még nem ismertem, mindjárt meghallgatom. 😀

2017. máj. 20. 06:22
 10/13 A kérdező kommentje:
Meghallgattam. Mégis ismertem régről, csak nem ugrott be.Emiatt én nem aggódom, felnőttek egy Ádám nevű rokon gyereket is cukkolnak az Ádám, hol vagy-gyal. ha vki felnőtt létére csúfol egy gyereket, az nekem szinten aluli, velük nem foglalkozom. Meg nekik azért be lehet szólni finoman, h álljanak le. A kortársai esetleges csúfolása aggasztana jobban, hogy nem fogják-e angyalkázni a Biblia miatt.
2017. máj. 20. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!