Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyógytorna létezik még...

Milyen gyógytorna létezik még a dévényesen kívül?

Figyelt kérdés

Feszes izomtónusú a 3 honapos babám, a héten kiprobaltuk a dévényt, de szörnyű volt, ugy üvöltött a kislanyom, hogy mar levegőt is alig vett.

Viszont mindenkepp szeretném gyogytornara járatni.


2017. máj. 19. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Rendes gyogytornasz, foiskolat vegzett, a TB allja.


A devenyeseknek semmi vegzettseguk nincs.

2017. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért ordított mert feszes az izomzata :( Valahogyan ki kell lazítani , és ez bizony fájdalommal jár :( Volt hogy együtt sírtam a kisfiammal, de Akkor is vegig csinaltuk az Ö erdekeben! En nagyon ajanlom a Deveny tornat, 2-3 alkalom utan latni fogjatok a valtozast. Kitartas :)
2017. máj. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: A Dévény módszer képzését csak azok végezhezik el, akinek van gyógytornász diplomájuk és minimum 2 évet dolgoztak már gyógytornászként. Mielőtt leírsz valamit, nézz utána.


Kérdező: A Dévény-tornán csak az a gyermek nem sír, aki teljesen egészséges, és szinte felesleges emiatt járnia. Ez a torna nem szórakozás, hanem egy fájdalmas munka, egy feszes izomtónusú gyermeknél teljesen normális, hogy ennyire sír. Ahogy az előttem szóló is leírta, ki kell lazítani az izmait, ez pedig egy babának nagy fájdalom. Nagyon nehéz ezt szülőként kibírni, de muszáj, mert ettől lesz változás! Pál alkalom múlva boldog leszel, hogy nem hagytátok abba, olyan nagy változást fogsz látni!

Ne add fel, ne keress mást, meglesz ennek az eredménye!

2017. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnalom, de nem tetszik ez a modszer.

Nem volt szimpi a nő sem, es kb.25 percet tudott csak vele foglalkozni, mert abba kellett hagyni, annyira sirt a kislanyom.

Es mindezert elkert 8ezer ft-ot.

2017. máj. 20. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos ez ilyen. A mi fiunknak laza volt az izomzata, nem dévény módszert alkalmaztunk, hanem sztk-s gyógytornász foglalkozott vele. Ő is sírt. Sajnos van, amikor a pillanatnyi kellemetlenséget/fájdalmat el kell viselni, hogy később jobb legyen. A fogszabályzó sem kellemes, mégis felteteti az ember. Barátnőmnek gerincferdülés miatt fűzőt kellett hordani. Az sem egy leányálom, de muszáj volt. Sok gyereknek át kell esni ilyen-olyan műtéten. Ott is fájdalmas a gyógyulás, de ha muszáj, akkor muszáj.
2017. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Dévényen kívül van sokféle módszer. Pető, Katona, Vojta, "sima"...


De egyik se kényeztető wellness kezelés.

A feszességet egyébként a legkönnyebb kezelni, mert együttműködést a babától nem kíván.

Ha laza lenne, sokkal nehezebb lenne.

2017. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van aktív és van passzív terápia. A passzív a dévény torna, az aktívra ajánlom a Gézengúz Alapítvány tornáit. Felmérik abszolút baba barát módon a kicsit és ha szükséges ajánlanak egyéni vagy csoportos foglalkozást. A tornák alatt nem hagyják sírni a babát..sőt az a cél, hogy szeresse a pici...és fejlődjön.
2017. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat.

Megneztem a gezenguz oldalat es szerintem nem az ő modszerukkel kene kezelni a kislanyom, mert nincsenek kommunikacios zavarai.

En arra tippelek, h szegenykem kenyszertartasban volt a hasamban, es felek, h tenyleg egy ilyen deveny modszeres vonalon kéne kezelni.

De ez szornyu volt.

Nem tudom, h normalis-e, h ennyire durvan sirt.

Lehet egy neurologusnak is meg kene pluszban mutatnom.

2017. máj. 20. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:

A fiam borzasztóan ordított, és valóban együtt sírtam vele. De tényleg muszáj! Mi egy rendkívül türelmes, aranyos devenyeshez jártunk! Fontos hogy kitartó legyen a szülő! Csak biztatni tudlak, ne add fel a gyermeked erdekeben.

Ha neurológus kellene, azt a devenyes jelezte volna neked. Látnia kell ezt a jelet, h más gond is van.

Drukkolok.

2017. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha Nem volt szimpatikus a tornasz, Akkor keressetek masikat :) A mienk egy nagyon kedves no volt, szoval nyugi siman talalhatsz normalisat is 😀 De azt ne vard hogy a babad vegig fogja mosolyogni a foglalkozasokat :(

Masodik voltam...

2017. máj. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!