Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit kell költeni egy...

Mennyit kell költeni egy gyerekre?

Figyelt kérdés
Havi szinten mire koltotok és mennyit?
2017. máj. 22. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves gyerekre?
2017. máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Gyakorlatilag 0ft-tól a csillagos égig minden válasz helytálló.

Sokan kapnak (szinte) mindent a rokonoktól, mikor megszületik, a babalátogatók nekünk pelenkát és popsitörlőt hoztak, gondolom másoknál is szokás. Ha emellett anyatejes, akkor az első hetekben kijöhetsz nullára.

Persze nem fogsz, mert veszel neki ruhákat, játékokat, naptejet, hordozókendőt, babahintát, ágyneműt, utazóágyat, fürdőbugyit, textilpelust, meg két toronyórát lánccal, csak mert annyira cuki. :)

Aki mindent újan vesz, az meg főleg. Egy idősebb családi autó árát rá lehet költeni (ebben persze nincs benne a szülés).


Később ugyanez érvényes. Ha ingyen étkezést kap, a védőnő meg a családgondozó visz ruhákat, iskolai felszerelést, meg cipőt, akkor se kell rá többet költeni, mint a családi. Abból kijön a vacsora meg a hétvégi étkezés. De sok családban ennyit se költenek egy gyerekre fejenként.

Más szülők meg viszik babaangolra, babaúszásra, lovagolni, mindenből csak a legdrágább elég jó, rendszeresen viszik kirándulni, programokra, kap elektromos kisautót, pár évente lecserélik a bútorokat, szóval tényleg a csillagos ég a határ.


Arról is lehet vitatkozni, hogy mi az, amit a gyerekre költesz. Pl. mi is most veszünk nagyobb autót, hogy mindenki elférjen. Ha úgy vesszük, akkor a gyerek miatt keletkezik kiadás, és nem lesz olcsó.

2017. máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első, az összeg az igényszinttel és a lehetőségekkel változik.

Mi ennyit költöttünk:

mire megszületett: kb 600.000 (ebben benne volt a szoba felújítása, babakocsitól a textilpelusig, popsikrémig mindent újonnan kellett megvenni)

egy éves koráig:mindennel együtt az éves költsége olyan 400.000( a ruhákat, játékokat, babaúszást, foglalkozásokat, pelust, ételt)


jelenleg 2.5 éves: eddig 800.000 ezernél tartunk ebben az évben(új nagyfiús szobabútor, festés, ágy, bicikli, plusz ugye a ruhák, játékok, programok, csana díja.) Egy jobb minőségű cipő 8-10 ezernél kezdődik, mi most vettünk négyet, mert mindent kinőtt. Kellett a bölcsibe egy benti, két utcai és egy játszós.


Tudom, ennél sokkal olcsóbban is ki lehet hozni, de én azt gondolom hogy nem élünk nagy lábon, nem költünk feleslegesen. (Csana is azért mert nem vették fel bölcsibe helyhiány miatt én pedig dolgozom)

2017. máj. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ahogy nő egyre többet. Most jelenleg pelus, popsitörlő, tápszer, gyümi plussz a hozzátápláláshoz ami még kell, ruhák... nagyobb lesz gondolom egészül ki a lista, játék, kirándulások, programok stb.
2017. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet erre egyértelmű választ adni. Függ attól, hogy mennyi van, mik az igények. Minimálszinten, minden használtan, sok cuccot örökölve, a legolcsóbb pelenkával elég lehet 5-10 ezer havonta az elején. Magasabb igényekkel lehet 50 ezer, vagy 100-200 is, ha mindenből a legdrágábbat veszed, és mindent megveszel, ha szükség van rá, ha nem.

Én nem tudom, mennyibe kerül havonta, sose számolgattam. Ha épp nem kell semmi, csak pelenka, elég 10 is, mondjuk azt nem tudom, mennyi az ő része a kajából (2 éves). Ha épp kell ruha, cipő stb, akkor lehet több tízezer is, néha veszel játékot, tisztálkodószereket, ez megint megdobja, ha beteg, gyógyszerek. Épp tegnap vettem a lányomnak szandált nyárra, csak az volt egy 10-es. Szóval nagyon változó, családfüggő, keresetfüggő, igényfüggő.

2017. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!