Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Fülöp fiúnévhez?...

Mit szóltok a Fülöp fiúnévhez? Milyen becézett alakjait ismeritek?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát, nézeget az asztali naptárat, és többedik átlapozáskor is megálltam a Fülöp név mellett. Nagyon tetszik. Szerintem viselhető név, felnőtt korban is. Kisfiúnak a Füli becenév nagyon édes, bár kicsit kutyaneves.

Mi a véleményetek? Ne kíméljetek, minden véleményt szívesen fogadok, csak kulturált hangnemben tegyétek, és egymás véleményét tartsuk tiszteletben! Köszönöm.


2017. máj. 23. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira nem tetszik, hogy a fiamnak adjam. Becézni sem annyira egyszerű, nem is lehet sok féle képp. A Füli pedig alapból kilőve, mert a szomszédban pont van egy tacskó kutya, és őt is így hívják.
2017. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Viselhető név. Nem túl idegen hangzású, de nem is megszokott, nincs hozzá negatív képzettársítás, szerintem nincs vele semmi olyan gond, amiért ne lehetne adni. Ráadásul vegyes hsngrendű, a legtöbb családnévhez jó, nem hosszú, nem rövid. Könnyű lesz kiejteni a kicsinek is.

Nálunk nem jöhetett szóba, mivel az egyik exemet így hívták, így alapból kizáró ok. Egyébként tetszik a név.

2017. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%

Szürnyű. Már csak azéis, mert előbb-utóbb nem Füli, hanem Fütyi lenne belőle.

Én ilyen vezetéknevű családot ismerek, mindegyik gyereküket utolérte iskolában a 'fütyizés'.

2017. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

*szörnyű*

*azért is*

és egyéb hibák. nem túl együttműködő ma a klaviatúrám :o

2017. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Férjemnek volt egy foxija, őt hívták Fülöpnek. Úgyhogy nekem ezt 100%-ig kutyanév.

(tudom, hogy van király is ezzel a névvel, de én a kutyára asszociálok)

2017. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem tetszik.
2017. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
A Fülöpöt nem gondolom,hogy kéne becézni,mivel normálisan nem lehet. Ilyen szempontból nekem olyan,mint női nevek közül pl a Gerda,ezt sem lehet becézni (szerintem). Kisfiúkènt és felnőtt férfiként is egyaránt viselhető,nem kirívó,illetve nem túl gyakori név. Személy szerint nekem annyira nem tetszik,hogy a fiamnak adjam, de nem szörnyedek el,ha ezt a nevet hallom. :)
2017. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Külföldön elfogadott és szép név a Philipp. Magyarországon magyar gyereknek a Fülöp túl hivalkodó, mint pl. a Henrik, Vilmos. Illetve a Füli tipikus kutyanév.
2017. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Szep nev, ismerosom gyereke is Fulop. Ot Fulesnek becezik :)
2017. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, és adnám is! Nem becézném, így hogy Fülöp annyira jól hangzik, de nyilván közösségben automatikus elkezdhetik Fülizni, vagy Fülcsizni. :S
2017. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!