Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben az esetben?

Ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A nyaralós kérdések miatt merült fel bennem a dolog.

50km-re élünk mindkettőnk családjától, akik ugyan abban a városban élnek. Én anyámra, apámra simán rábízom a gyereket (most 9 hós), eddig is, ezután is. Akár napokra is ott merném hagyni (nem fogom, mert nincs rá szükség, de ha kellene, simán otthagynám). Viszont anyóséknál nem szívesen, még napközben félórára-órára sem. Már kúszik-mászik, kapaszkodva jár... egyrészt férjem húga folyamatosan mindenbe beleokoskodik, jobban tudja mint az anyja apja akik 4 gyereket felneveltek, pedig elsős szakképzőben, vagyis 15 éves. Másrészt irtózatos kosz van náluk. Emeletes a ház, a felső szintet nem használják, azt nem tudom, épp milyen állapotok uralkodnak, de az alsó szint borzalmas. Kutya-macska bejárós, de még ez a legkisebb gond. Felmossa egy vízzel a az egész alsószintet, hetente max 2x, a kád konkrétan fekete már, a wcről nem is beszélve. A föld ragad a mocsoktól, a tányérokon kajamaradék, poharakon nem lehet átlátni... Na, nem szívesen hagynám ott. Viszont ebből borítékolhatóan veszekedés lesz... mert nyilván tudják, ha megyünk, nyilván tudják, ha megyünk valahova kettesben, bár már inkább nem mondjuk el, mert mindig azon rugóznak, hogy hagyjuk ott a gyereket, a húga legutóbb kikérte magának, hogy miért nem tudunk nélküle aludni?! Vagyis, hogy hagyjuk ott éjszakára... egyrészt nem értem, miért kéne otthagyni, mit akar vele, amit akkor nem lehet, mikor mi is ott vagyunk... másrészt így nem igazán tudunk semmit kettesben csinálni, mert vita lesz, miért nem hozzájuk visszük... Ilyen helyzetben ti mit tennétek? Inkább nem hagynátok ott egyiküknél sem, vagy vállalnátok a konfliktust? Azt nem fogom megmondani neki, hogy azért nem maradhat, mert mocsok van, nyilván. Mert amúgy semmi gond nincs, nagyon segítőkészek bármiben.

Így viszont anyámékat is büntetem ezzel, mert nem unokázhatnak és magunkat is, mert nem tudunk elmenni egy vacsira sem...


2017. máj. 25. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem erdekelt a sertodes. Mi mindig anyukamekra hagyjuk a gyereket, anyosekra meg soha nem hagytuk fel orara sem. Megvan az oka (nem koszos lakas hanem egyeb, de hasonlo, egyszeruen nem ereznenk biztonsagban a gyereket), de sosem kerdeztek, ha kerdeznek sem magyarazkodnek, max egy igy dontottunk, igy alakult, kesz.

A te gyereked, miert tartozol BARKINEK magyarazattal hogy hogyan dontesz vele kapcsolatban?

2017. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem mennek anyukádék hozzátok, hogy ott vigyázzanak a babára? Másrészt attól, hogy ugyanabban a városban laknak, nem értem, miért tudnák, hogy ti mikor hova mentek, ha csak ti nem szóltok nekik.
2017. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nem tudom miert fel ennyi no az anyosektol? Es miert tud sakkban tartani valakit barmilyen rokona? Meg azt sem mi az hogy valaki a mellet veri hogy joga van az unokara VIGYAZNI...bakker, talalkoztok, latjak az unokat, miert letszukseglet a ra valo vigyazas? Ez epp akkora baromsag mint hogy masik kerdesben meg az mamak osszevesztek a furdetesen meg hogy ki tolja a babakocsit.....pokoli gyerekes.
2017. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az számomra nem volt egyértelmű az írásodból, hogy a párod ezt hogy látja? Ő sem szívesen hagyná ott a gyereket? ebben egyetértés van közöttetek?
2017. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Közben az jutott eszembe, hogy te írzad, nem az a gond, hogy nem tudnak vigyázni rá, hiszen 4 gyereket felneveltek, hanem a higiénia. Akkor tényleg csak az a megoldás, hogy nálatok vigyázzanak a babára anyósék. Esetleg anyukádék is egy darabig, így nem lesz sértődés. Egyébként előbb-utóbb feldolgozzák, ne aggódj.
2017. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, mert sok nő belesik abba a hibába, h felnagyítja, túldimenzionálja a dolgokat. nem mindegy h Te nem szeretnéd, vagy Ti nem szeretnétek. Mert ha csak te nem akarod, és a párod ebben pedig nem lát kivetnivalót, könnyen megeshet, h közöttetek alakul ki emiatt konfliktus. Az is kérdés, h ő milyen viszonyban van a szüleivel, ezt hogyan tudná rendezni?

Szerintem a nagyszülő manapság ritka kincs, és lehet, hogy még kicsi, de később biztos jól fog jönni, ha valaki eltudja hozni, oviból, bölcsiből stb. Én nem rekeszteném ki őket, csak azért mert kosz van, ha amúgy biztonságban van és odafigyelnek rá.

2017. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám ott a gyereket, é meg is mondanám, hogy miért, ha kérdezik. Ha megsértődnek, az nem a te bajod, legalább utána már nem kell magyarázkodnod. A te szüleidet viszont értelmetlen lenne büntetni, ha velük minden rendben, és én se mondanék le a lehetőségről, hogy legyen néha egy csöndes délután a párommal.

Szóval én kockáztatnék, és arra bíznám, akire nyugodt szívvel rá merem bízni. Akire meg nem, ott nem maradna, ha megsértődik, ha nem.

2017. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagynám 5 percre sem anyósnál a gyerekemet. Ezt a férjemmel is megbeszéltük, ő is megérti, látja, hogy mi a problémám ezzel. Mi vagyunk a gyermek szülei, mi döntjük el, kiben bízunk meg és kiben nem. Benne nem, így hozzá nem mehet egyedül. Ennyi. Nem kell mindig mások érzéseivel foglalkozni, úgy csináljátok, ahogy nektek és a gyerkőcnek is jó!
2017. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindketten így gondoljuk.

Azért nem jönnek hozzánk, mert az úgy igazi pénzpazarlás lenne. Az ő falujukban és a miénkben sincs semmi szórakozási lehetőség, csak a kettőnk közt félúton lévő nagyvárosban. Úgy mindenkinek kocsikázni kellene.

2017. máj. 25. 22:07
 10/16 A kérdező kommentje:
2, kisváros, mindenki ismer mindenkit, látják az autónkat, akármi. Meg mindig megyünk is hozzájuk ha ott vagyunk, csak otthagyni nem akarom.
2017. máj. 25. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!