Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tettetek volna ebben...

Ti mit tettetek volna ebben az esetben? (nagyszülő pobléma)

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha a kisgyerek 3-4 éves korától kezdve nem lenne hajlandó az egyik nagyszülőnél aludni? Mind a két nagymama közel lakik, bár az egyiket majdnem napi szinten látja (NagyiX), a másikat meg hetente vagy kéthetente (NagyiY).


Hallani sem akar arról, hogy Y nagyinál legyen, pedig jól érzi magát ha egy napon látogatunk. Volt már, hogy 1 hétre vagy pár napra elvitték nyaralni, vagy ott maradt. Amikor elbúcsúzunk borzalmasan érzem magam, mert rettenetesen sírt hiába ígérgettem, hogy telefonálunk minden nap akár 2x is, hiába meséltem neki, hetekkel előtte, hogy mekkora buli lesz a nagyinál, mennyi minden izgi dolgot fogtok csinálni.


X nagyival ilyen sose történt, pedig vele is jár nyaralni akár 2 hétre is minden nyáron, és év közben is sokat vannak együtt, sőt ovival is 5 napos útra elment 4 évesen már, illetve másokkal a családból is.


Nem tudom, mit csinálhatnék, a férjemet és nagyiY-t rettenetesen bántja ez az egész, olyan mint ha csak ott nem szeretne lenni, pedig nem bántják vagy hasonlók, ugyan úgy elkényeztetik mint nagyiX, talán még jobban is.


Valaki hasonló cipőben?



2017. ápr. 27. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én azért a helyedben utánajárnék h mi lehet az ok mert van vmi ok az biztos. Nem a gyerekben van a hiba mert itt sztem csakis y nagyiéknál nincs vmi rendben. Egy gyerek nem véletlenül utasít el bizonyos dolgokat, ezt komolyan kell venni. Olyan cifra dolgokat hallok sokszor a tv be v látok a neten én biztos utána járnék.
2017. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Azt biztos, hogy nem kényszeríteném, hogy ott aludjon. Lehet nem a nagyival van a baja hanem csak valami rossz élménye volt ott egyszer, vagy csak nem érzi jól magát a házban.
2017. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Miért alszik ott, ha nem akar???
2017. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy egyszer fürdés közben (nagymama fürdetett) nagypapa kint elkezdett mosogatni és a gázkazán beindult, megilyesztette. (De a másik nagymamánál is gázkazán van, és ott nem fél tőle)

Még arra gondoltam, hogy talán azért nem szeret ottlenni, mert oda mindig csak úgy mentünk, hogy este haza is jöttünk, a másiknál meg pár hónapot laktunk is.

2017. ápr. 27. 12:42
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen én is megkérdezném a gyereket mi az oka.

Elég nagy már és konkrét kérdéseket tennék fel.


EGyébként ebben a korban pont az szokott lenni a baj, hogy nagyi Y lehet hogy rászol dolgokért, vagy éppen nem mindig a gyerekkel foglalkozik, hanem bizony ott el kell foglalnia magát néha. A legnagyobb probléma ennyi idös korban az szokott lenni, hogy a nagyi Y nem játszik vele egész nap, unatkozik, és nincs mindig minden úgy ahogy neki az tetszene.

2017. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Azért hagyjuk már ezt, hogy tévében ezt meg azt látni meg utána kell járni bla bla.

Nekem is két nagyi volt, az egyikhez soha nem akartam menni, nem voltam hajlandó ott aludni, utáltam ott lenni.

És soha nem bántottak ott sem, szerettek, kényeztettek ott is. Hogy miért? Ha nagyon kellene össze tudnék szedni egy-két gondolatot de mind bagatell kis marhaság. És ismétlem, ott is habosra volt nyalva a fenekem, és mégsem akartam menni.

2017. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg a gyereket, hátha kiderül.

Egyébként én is egyik mamámmal sokkal jobb viszonyban vagyok, másikhoz sose szerettem menni. Nem ízlett a főztje, távolságtartó volt, folyton illedelmességre nevelt, amúgy egy mosolygós kedves embernek tartják mások. Úgy éreztem ott mintha másnak kéne lennem mint aki vagyok.

2017. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
6/7-es leírnád azt a kis marhaságot? hidd el, hogy nem nevetlek ki, csak érdekel, mert az én lányom is hasonló cipőben van. Biztos vagyok benne, hogy sose bántották őt, valami más lehet mögötte, de ő ezen a bojleres példán kívül semmit sem mond
2017. ápr. 27. 12:56
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Én sem akartam minden rokonnál aludni.


Az egyiknél pl hideg csempézett wc volt és folyton nyitva volt az ablak, nem szerettem ott pisilni, mindig fáztam. Na meg úgy horkoltak, hogy alig tudtam aludni, éjszaka meg ha felébredtem ijesztő volt az idegen hely a horkolási hangokkal és egyedül kellett aludnom a szobában.


Volt olyan rokon, aki folyton butaságokat beszélt és rosszindulatú volt. Nem velem, hanem másokkal. Olyan rossz volt a hangulat ott, nem szerettem egyedül ott lenni, mikor a szüleim ott voltak jó hangulat volt és egész más.


Olyan rokonom is van, aki a szülők előtt kiszolgált gyerekként, amúgy folyton azt kaptam alsósként, hogy csináld meg magad, menj oda egyedül, te is meg tudod tenni, plussz uborkát kellett szednem vele és folyton szúrta a kezem az uborka. Tehernek éreztem magam és úgy éreztem kihasznál,nem fair.


Szóval akármi lehet, nem is molesztálás, de ha a gyerek valakit nem kedvel, annak oka van, nem kell ráeröltetni semmit.


Én nem hagynám ott a síró gyereket, ha nem muszáj. Főleg, ha van másik hely, ahol lehetne, amíg dolgotok van.



Nem hiszem, hogy az ottélés miatt van. Az én lányom rengeteget volt a dédiéknél velem együtt, most 3 éves korára nem kedveli a dédszülőket, be se megy. A nagynénitől bezzeg alig lehet kirángatni, pedig nagyon keveset volt ott.


Nem a ti hibátok. A gyerek akaratát itt meg igazán figyelembe lehetne venni.



Szerintem a bölcsis sírás sem normális. Az én gyerekem imádott járni, váltásnál pedig utálta a másikat.


Ha nem tetszik neki valami, annak oka van.

2017. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen velem is volt, pedig apukám szülei is imádnak a mai napig, és anya szülei is. De apa szüleinél kevésbé szerettem lenni, tényleg semmi okok miatt.

Pl.

-Anya szüleinél bent alhatott velem a cica az ágyban, apa anyukája ezt nem engedte.

-Apa anyukája felébresztett, ha 10-nél tovább aludtam, anya szüleinél alhattam akár délutánig is.

-Apa szülei nem szerették a gyorskajákat, anya szüleinél pizzán és sült krumplin éltem, vagy amit éppen kitaláltam. Ha csokitortát akartam reggelizni tejszínhabbal, akkor tuti azt kaptam.


Később (9-10 évesen) meg apa szüleinél voltam inkább többet, ma meg már nem teszek különbséget.

2017. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!