Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Változott-e az öltözködési...

Változott-e az öltözködési stílusotok, miután édesanyák lettetek?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a lányom 1 éves. Mindigis volt egy "egyedi stílusom", úgymond soha nem álltam be a sorba. Vannak tetoválásaim és büszke vagyok arra, ahogy kinézek (50 kiló vagyok). Szeretem a csinos ruhákat, pánt nélküli felsőket, rövid nadrágokat. Soha nem jutott eszembe, hogy takargatnom kéne a tetoválásokat, vagy máshogy kéne kinéznem anyukaként. Így érzem jól magam, és nem hiszem, hogy ez gond.

És mégis, látom a rosszalló tekinteteket más anyukáktól játszótéren, itt-ott, és ezeket nem tudom hova tenni. Soha egy percet sem vettem el a lányommal együtt töltött időből azért, hogy magammal foglalkozzak, az "én-idő" az, amikor ő alszik. Egyszerűen nem tudom eldönteni, mire vélni ezeket a nézéseket, imádok anya lenni, imádom a lányom és ez látszik is rajtunk, viszont megmaradtam annak a csinos fiatal nőnek, aki voltam. Ez baj? Netán féltékenység a többi anya részéről?

Vélemények és ellenvélemények is érdekelnek, esetleg hasonló anyukák tapasztalatai, és azoké is, akik rossz szemmel nézik az ilyen anyukákat.

Köszönöm!



2017. máj. 29. 10:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%

Nem változott. És pont teszek rá ki mit gondol!

Én meg azokra az anyukákra nézek rosszallóan akik túra szandiban, lekopott láb körömlakkal, vastag berepedt sarokkal, kinyúlt pólóban, trottyos gatyában nyomják.

Aztán vannak aki nagymamásba mennek át, de valószínűleg ők előtte is olyasmik voltak.

2017. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Szia, én is ugyanígy voltam régebben, már-már kellemetlenül éreztem magam a játszótéren. Én meg szeretek nőiesen, csinosan öltözködni, sminkelek, festem a körmöm, persze teljesen normális módon, szóval nincs műkörmöm, műszempillám, se műmellem, nem tűsarkúban járok, de mégis szeretem a csinos, nőies ruhákat, a jó parfümöket, a szép ékszereket, úgy megyek a játszótérre is a lányaimmal, mint amikor dolgozni jártam. Én így érzem jól magam, soha nem vennék fel tréningruhát, sem sportcipőt, zsíros hajjal meg ki se tenném a lábam az utcára, hiszen 20 perc alatt bármilyen frizurát rendbe lehet rakni. Én is megkaptam, hogy azért "csípem" így ki magam, mert biztos rossz a férjemmel a házasságom és kelletem magam más apukáknak :)) erre van időm, hogy magammal foglalkozzak :)) közben a reggeli sminkem 10 perc, topis ruháim nincsenek, a körmömet meg kb. akkor szoktam kifesteni, amikor a gyerekek már alszanak. De nem fogok senkinek sem magyarázkodni, hiszen én így érzem jól magam és nem vagyok hajlandó ebből lejjebb adni, nem érzem rosszul magam attól, hogy két havonta elmegyek a fodrászhoz és otthagyok 14 ezret, mert úgy jövök el onnan, mint akit kicseréltek, vagy amikor elmegyek néha egy hátmasszázsra, vagy szaunázni. Az pedig, hogy én jól érzem magam a bőrömben és elégedett vagyok, kihat mind a gyerekeimre, mind a házasságomra is.
2017. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem valtozott. En megszoktam hamar, hogy hol a festett szoke hajamert es sminkelt arcomert neznek ki vagy szolizasert, aztan GYED letelte utan azert, mert kosztumben-magassarkuban megyek a gyerekkel hintazni (multinal vagyok -es gyed elott is voltam- vezeto beosztasban), es hat bolcsibol/ovibol bizony megalltunk jatszozni es en irodabol hazefele "munkaruhaban" voltam.


Most ismet babat varok, 7. honap, csinos es szines ruhak, ekszerek, voros vagy pink ruzs, neha csak szajfeny de olyankor fustos szem, de most egyelore nem erzem hogy csunyan neznek ram, egyelore - majd ha ismet jon a jatszos idoszak :))))

2017. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 5 éves a fiam, nem változott a stílusom. Mondjuk én a nőiesen elegáns stílust képviselem, tetoválás sem gyerek előtt sem azóta nekem ebbe nem fér bele. Szerintem téged is csak a tetoválásaid miatt néznek meg, nem a fiatalságod miatt. Sőt tovább megyek szerintem az anyaságoddal sem függ össze a dolog, egyszerűen csak nem tetszik nekik a stílusod, ezért néznek így rád. Engem soha nem érdekelt az ilyen dolog, nem tetszik, de ettől le nem nézek senkit, mivel mások vagyunk.
2017. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
jobb ha megszokod, hogy rengeteg a rosszindulatú ember, vagy irigyek vagy féltékenyek, esetleg őket frusztrálja a megmaradt súlyfelesleg, sok ok lehet. Én nem változtam semmit, nem változtattam semmin, miért is tenném. engem nem más ember véleménye érdekel, hanem a páromé és a sajátom. Maradj önmagad természetesen.
2017. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
37%

Szia!

Én 18 éves lány vagyok, nem vagyok anyuka de találkoztam már ezzel a jelenséggel, hogy kicsit "extrémebb" édesanyákat elítélnek csupán a külsejük miatt. Ez butaság! Ne foglalkozz vele!


Ő itt Annie, szépséges kislánya Hanna. [link]

Én ask.fm-ről ismerem, ha gondolod nézz bele a szívecskés válaszaiba, de írhatsz is neki, végtelenül kedves és nyitott nő, szívesen beszélget, ezért is adta meg minden elérhetőségét asken.

[link]

Nekem megtanította, hogy az extrémebb stílus csupán annyiban befolyásolja az anyaságot, hogy a gyermek nem lesz egy intoleráns felnőtt.

2017. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem régen volt szokás odafigyelni arra, hogy életkornak - szerepnek megfelelően öltözködjenek az emberek. Mert etikett...

De ez szerintem már elmúlt. Most már nyitottabb a világ, az ember kiállhat a maga stílusa mellett. Épp ezért én sem nézegettem mama cuccokat magamnak :D hülyeség megváltoztatni magunkat amiatt, mert anyák lettünk.

2017. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem. 2 gyerek után is fel tudtam venni a lánykori ruháimat, ugyanúgy jártam miniszoknyában is, mint a gyerekek érkezése előtt. Sminkelni előtte sem szoktam, nincs szükségem rá, egyedül a hajamat vágattam rövidebbre, mert a második után egy darabig nagyon hullott, de aztán visszanövesztettem, ahogy rendbejött. Nem érdekel, ki mit szól hozzá.:-)
2017. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A tetkók miatt eddig is megnéztek, ehhez már hozzászoktam, nem érdekel, de ez most más. Hogy is mondjam, mintha nem tartanának anyának valónak?! Valami ilyesmi. Én emlékszem egyik osztálytársam anyukájára, aki hasonló stílusú volt, mint én (pin-up féle). Mind irigyeltük a srácot, mert jófejek a szülei, és a srác is büszke volt rájuk, csak neki nem volt "gáz" ha közösen jelentek meg valahol.

Én büszkén viselem a tetoválásaimat, mindnek megvan a múltja, ami az én múltam. Büszkén viselem a ruháimat is, mert jól állnak és megtehetem, hogy ilyeneket vegyek fel :) a férjem pedig büszke arra, hogy ilyen felesége van.

2017. máj. 29. 11:22
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire magabiztos vagy akkor plane nem ertem miert erdekel ki mit gondol? :) A jatszon mindenki kinezi a masikat, a csini a mamasan oltozkodot, a mamasan oltozkodo a csinit es vaganymamit, vaganymami a trottyosgatyast, sminknelkuli a voros ruzsost, stb.....

De egyvalami egyezik: egyik sem ismeri be hogy sajat magat sokkal jobb fejnek es anyanak tartja ;)

2017. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!