Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit adjak a babámnak ha...

Mit adjak a babámnak ha belázasodna? A doktornő nem adott és nem is mondott semmit. Normális hogy eddig nem írt fel semmilyen láz és fájdalomcsillapítót? Vagy ezt nekem kell kérni? Szerencsére eddig nem volt semmi baja.

Figyelt kérdés
Ma megkapta a kicsikém a 2hónapos oltásait,itthon megnéztem hogy némelyik baba be lázasodhat tőle. Most kicsit megijedtem mert nincs itthon semmi gyógyszer,de az orvos sem adott.
2010. máj. 17. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lázcsillapítók többségét nem kell felíratni, vény nélkül meg tudod venni a patikában. ez alól kivétel a Germicid C kúp (siam germicidet felírás nélkül is kapsz). Egyébként ezt már előre megvehetted volna, hisz sosem lehet tudni, hogy mikor lázasodik be egy kisbaba...ha az éjszaka közepén, akkor is szükség van lázcsillapítóra. Ha szerencsétek lesz, nem megy fel nagyon a picid hője (az enyémnek soha nem volt baja az oltástól), de ha mégis és még nincs lázcsillapítód, segít a hűtőfürdő vagy a priznic (mindkettő leírását megtalálod a neten).
2010. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem elég nagy felelőtlenség az orvosodtól hogy nem irt fel neked eddig még semmijen lázcsillapítot.

Nekem a doki nem tudott aznap kijönni mikor hazajöttünk a korházból, ezért a védőnővel küldte a recepteket. Közte lázcsillapító kupét is. Mondván legyen itthon mindig, mert nem lehet tudni mikor lázasodik be.

Úgy tudom 3 hónapos kor alatt csak ez a kúp adható a babának (germicid). Reménykedj, hogy nem lázasodik be, ha meg igen akkor marad a hűtőfürdő, vagy betelefonálsz az ügyeletre, hogy adjanak receptet apa elmegy érte.

mi szerdán kaptuk meg a 2 hónapos oltást és szegénykém belázasodott 2 északa is. Nagyon megviselte. Másnap olyan gyenge volt, hogy sirni se tudott, csak nyüszögött. Szinte egész nap aludt.

Holnap mindenképpen irassál lázcsillapítot.

Szorítok nektek, hogy ne kelljen.

2010. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekem is hozott a védőnő recepteket csak éppen lázcsillapító nem volt közte. Magamat is hibáztatom hogy eddig nem vettem,de eddig hál istennek nem volt rá szükség.
2010. máj. 17. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!