Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan ismerosotok, aki...

Van olyan ismerosotok, aki kifejezetten agressziv es ellenseges lett, miutan gyermeket szult? Valtozni fog ez?

Figyelt kérdés

Ferjemmel kozos baratunk (ferfi) kozel a 40-hez talalta meg a parjat, aminek oszinten orultunk, mert nagy alma volt, hogy csaladja legyen.

Vegre lett komoly kapcsolata, gyereket is vallaltak. A parjahoz nehezen sikerult kozelkerulni, tavolsagtarto volt sokaig, de vegul sikerult barati kapcsolatot kialakitani vele.

Ez szules utan teljesen megvaltozott. Kifejezetten ellenseges lett velunk a no, ahogy latjuk masokkal is, a nokkel pedig szo szerint bunko, elutasito (a ferfiakkal talan kevesbe). Max akkor kedvesebb, ha a gyerekuket dicserjuk, vagy o mesel nekunk a gyerekrol. Amint temat valtunk, vagy a mi/masok csaladjara terelodik a szo abban a pillanatban hatat fordit, elmegy, vagy siman beleszol, szoval kifejezi, hogy mas gyereke/csaladja ot nem erdekli.

Ha valamelyikunk gyereke mar csak a kozelebe megy az ovenek, akkor szinte villamokat szor a szeme, felkapja az ovet es elviszi. Megertem, hogy felti, de nem bantani akarjak, legalabbis egy egy eves gyereknek nem lenne attol baja, hogy egy 8 eves mondokazik neki, vagy megnevetteti.

A nokre nagyon feltekeny, ha ugy talalkozunk, hogy csinosabb ruhaban vagyok, akkor mar koszonni is alig akar, max ha a parja odalep koszonni, puszit adni, akkor kozenk veti magat. (Hozzateszem, hogy kb 20 eves baratsag van koztem es a parja kozott, soha semmi nem volt kozottunk, meg gondolati szinten sem, emiatt nem kellene feltekenykednie, a ferjemmel a kapcsolatunk tokeletes es ezt is tudja jol.)


Egy eve szult, a helyzet egyre rosszabb, a talalkozasok ritkulnak mert nem erzi mar senki jol magat ebben a legkorben. Max a ferjem es az o parja ulnek be sorozni havonta kettesben, de egyszer, amikor en is veluk tartottam volna, akkor a baratunk utolso pillanatban lemondta. Szerintem kitort otthon a balhe amiatt, hogy nem csak a ferjem megy es igy mar az asszony "nem engedte el".


Voltatok mar hasonlo helyzetben? Mi lehet ennek az oka? Valtozni fog a dolog, tehetunk mi ezert valamit, vagy engedjuk kopni ezt a baratsagot, amit amugy nagyon sajnalnank? A mi turelmunk is fogy es azt a keves szabadidonket nem akarjuk ilyen hangulatban.


2017. máj. 31. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En biztos nem keresnem a tarsasagukat.
2017. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennek nem találkoztam. Olyannal igen, hogy amint gyereke lett, elkezdtett mindenkit piszkálni, hogy mikor szülsz gyereket, tiktak-tiktak :D De amit te leírsz, az elég beteg. Ez a nő egyszerűen bunkó, én nem tudok erre elfogadható magyarázatot adni, mert erre a szülés utáni, gyes alatti beszűkült tudatállapot közel sem indok. Nem próbálnám sem megváltoztatni, sem kivárni, hogy elmúljon. A barátotoknak meg mennyire égő lehet már, hogy ilyen a felesége.... Szegénynek neki kell majd újra felépíteni a barátsait, ha ez a helyzet, így vagy úgy, rendeződik a feleségével. A férjed azért összejöhet vele időnként, esetleg sörözés után mintegy spontán felugorhatnak hozzátok is...
2017. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg zűr van a paradicsomban, és csak kifelé látszik az, hogy náluk minden "tökéletes". Ha valóban az lenne, akkor a nő kiegyensúlyozott lenne, nem féltékenykedne, és befogadná a párja barátait, pont ahogy a családtagokat is.

De itt erről szó nincs, ez a nő egy tipikus háripa. Sajnos a barátotok beleesett abba a hibába, hogy annyira akart családot és gyereket, hogy nem nézte meg, kivel vállalja... Te is írod, hogy sose volt igazán kedves és szimpatikus, úgyhogy nem annyira váratlan a mostani viselkedése sem.


Egyébként meg nem kell finomkodni vele meg simogatni a buksiját, nyugodtan mondj oda, amikor sértőn viselkedik. Legalább is én biztosan nem venném mosolygósra a figurát, mikor nyíltan bunkón viselkedik. Nem kell mindent ráhagyni.

2017. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy leroggyant a terhességtől, elégedetlen magával. Vagy nincs pénze csinos ruhákra, fodrász-körmös stb re és ettől kisebbségi komplexusos. Vagy nincs megelégedve az anyai teljesítményével ezért nem akar szembesülni vele, hogy más meg jó anya. Vagy nem szexelnek és fosik, hogy ha az ember otthon vele nem, akkor biztos máshol mással. Annyi minden lehet.

Jobb kerülni az ilyet. Ha ti meg 20 éve barátok vagytok, akkor el kell menni néha együtt beülni valahova dumálni és nem kell a csaj orrára kötni. A te férjed gondolom nem csapna hisztit belőle.

2017. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a nő hibája ha a szülés után kisebbségi komplexusa van, hanem a kedves barátotoké is, hiszen neki kéne támogatnia ebben az időszakban, hogy a körülményekhez képest szépnek érezhesse magát.

Az éremnek is mindig két oldala van és ne felejtsük el hogy ok-okozat követi egymást.

Az meg hogy zárkózottabb volt az elején még nem egy főbenjáró bűn. A saját gyerek bűvöletébe meg az újdonsült anyukák 80-90%-a belezuhan.

2017. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
látom törölték a válaszomat, valamiert nem volt szimpi. pedig csak azt mondtam hogy a lotyó inkább tegyen magáért hogy ne legyen az önbizalma a béka seg ge alatt, és hogy jön ahhoz hogy ő bármit is megtilt a párjának. Azt hiszi hasra kell esni tőle mert szült egy kölköt :)
2017. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Leginkább a párjával kellene beszélni, hogy kérje szakember (pszichológus/pszicháter) segítségét. Ez a féltékenység, durva viselkés már beteges. Ha a párja nem is Titeket sajnál, legalább a gyerekre gondoljon. Egy ilyen anya mellett nehéz lesz felnőni.

Persze, egy nőnek kell, hogy szülés után is nőként bánjon vele a párja és szépnek érezhesse magát, de a leírtak alapján szerintem ez több, mint némi önbizalom hiány.

2017. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!