Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha alkalmi kapcsolatban...

Ha alkalmi kapcsolatban teherbe esik a nő, akkor a férfit terheli felelősség, vagy anő baja és nem szabad-na gyerektartást kérnie?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 11:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%

hát ez nagyon jó kérdés, igazából azt mondanám, hogy nem kéne kérni. Másrészt ott az a gyerek, a pénz jól jön gondolom.

Egyszer láttam egy ügyvédes filmet, ott pont ilyen per zajlott. És az apának a végén kellett fizetnie, mondván, minden sex-ben ott van a terhesség lehetősége. És aki sex-el az elfogadja ezt a lehetőséget. Függetlenül attól hogy védekeztek e vagy sem.

2010. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak abban az esetben szabadna gyerektartást kérni, ha a férj azt mondta, hogy oké jöhet a baba. Ha a férfi nemet mondott rá, akkor rohadtul nem igazságos még a pénzét is elszedni. A nőnek is meglett volna rá a lehetősége, hogy védekezzen. Az már csak hab a tortán, hogy azt hazudják fogamzásgátlót szednek és utána nyelik a gyerektartást. Ha a férfinek nem kell a gyerek, erről nyilatkozatot tesz, a nő egyedül vállalja, akkor szerintem nem igazságos, ha gyerektartást kér. Persze az megint abszurd lenne, ha először elvállalná a hapsi a gyereket, aztán megunná fizetni és utána lemondana róla. Na ezt sem engedném.
2010. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben az apa nem írja alá az apasági nyilatkozatot semmi kötelezettsége nincs a gyerek felé sem pedig feléd.
2010. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Alkalmi sexnél az téma,hogy héj te nő, szedsz hormont vagy csak úgy dugnak egyet?

Mert, ha a pasi csak feltételezi, hogy szed...vagy csak feltételezi, hogy igazat mond...egy ismeretlennek mindent ki hisz el?aki naív...nem?

vagy a pasik nem tudják, hogy még védekezés esetében is fennáll az,hogy ha bedugják, akkor abból gyerek lehet?

2010. máj. 18. 11:57
 5/38 A kérdező kommentje:
Hogy ha nem írja alá? Mármint, ha nem ismeri el az apaságot? Ekkor szoktak dns tesztezni? Es ha ott bebizonyosodik,hogy ő az apa, akkor kell vállalnia kell az apaságot?
2010. máj. 18. 12:01
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

huha,akkor ezek szerint az apa,aki ugyanugy tudta h bmilyen védekezés mellett gyermek lehet,az élheti tovább,gondtalanul az életét,ha mégis baba lesz a szexuális kapcsolatból??? A nő meggebedjen bele a gyermek tartás költségeibe???

Férfi megunja a kiscsaládját,fogja és elmegy,vígan éli tovább az életét,egynéhány apa,esetleg törödik a gyerekeivel, de a többi..nem fizet gyerektartást stb..ezt nem is értem a társadolom miért csak a nőket ítéli el,ha gyermeküket elhagyják..az apának is ugyanolyan felelősségteljes szülőnek kellene lennie...mind érzelmi,mind anyagi szempontból..

nem hiába van a mondás a Nő magának szüli a gyermeket...

2010. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Tudod a nőnek is lehetne ennyi esze. Továbbra fenntartom hogy nem illik gyerektartást kérni, nem a férfi akarja a gyereket. Igen is magának szüli, mivel itt nem áll fenn tartós kapcsolat ahová biztosan szülhetne. DNS teszt meg nagyon drága, de ha van rá, akkor lehetséges.
2010. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a férfinek, úgy a nőnek is megvan rá a lehetősége, hogy ne vállalja a gyereket. Nem elsősorban az abortuszra gondolok, de ha akar, lemondhat róla. Csak a legtöbb nő ezt nem szeretné megtenni, mert fontosabb neki a gyerek, mint a gondtalan élet.

Tehát szerintem ha a férfi az első pillanattól úgy gondolja, hogy nem akarja a gyereket, akkor szerintem sem illene gyerektartást kérni, függetlenül attól, hogy rendszerint megítélik, ha az apaság ténye beigazolódik.

2010. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Te vagy ilyen helyzetben kérdező? Hány hetes terhes vagy? Ismered az apát?
2010. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Nem én.

Én úgy gondolom, hogy ha valaki sexel, akkor viselje a következményeit,akár férfi,akár nő. Mindenki tudja,hogy a sexből lehet gyerek még akkor is,ha csak 10perce ismeri a másikat.Akkor meglepődni nincs miért és nyivákolni ffiként,hogy ő csak sexelni akart és nem volt párja, prositra nem költ,védekezni sem akart....

2010. máj. 18. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!