Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzi sok nő úgy, hogy...

Miért érzi sok nő úgy, hogy gyermek nélkül nem teljes sem ő, sem az élete?

Figyelt kérdés

2017. jún. 15. 00:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Fajfenntartási ösztön.
2017. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Majd ha a te életedben is elérkezik a fészekrakási ösztön, akkor nem fogsz ilyeneket kérdezni. Ha valamire vágyik az ember, akkor nem érzi teljesnek az életét anélkül a dolog nélkül. Nem csak a gyerek lehet ilyen.
2017. jún. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ösztön is lehet, de sokaknál társadalmi nyomás. Próbáld csak azt mondani nőként, hogy nem szeretnél gyereket, egyből megköveznek! ha elég sokszor hallod, látod, hogy a gyerek az élet értelme, előbb-utóbb akkor is elhiszed, ha amúgy neked alapból nem való a gyerek.
2017. jún. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom. A húgom is ilyen. 22 évesen csak azonjár az esze, hogy mikor esikmár teherbe a párjától. Legjobb barátnőm dettó.

Én 24 vagyok, nem mondom, hogy sosem akarok gyereket, de momentán egyáltalán nem vágyom rá. Csak arra, hogy utazgassak, lássak-megéljek mindent amire vágyom és meg teremtsek mindent. Új autó, saját ház. És szerencsére a párom is így vélekedik...

Mégis, a környezetemben azt mondják, hogy önző vagyok. Csak azért mert nem akarok a semmire, albérletbe gyereket szülni.

Szerintem ez a nem normális...

De aki szülni akar, hát szüljön, engem nem zavar, csak akkor engem se piszkáljanak, ha a "na és te nem akarsz szülni?"-re azt válaszolom, hogy nem. :)

2017. jún. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem tudják, hogy pontosan milyen :D Két gyermekem van, imádom őket, de már 3 éve nem aludtam át egy éjszakát, néha füldugóról álmodozom és még sorolhatnám azokat a dolgokat, amiket nem tudnak a még gyermektelenek. Az elsőt váró kismamák is olyan aranyosak, ahogy révedezve beszélnek a babáról... Szóval van egy vetített kép a cuki gügyögő babákról, és van egy valós álmatlan éjszakákról, hisztikről és gyönyörű alvó gyerekekről. Ez a reklám mindent elmond: https://www.youtube.com/watch?v=otSo2YfOFLw
2017. jún. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Társadalmi nyomás, elvárás. Mert bedumálják a nőknek hogy értéktelenek ha nem szülnek. Engem már tizenhat éves korom óta ezzel cseszegetett a család- szerezzek pasit, menjek férjhez, szüljek, mert anélkül semmit sem érek.... Ami kellemetlen, mert egyáltalán nem akarok se férjet, se gyereket.
2017. jún. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Fajfenntartási ösztön. :)

Nekem az fura, amikor tárgyak után vágyakozik valaki annyira, hogy képes évekig küzdeni érte. Legyen az autó, laptop, vagy jegygyűrű.


Nekem három gyerekem van. Hidd el, ha tényleg olyan borzasztó lenne, akkor a legnagyobb egyke marad. XD

De az enyéim ébren is aranyosak. XD

Ha nyernék a lottón, addig szülnék gyerekeket, amíg rám tör a klimax. :)


Fura, mert idegen gyerek egyáltalán nem érdekel, nem nyomorgatom csak azért, mert kicsi és cuki.

2017. jún. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Fatal_3rror_ válasza:
73%
Szerintem pont az a szomorú, hogy minden idióta szülheti a gyereket halomszámra, korlátok nélkül, pedig az emberek jelentős része egyszerűen nem alkalmas szülőnek és egy marék földigilisztát nem bíznék rájuk.
2017. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
Én férfiként is így érezem, mi rossz van ebben? Örültem amikor apa lettem és az unokáimat is várni fogom ha eljön az ideje.
2017. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Mert a bulizgassunk, utazgassunk, pasizzunk es karrierezzunk egy ido utan keves egy bizonyos koru no ertekrendjeben vagy mindennapjaiban. Ezeket jo esetben eleted / magadenak tudod 35-40 eves korodig es utana? Oke, kiveve utazas, de azt 40 felett csaladdal is lehet (nalunk 3 generacio egyutt utazgat minden nyaron es isteni).


Szoval utana a csaladod lesz a legszebb oromok forrasa nem a hapsid vagy egy jo b.baszas a bulinegyedben. A baratnokkel csalad mellett is lehet kapcsolatot tartani, utazni is lehet, karrierem is megmarad, de a gyermekem, unokam szeretete mellett ezek annyira torpe erzelmek lesznek csak :)


En egy kezgyerekes anyuka vagyok, sok barattal, karrierrel, utazassal az eletemben, es teljes eletet elek (ennel nem is lehetne teljesebb), megis azt gondolom, 40 felett majd egy kiralyul sikerult meetingem vagy egy ujabb kulfoldi ut mar nem lesz szamomra akkora nagy szam mint 25-30-as eveimben. 50-55 felett meg mar szerintem kb. ingerenciam sem lesz a felszini dolgokra csak a szeretteimre. Es hat ugye utolag mar nem tudsz csaladot "szerezni"......szoval ha nem nem szultel gyermeket, kedo banat, magad maradsz a kosztumodben a repjegyeiddel es 70 evesen egy padon ulve meselhetsz a fiatalkori sikeres eletedrol vadidegeneknek.

2017. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!