Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hátrányai lehetnek egy...

Milyen hátrányai lehetnek egy "ésszel" és nem szerelemmel vállalt gyermeknek? (gyermek szemszögéből) ha amúgy kb mindene megvan, anyagi, ill teljes családi idill, jó szülői párkapcsolat minta, stb?

Figyelt kérdés

van egy gyermekünk, mindig is terveztünk többet.

visszamentem dolgozni, anyagilag stabilizálódva vagyunk, nincs hangos szó, minden olyan mint kéne, azt leszámítva, hogy nem szeretem a férjem már. semmit nem érzek, viszont nagyra becsülöm és értékelem a normális családi képünket, annak idején a sok kudarc után.


első gyermekkel mindenem volt az apja, szívből vártam Tőle a gyermeket, rózsaszín köd, stb.


most az sem hatna meg, ha felkavarodna valami, kimaradozna, vagy bármi. nincs mitől félnem. anyagilag, ill anyai érzemekkel el tudnék látni két gyermeket is, persze biztos akadnának nehézségek, de úgy is alkalmazkodnék a megváltozott helyzethez. nem sírnék tele zsebkendőket, nem lenne sajnálat, sem önsajnálat.


szóval ha ebbe vállalom a következő gyermekünk(akire viszont vágyom), már most más lenne, nemhogy a terhesség, de már a fogantatás is.

ebből lehet hátránya a kisebbnek?


2016. szept. 9. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én hiszek abban, hogy a gyermekek még olyan ösztönszerűen léteznek, olyan éles, érzékeny kis radarjaik vannak, hogy rögtön megérezné, hogy a felszín alatt bizony nem kerek a történetetek. Én nem szívesen tenném ki a gyermekemet annak, hogy dacára az anyagi jólétnek, érzelmi biztonságnak úgy kelljen élnie és felnőnie, hogy számára az a családi minta, hogy létezik két szülő, akik teljesen elhidegülve, szeretetlenségben /legalábbis egymást nem szeretve/ élik az életüket. A tisztelet szuper dolog, alapvetőnek kell lennie házastársak között, ugyanúgy, ahogy a szeretetnek is, és szerelemnek, ami persze idővel mély szeretetté szelídül, de akkor is ott kell lennie egymás tekintetében. Ha ti egymásra néztek, már nem látjátok ezt a másik tekintetében...és ez szomorú. A gyermek talán felnőve még magát hibáztatná, hogy a szülei miatta maradtak együtt egy boldogtalan házasságban.

Jól gondold meg! Ha úgy érzed, hogy ez a kapcsolat érzelmileg kielégít, és sosem fogsz egy igazi szerető társra vágyni, akit te is nagyon szeretsz, akkor szülj még egy gyermeket. Ha viszont évek múlva magányosnak fogod érezni magad, és új társat keresel, a gyermekeid elvált szülők gyermekei lesznek...és az bizony nem egy boldog állapot. Egy gyermeked már van, rá valószínűleg ez a sors vár, de tudatosan ezt szánni egy még meg sem született kisembernek?!

2016. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Minden párkapcsolatban, így a házasságokban is vannak szerelem nélküli, unalmas időszakok, ez vérmérséklettől függ, hogy ki hogy viseli. Szerintem örök igazság, hogy a biztost a bizonytalanért kár kockáztatni, mert akárhogy is tervezed az életed, gondolom nem egyedülálló anyaként szeretnél élni és váltogatni a partnereket. Ha neked fontos a családod, akkor próbálj meg tenni valamit azért, hogy javíts a helyzeten. De én várnék egy második babával, amíg ez a fejemben nem rendeződik. Mi hiányzik? Mi az, ami neked többet adna mástól, vagy akár egyedül? Nekem is két gyerekem van és bizony vannak időszakok, amikor már már utálatba megy át a kapcsolatunk, de utána ismét a régi minden és nagyon egy síkon vagyunk. Olyankor én is mindig agyalok, hogy mással jobb lenne, álmodozok, de végül mindig visszatérek a valóságba és tudom, hogy nemcsak, hogy nehéz lenne egyedül, de nagyon elveszett lennék. Ha jönne is egy nagy szerelem és ami eléggé lehetetlen, de minden stimmelne, elfogadná a gyerekeimet is velem és a rigolyáimmal együtt, ott is előjönne pár év múlva ez az érzés. Én annak a híve vagyok, hogy inkább javítsam meg, ami elromlott, ne dobjam el.
2016. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nagyszüleim több mint 40 éve házasok. Nem szerelmesek és nem is voltak azok soha. Jó barátok azonos vérmérséklettel, érdeklődési körrel, vallással. Nagyon jól megvannak együtt és anyáméknak is kiváló gyerekkora volt. Ő és testvérei mondták. Szerintem hülyeség egy stabil, baráti házasságból kilépni. A szerelem múlandó. Ha mindig azt követné az ember, akkor lehetne 10 anyától 30 gyereke. Mert elég sokszor válna.
2016. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem normalis dolog h ennyi idö utan mar nincs szerelem hanem szereretté alakultak az erzesek. Sok ember ilyenkor újat keres es kétévenként házasodik es válik.

Szerintem maradni kell ...

A masik h azt erzed h neked mar mindegy mit tesz a ferjed stb ezt azert erzed igy merr nyugalom van a házasságotokban , de nem tudhatod h reagalnal ha tenyleg megcsalna.

Azt csak utana tudnad meg. Sokszor sirnál te krokodilkönnyeket , hidd el

2016. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

általában az első gyerek a szerelemgyerek- úgy tartották. Megváltoznak az emberek idővel, a lángoló érzések átmennek csendes görögtűzzé, egymás mellett kitartással, figyelemmel, szeretettel lenni - de ez a jó, az évekig lobogó tűz felperzselne mindent. Ha megmarad mellette apa és anya és van nagyobb testvére is, velük nőhet fel, nem kell ide-oda rángatni 2., 3., 4., kapcsolatba

- boldog lesz az a 2., 3., 4.,...n-dik gyerek is!

2016. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
második válaszoló vagyok: szerintem nagyon szerencsés és ritka, aki megtapasztalja az igazi biztonságot és szeretetben él. Régebben én is azt gondoltam, hogy a nagybetűs szerelem egy életen át tart, de nem igaz. Szerintem a szerelem után következő szeretet és mindent jelentő biztonság sokkal magasabb rangú, csakis ilyen állapotban lehet jövőt tervezni hosszú távra.
2016. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nem akarok, pláne tudatosan rosszat egy gyermeknek sem.


való igaz ez nem teljes boldogság így, de a gyermekeim boldogítanának így is. szóval nem egy búskomor anyjuk vagyok/lennék.


csak annyira nem tudom milyen így "érzéketlenül" vállalni, lehet dns rendszerbe is beépül..egy tudományos film szerint érzelmeink a sejtjeinkbe is beépülnek, gyakorta ismételt érzelmek egyenesen agyi idegpályákat is módosítanak és ezt regélhetném hosszasan tovább(quantum-kvantumfizika törvényei szerint)


szóval már a szervezet is más, amiből fogan a gyermek.


olyan jó lenne valami statisztika, hogy milyen élete van/lett várt és esetleg nem várt gyerekeknek (nem anyagi oldalról, hanem esetleg érzelmi területen, vagy önbecsülést illetve, vagy stb.)

2016. szept. 9. 23:46
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon szomorú,hogy ezt ennyien ìgy làtjàtok,hogy jobb a langyosvìzben.


Sajnos én nagyon nem ilyen vagyok. Sosem tudtam befogni a szàmat ha vmi nem jó. Úgy alakult, hogy a férjem kitalàlta hogy nem neki való a csalàd a hàzassàg, ìgy félrelépett aztán lelépett. 1 hónapos volt a fiunk. Akit terveztünk, annyira, hogy màsodik terhesség volt, az első babàt elvesztettük :-(.

Ezek utàn úgy voltam vele, hogy sz@rok a "stabil" kapcsolatra. Abból kijutott.

Csak a nagy szerelmet kerestem. Egyedülàlló anyaként nem volt könnyű mindig helyt àllni, de meg lehet csinálni. Aztàn bekopogott az az ember akire vàrtam. Cseppet sem olyan,mint az elképzelt kis listámon, de nagyon jól kiegészìtjük egymàst és ha a szemébe nézek ma is ugyanazt a tüzet làtom, mint amikor először nézett ràm. És ő is ugyanezt làtja az én szememben. Nem hogy kevesebb nem lett amit irànta érzek hanem inkàbb még napról napra több és több. Ő a mindenem és tudom hogy neki is én vagyok. Most vàrjuk a màsodik gyermekünket és ugyanolyan kivàncsiak izgatottak vagyunk mint az elsőnél, sőt lehet hogy jobban, mert jó lenne ha most fiunk lenne :-).

Mindig ezt a boldogsàgot kerestem. Szerelmet, ami örökké tart. Lehet, hogy kellet rà vàrnom, de a vàrakozàs minden perce megérte, minden nehézség ami hozzà vezetett.


Nem adok tanàcsot- ezt úgyis te tudod, mi ìgy kìvülről nem fogunk tudni érdemben segìteni- de azt gondold végig mit vàrsz az élettől, neked mi a normàlis.

2016. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt talàltam.


[link]

2016. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó válaszoló. Neked a langyos víz azt jelentette, hogy a férjed lelépett mellőletek. Cserbenhagyott. Találtál egy férfit, aki elfogadott és szeret. Én rajtad azt érzem, hogy te is a biztonságot kerested és megtaláltad, ami mellől nem tágítanál, csak ha nem tenné azt, amit az előző férjed. Én azt vallom, hogy egy párkapcsolatban sokminden megbocsátható, elnézhető, ha az érdekek azt kívánják, tüske mindig és mindenhol lesz, mert nincs tökéletes kapcsolat, csak a filmekben. Emberek vagyunk, hibázunk, de ezeken vagy túllépünk, vagy belemerülünk a sérelmeinkbe és járjuk a magunk útját, ami vagy bejön,vagy nem. Sajnos az esetek többségében nem jön be. Nem vagyok annak a híve, hogy egy megromlott és helyre nem hozható kapcsolathoz ragaszkodjak, dehogy, sőt, bátorítok mindenkit, hogy találja meg a boldogságát, csak vannak az életben szakaszok, amikor mindenki elbizonytalanodik és nem az a jó megoldás, hogy feléget maga mögött mindent. Én azt gondolom, hogyha van mellettem egy férfi, akit szerelemmel szerettem és házasságot kötöttünk, jött a gyerek és talán elmúlt a szerelem, de ezt újra fel lehet éleszteni, nem szabad eldobni. Mert ez egy ördögi kör. Nincs olyan, hogy egyetlen szerelem, rengeteg szerelem van egy nő, vagy férfi életében. De ha megtalál ebből egyet, akkor azért dolgozni kell. Tenni érte. Leélheted az életed végig szerelmesen ezer férfival, de soha nem leszel boldog és nem találsz otthonra, családra, szeretetre. Mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb, mi fér bele egy házasságba. Vannak, akik elfogadják, hogy a párjuk néha félrenéz, van, ahol ez már nem megengedhető. Szerintem nincs olyan kapcsolat, hosszú távon, ahol minden mindig stimmel, mindenhol vannak rosszabb időszakok, ez egy örök harc. Pont ezért nem lehet hátradőlni és belekényelmesedni egyetlen kapcsolatba sem, hanem tenni érte, hogy jobb legyen.
2016. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!