Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyermek megfelelő szülői...

Egy gyermek megfelelő szülői minta, szeretet nélkül is lehet felnőttként teljes értékű ember?

Figyelt kérdés
Ha a gyereket a szülei sosem szerették igazán (legalábbis ezt sosem mutatták ki),mindig csak a negatív kritikákat kapta mindkét szülőtől,de az iskolában és más otthonon kívüli helyeken talált magának olyan embereket,akikre érdemes felnézni és akiktől érdemes tanulni,akkor van esélye arra,hogy felnőttként nem egy roncs lesz a megfelelő szülői minta nélkül sem?

2013. jún. 22. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, én is itt vagyok :)

anyám sose szeretett, ott piszlált, ahol csak tudott.

azóta élek teljes értékű életet, amióta nem tartom vele a kapcsolatot.

normális ember lett belőlem

2013. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő. Egy erős, határozott egyéniség fel tudja dolgozni ezt, és talpra tud állni. Egy gyenge, labilis természetű ember valószínűleg egész életében problémákkal fog küzdeni.

Nekem van egy barátom, aki ugyanígy szeretet nélkül nőtt fel, mégis sokszor belőle merítek erőt, soha nem szorul támogatásra, kemény és határozott, megáll a maga lábán. Én boldog embernek látom őt...

2013. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vágási Feri a bizonyíték, hogy igen.
2013. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen és ez tõled is függ!
2013. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, de nagyon jó anyagból kell, hogy gyúrva legyen. :)


A külső minták meglátása és követése a a rossz szülői helyett már jót jelent, de kevés. A szülők állandó negetívizmusa, elutasítása mélyen beég a gyerek lelkébe és teszi a maga romboló munkáját.


Nem kell, hogy roncs legyél, de a rossz szülői mintáktól meg kell szabadulni! Ehhez jó egy jó szakember segítsége.

2013. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Legalább ha gyereke(i) lesz(nek),pontosan tudni fogja,mit kell máshogy csinálnia,mi az a szülői minta,ami teljesen elfogadhatatlan,ami teljesen tönkreteszi a gyereket.
2013. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!