Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok a Károly nevet a...

Ti adnátok a Károly nevet a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Hamarosan kiderül milyen nemű lesz a gyermekünk,gondban vagyunk a nevekkel mert a férjem ragaszkodik a Károly névhez ha fiú lesz, őt is így hívják!Nektek mi a véleményetek?

2017. jún. 19. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Neked tetszik a név?


Ha igen, akkor adjátok azt, ha nem, akkor meg ne.


A gyerek nevét meg nem az apa dönti el, hanem a két szülö együtt.

2017. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A férjem nevét pedig semmiképp sem. Sok férfi nem fogja föl, hogy a gyerek közös, nem pedig az ő kicsinyített mása. Második névként esetleg, de mindenképp közös döntésnek kéne lennie, nem pedig erőszaknak. Nemrég panaszkodott itt egy anyuka, hogy évek múlva sem tudja megszokni a gyerek nevét. Én nem szeretnék így járni.
2017. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tetszik de tökre nem gáz.
2017. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a Károly név. De az nekem furcsa, hogy a férjed ragaszkodik hozzá. A névválasztásnak közös döntésnek kell lennie.
2017. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon tetszik, én adnám. De férjem nem szeretné, így nem lesz ilyen nevű gyerekünk. De szerintem szép név.
2017. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettőnknek tetszene a név, akkor igen adnám. De ha az apukát is így hívják, akkor semmiképpen sem.

Neked tetszik amúgy a Károly név? mert erről nem írtál

2017. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
magával a névvel nincs bajom, de ha a férjem ragaszkodna hozzá, mert ez az ő neve is, akkor nem adnám. Esetleg 2. névnek. De ne "ragaszkodjon hozzá", hanem beszéljétek meg.
2017. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Huszonéves fiút ismerek akit Karesznak becéznek, fiatalabb Károlyt nem ismerek. Én személy szerint nem adnám, Ti is csak akkor adjátok ha mindkettőtöknek tetszik. Ha nem szeretnéd akkor keressetek másikat.
2017. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen, pláne ha az apa neve is az.

Pl a párom Ádám, mindig is tetszett ez a nèv, de èppen azèrt lett kizárva nèvválasztáskor mert ő is az

2017. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!