Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2017-ben mennyit fizetnek...

2017-ben mennyit fizetnek állam által megelőlegezett gyerektartásként? És milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Már a bírósági ítélet meg van beadtam a végrehajtást is ,mert nem fizet. Jött a végrehajtótól olyan papír a héten hogy letiltanák tőle,de nem dolgozik semmije nincs nem tudnak majd úgy sem mit letiltani foglalni.Akkor már indíthatom a gyámügynél vagy még kell várnom olyan papírt hogy nem tudnak foglalni behajtani? Köszönöm aki segít.

2017. jún. 25. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

14250/gyerek a maximum.

Minimum 6 havi nem teljesítés, legalább egy nemleges foglalási jegyzék tehát még kell várni a papírt-és az egy főre jutó jövedelem ma 57000/fő a gondozo családban (munkabér, csaladipotlek és minden egyéb jövedelemmel egyutt)

2017. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én csak 10 ezret kértem a bíróságon,mert amúgy is tudtam nem fog semmit sem,van másik gyereke is annak sem fizet.Akkor is megkapom a 14250.- vagy csak a kért 10 et?

Olyat is hallottam hogy egyösszegben adnak 6 havit visza meőleg ez igaz,de jó lenne megtudnám venni a téli tüzelőt :)

2017. jún. 25. 20:50
 3/6 Nyunya85 ***** válasza:

Megadják majd egybe, de meg kell várnod a végrehajtótól a szüneteltesés papírt.

Ez elég sokáig tart. Én szeptemberbe kezdtem és kb következő év április vége fele tudtam lezárni. Ekkor utaltak. A gyàmhivatal elég gyors volt de a végrehajtó ült a papírokon.

2017. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nyunya85 ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a 14250et vagy a 10- et kapod-e, nekem 15 volt a megítélt,de a 14250et kaptam.
2017. jún. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, akkor csak a 10ezret kapod. Visszamenőleg nem fizet az állam, csak az igényléstol számítva, teát mindegy, hogy apuka mennyivel tartozik, az az ő sara, te onnantól fogod kapni, amikor beadod a kérvényt a gyamhivatalba. Tehát ha Pl július 1en adod be, akkor az elbiralas után, ami max 30 nap júliusig visszamenőleg fognak fizetni. 3 évre kapod, a 3 év lejárta után újra igényelhető újabb 3 évre. Ez után már nem jár semmi
2017. jún. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2017. jún. 26. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!