Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál olyan nevet a gyerekedne...

Adnál olyan nevet a gyerekednek, ami felétek vagy a rokonságban tipikus állatnév? Illetve felétek melyek az ilyen állatosnak titulált nevek?

Figyelt kérdés

Pl anyai rokonaimnál :

Baromfi : Márton, Marci

Tehén : Sára, Rozi

Ló : Sanyi

Kutya : Alíz


2017. jún. 26. 14:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Inkább az állatoknak nem kéne embernevet adni...


Az állatnevű ember így nézne ki:

Szabó Cirmos, Bognár Bodri, Kiss Picúr, Kovács Kacor, Tóth Mirci, Mészáros Szegfű, Kocsis Ráró, Horváth Cilike, Gulyás Gángu, Molnár Morzsa, Fazekas Maszat, Nagy Tappancs, Rácz Bubi, Boros Bambi, Lovas Lórika, Farkas Tücsök, Fekete Kormi, Fehér Bolhás, Takács Tyutyu, Váradi Vuk, Varga Vahúr...


Bár ami azt illeti, manapság csupa ilyen amerikai neveket kiabálnak a kutyások az ebjeik után.

2017. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo✊


Nalunk sem allatnevek a felsoroltak. Nalatok igen, igy mar meggondolando.

2017. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
👌Bocsanat😁
2017. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Mifelénk ezek pont nem állatnevek:-D

viszont barátnőm yorkija-Zara

a cicája-Lara

másik barátnőm nyuszija-Lora a kutyája Lina, a cicája Leopold(Leó)

nagynénéméknél a kutya- Soma a macskák Artúr és Noel

a mi kutyáink-Jenny, Liza és Tóbiás(Tóbi)

a cicáink-Kiara, Miett, Kloé, Éliás és Szebasztián(Szebi)


Tehát mindenhol másmilyen neveket adnak az állatoknak,ezek a magyarosabb állatnevek úgy veszem észre csak az idősebb korosztályra jellemzőek

2017. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az előző kutyánk Luca volt, így azt a nevet nem adnám semmiképpen.
2017. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem, és olyat sem adnék, amiről tudom, hogy sokan állatneveknek használják!

Pl. Alex, zara, málna, molli, bella, lola lora, lara, léna, marci, berci, zénó, liza. Kizárt dolog.

2017. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a Józsi tipikusan póknév. Nem adnám, mert nem egy szép név. Főleg nem gyereknek való. (igen, tudom, hogy nem mindig lesz gyerek, de attól még kaphat olyan nevet, ami gyerekként és felnőttként is vállalható)
2017. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a két kutya Misi és Berci, így ezeket nem adnám.
2017. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ha az tetszene. Egyáltalán nem érdekel, hogy hívják a szomszéd kutyáját, vagy a nagynéném teknősét. Nekem a gyerekem a fontos, ő jutna róla eszembe, nem a Mari néni állatkája.

Ennyiből az én sünöm Alexa, akkor azért ne adja pl a tesóm, mert az én állatom? Egy sün, macska, hal stb nem addig él, mint egy ember, pár év múlva talán már sehol nem lesz. És pl ha a név nagyon tetszene, esetleg már rég elterveztem volna, nem hagynám "veszni" emiatt.

2017. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha lányom lett volna, Gyöngyi lett volna a neve.

Anno nagyszüleim a teheneket hívták így, de lesz@rtam volna.

Kérdésedre a válasz: ha tetszene a név,nem érdekelne, h más az állatának adja azt a nevet.

2017. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!