Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki gyerekkel...

Van itt olyan, aki gyerekkel él panelben? Tényleg kell a gyerek miatt az ablakokra rács, akkor is, ha nem a földszinten lakunk?

Figyelt kérdés

Még sosem éltem panelben, csak polgári lakásban. Most vettünk egy panellakást, amit egyelőre kiadunk, de lehet, hogy egyszer majd odaköltözünk. 10. emelet, biztonsági ajtó, jó környék.


Anyósom a férjem lelkére kötötte, hogy minden ablakra és a teljes erkélyünkre tegyünk rácsot, különben a gyerek kiesik majd a 10.-ről. (A mostani lakásban van rács az ablakainkon és az ajtón, mert folyosóra néznek, és belvárosi a lakás, így sokan megfordulnak a házban.)


Azt hittem, a panelben pont az a jó a polgári lakással szemben, hogy nem kell az ablakokra rács. Tényleg kiugrálhatnak rajtuk a gyerekek?:O


Csak azért kérdezem, mert akkor erre még tennünk kell félre egy "kevés" pénzt...


36hkm, 1. baba



2016. febr. 13. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Anyám!

Nem, nem a panel miatt "kell" az ablakra rács, hanem az emelet miatt.

Persze lehet anélkül is, sokan felnőnek anélkül, hogy kiesnének, de aki kiesik, az már nem nő fel.

2016. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Tenyleg kell ra. A balesetek tobbsege epp ilyen emeleti panelben tortenik. Anyosodnak teljesen igaza van.
2016. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1: persze, nem úgy értettem, hogy a panelház jellege miatt, csak tényleg még sosem figyeltem meg valószínűleg eléggé ezeket a házakat, hogy rácsot szoktak feltenni az emberek.:)
2016. febr. 13. 11:15
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

[link]

[link]

[link]

[link]


Egyébként mi úgy nőttünk fel, hogy nem volt rács, de csak a másodikon laktunk és fixen bukóra lehetett állítani az ablakot, így védtek minket a szüleink.


Mi most 8. emeleten lakunk (nem panel), nincs rács, de erősen gondolkodom, mert még én se szívesen állok az erkély szélére, még az én biztonságérzetemet is megemelné.

2016. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Persze, mert hullanak a panelgyerekek az ablakból. Nem rács kell az ablakra, hanem felügyelet. Már miért ugrálna ki a gyerek az ablakon??? 5-en lakunk, nincs rács az ablakon, de nem is nyitogatják a gyerekek az ablakot. Ennyire egyszerű. Amúgy meg vigyázok rájuk.
2016. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Általában nem kiugrálnak az ablakon a gyerekek, hanem KIESNEK!


Mivel nem vagy szuperhős, és neked is vannak szükségleteid amikor kikerülhet a gyerek a látókörödből és általában olyankor történik valami. Ezért ajánlatos ablakot-ajtót ráccsal ellátni. Gondolj bele, tavaly kiesett az ablakon egy kisfiú mert az anyja elszundított a másik mellett. Vagy épp szoptatod a második gyereket és nincs veled senki aki vigyázna a nagyobbra. Hogy ugrassz utána? Vagy csak simán hasmenésed van. Nem mindig tudod magaddal vinni a wc-re.


Én felszerelném a rácsot a helyedben.

2016. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Én a helyedben inkább biztonsági zárakat rakatnék
2016. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a véleményeket, ha oda kell költöznünk valaha, megrágjuk majd ezt a kérdést még újra, lehet, hogy addigra a gyerek 10 éves lesz, de most az albérlőknek nem tetetünk fel rácsot.:)
2016. febr. 13. 12:37
 9/18 A kérdező kommentje:
7: ennek utánaolvastam most, tök új infó volt a biztonsági zár!nagyon tetszik!
2016. febr. 13. 12:38
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági zár. Unokaöcsém 3 éves, simán kinyit mindent.
2016. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!