Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes Németországba kiköltözni?

Érdemes Németországba kiköltözni?

Figyelt kérdés

Párom kint dolgozott, de hazajött, mert a 7.hónapban vagyok.

Nagyon hívják vissza, de már csak úgy menne ha mi is.

Én kb ha fél éves lesz majd a baba, akkor mennék is, csak kíváncsi lennék egy-két dologra.

Pl

-Biztosítást kell kötni, hogy ellássanak kint?

-Mennyiért lehet bérelni kint egy kis lakást? És a rezsi külön még vagy ott beleszámít?

-Mennyi euroból lehet megélni?


De minden Németországgal kapcsolatos dolog érdekelne. Előre is köszi


2010. máj. 20. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ezt ti tudjátok,h nektek érdemes-e kiköltözni vagy sem.Nem tudom mennyi lenne a párod fizetése,de ha jóval több mint otthon akkor szerintem érdemes.Ha a párod német cégnél dolgozna,akkor azáltal,h ő utána fizetik a biztosítást ti is biztosítva lennétek.A lakásbérlés változó nem mindegy hova mentek kisváros,nagyváros,falu.Mi 300e-t fizetünk havonta egy tetőtéri 2szobás lakásért+rezsi faluban. Ez gondolom váltózó ahogy az ár is.

Az,h havonta mennyi euróból jövünk ki nem tudom,sok mindent szoktunk otthonról hozni ami itt nem veszünk pl:hús.Tudunk elrakni pénzt ami otthon egyáltalán nem menne a 80-100eft-os fizetésből.Remélem valamennyire segítettem.

2010. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, segítettél. Minnél több info sokat segít.

Kb-ra azt megtudod mondani, hogy a rezsi az mennyi?

Köszi

2010. máj. 20. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Én csak ajánlani tudom, sőt a helyedben kinn is szülnék!

Ha Magyarországi szerződéssel megy ki a párod, csináltattok EU betegbiztosítási kártyát, mindenhol elfogadják, sehol nem kell fizetni. MAx annyi, hogy mindig egy kicsit több papírt kell kitöltened a dokinál, de az is egy perc alatt megvan. Én mindkét gyermekemet németben szültem, nagyon klassz volt minden.

Hát én lakásügyben nem tudok segíteni. Vagyis nagyban függ hogy hol dolgozik a férjed, kis város vagy nagyobb, milyet kerestek stb. Nekünk a cég bérelte, igaz volt hogy mi kerestünk. De szerintem lakásnézésre a legjobb a www.immoscout24.de

Ennél több lakást, házat sehol nem találsz! Mi 3 évet éltünk kinn, most egy éve nyomjuk Svájcban, de ha van még kérdésed a németekkel kapcsolatban, nyugodtan kérdezz, írhatsz privibe is.

2010. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 300e-ba a víz van benne,azért nem kell pluszba fizetni.A villany havi 30euró+tv+net+telefon.A tv-ért 3havonta kell kb.55e-ót fizetni,bár mi upc-t hoztunk ki,de akkor is kell.A fűtést nyáron leolvassák tavaly kb.270 körül volt azt hiszem.A villanyra tavaly nem kellett ráfizetnünk elég volt a havi 30euró.Azt hiszem ennyi.Tudtok kérni albérlet támogatást ez a fizetéstől függ mennyit adnak,de mindenkinek jár.Mi most igényeltük meg.A gyerek után is adnak un.kindergeldet 168euró havonta

ha jól tudom,megigényeltük mi is.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Ha van még kérdésed írj nyugodtan hátha tudok segíteni.

2010. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!

Még gondolkodok, hátha van valami amit jó lenne tudni.

Köszi, csajok

2010. máj. 21. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!