Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szétmegyünk a gyerekek...

Ha szétmegyünk a gyerekek apjával de még nem tudok elköltözni, akkor jogos ez a kérése?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz... 8 évet voltunk együtt az élettársammal, 2 gyerekünk van. Már többször majdnem szétmentünk, voltunk párterápián is ami átmenetileg használt de végül megint a régi gondok jöttek elő, ráadásul súlyosbítva. Az ő saját tulajdonú lakásában élünk, amin van lakáshitel de azt a munkáltatója fizeti cafeteria formájában. Nekem is van egy pici lakásom, a gyerekekkel oda fogok költözni viszont az most ki van adva, és nem tudom mikor tudnak kiköltözni a bérlők. 1 hónap felmondási idejük van de ha nem találnak azalatt másik alkalmas ingatlant akkor nyilván nem rakhatom őket az utcára...szóval lehet, hogy 1-2 hónap lesz belőle amíg még itt kellene maradni. Ezen a lakáson is egyébként van hitel, több mint az ő lakásán és nem fizeti a munkáltató. Pillanatnyilag én gyesen vagyok és nincs munkahelyem, két hónappal ezelőttig még gyedet kaptam de az lejárt. Most azt követeli, hogy a lakáshitel és a rezsi költségek felét utaljam át neki (durván 50 ezer Ft). Most pont olyan helyzetben vagyok, hogy ki tudnám fizetni de szeretnék minden pénzt félretenni hiszen a lakást amibe költözünk, valószínű ki kell festeni és egy-két bútor is fog kelleni. A gyerekek itteni bútorait nem akarom átvinni, az ittmaradna hogy amikor nála lesznek akkor otthonosan érezzék magukat. Szóval szerintem ez nagyon nem fer, főleg hogy még a hitel felét is ki akarja velem fizettetni. Én mondjuk a rezsi rám eső (egynegyed) részét fizetném ki szívem szerint. Szerintetek mi a korrekt ebben az esetben?
2017. júl. 9. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Jogilag kérheti a lakhatási költségeket, de te meg kérhetsz gyerektartást és akkor már nem igazán valószínü, hogy ö jár jobban.


Ettöl függetlenül minél elöbb költözz el a gyerekkel - az albérlöd problémája nem a te gondod, azt nem várhatja el, hogy te ne tudj valahol lakni a gyerekkel, mert ö nem megy ki idöben, ezt neki kell megoldania.


Ezen kivül a bíróságra adj be kérvényt a gyerekelhelyezésre és a gyerektartás igénylésre. Ugyanis ezek nélkül az apa bármikor elviheti magához a gyereket - márcsak azért is, hoyg téged bántson -, illetve a gyerektartást csak akkor követelheted, ha erröl határozatod van. Márpedig a kérdésed alapján nem valószínü, hogy önként fizetne - viszont a gyerek érdekében ehhez ragaszkodj!

2017. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, hogy miért kell ilyen szarrágónak lenni a gyerekei anyjával, főleg 8 év után..

Még ha csúnyán szakítotok sem kéne ezt csinálni.

Szerintem próbálj elköltözni.

Nincsenek szüleid, tesód? Barátnők? Bárki,akinél 1 hónapig ott tudnál lenni?

Az albérlőkkel meg szép dolog,hogy humánus akarsz lenni,de ha nincs más lehetőséged,akkor igenis költözzenek ki a felmondási idő végén.

A munkába meg próbálj majd visszaállni,hogy tud fizetni a költségeidet.

Az exednek a hitelét nem értem miért kéne fizetned.. Nem tartom jogosnak,hogy tőled követeli.

Nem igazán ideális szakítás után együtt lakni, tényleg próbálj lelépni ismerősökhöz addig,amíg a lakásodba nem mehettek.

2017. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Ha az ő lakása, annyit kér, amennyit akar.
2017. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem még ne játszd a nagyvonalú, tehetős nőt, mert nem vagy az. Az albérlőknek viszlát, a bútorokat is viheted a gyerekeknek. Ha nincs pénzed, miért akarod azt a kicsit is elszórni?
2017. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz, hogyha ragaszkodik ehhez a verzióhoz akkor inkább elköltözöm a gyerekekkel anyukámhoz. Csak az a baj, hogy ott meg most volt lakásfelújítás és kupi van, nagyon nehezen férnek el mert még nem volt ideje elpakolni és most se nagyon van, mert tesóm gyerekeire vigyáz 1 hónapig. Máshova nem nagyon tudok menni, 2 legjobb barátnőm is költözködés közepette van a családjával. Tesómékhoz nem férne el 3 ember.

A gyerekek bútorait nem akarom elvinni. Annyi még belefér anyagilag, hogy vegyek nekik két ágyat és kifestessem a lakást, illetve 3-4 hónapot kihúzzunk amíg nincs munkám. Persze keresek közben...

Én is arra gondoltam, hogy kérem akkor a gyerektartást ha ő meg a lakhatási költségeket kéri...

A bíróságon nyáron úgy tudom, semmit nem lehet intézni. LEgalábbis egy ismerősöm most adta volna be a válását de majd csak ősszel tudnak vele foglalkozni, azt mondták.

2017. júl. 9. 14:09
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Mire fel kérsz gyerektartást, ha a gyerekek közös felügyelet alatt állnak, és közösen gondozzátok őket? Vagy nem így van? A lakbér viszont teljesen jogos. Úgy döntöttél, hogy a gyerekek apját idegennek tekinted a jövőben, egy idegennél miért akarsz ingyen lakni?
2017. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

"Én mondjuk a rezsi rám eső (egynegyed) részét fizetném ki szívem szerint" - nem ingyen akar ott lakni.

Ez így korrekt, akkor is, ha 8 év után plusz 1-2 hónapot én is sz*rrágásnak tartok.

2017. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy gyt-t vagy lakatast köteles biztositani.


De nem normalis az sem ha pl 25-50-ezret belead a haztartasba, hogy azt vagy azon felul is visszakerje havonta.


Mindenkepp jogi utra kell vinni ilyen taplo mellett

2017. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem vagyunk ugye házasok, elég alaposan gondoskodott arról hogy semmi közöm ne legyen az ő lakásához.

Egyébként aki ért hozzá, attól kérdezném: elvihetem a gyerekeket anyukámhoz egy hónapra? Bejelentem neki, hogy elviszem és kész? Belföldön van de elég messze. Vagy jó lenne ha írásos nyom lenne róla, hogy bejelentettem neki hogy el akarom vinni őket vidékre? Ha akar akkor odajöhet és látogathatja őket az egy hónap alatt. De ma nagyon gusztustalanul viselkedett úgyhogy nem akarok itt maradni.

2017. júl. 9. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

A gyerekek a nevén vannak? Mert akkor vagy gyt t fizet vagy lakhatast kell adnia.


De téged pont ugy ugraltat ahogy kedve tartja. Pont kipaterolni akar pedig joga sem lenne hozza hogy gyerekkel kitegyen.


Itt nem én vagyok az aki nem ért hozzá és hulyét csinálnak belőle.

2017. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!