Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb. hány éves kortól értik...

Kb. hány éves kortól értik meg a gyerekek, hogy mit nem illik?

Figyelt kérdés
A történtet nagyon vicces, még most is rámjön a röhögés ahogy írom. Várakozunk ma a bankban a kisfiammal, 3 éves múlt, síri csend, mire egyszer csak ő fennhangon közli, kb. zeng tőle a bank: "Próbáltam pukizni, de nem sikerült"... Nem reagáltam ott túl, mondtam, hogy nem baj, csak szóljon ha kakilnia is kell esetleg, meg mondtam, hogy a nénik, bácsik fontos ügyeket intéznek, úgyhogy ne beszéljen hangosan, inkább súgja meg ha valamit szeretne. Persze mindenki kuncogott rajta, a biztonsági őrtől kezdve a bankosokon át az összes ügyfélig... csak eszembe jutott az eset kapcsán, hogy mikortól és hogy érdemes rávezetni egy gyereket, hogy ilyesmit nem illik így hangosan mindenki előtt közölni?
2017. jún. 27. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jól csináltad, kb. most van az ideje, és úgy, ahogy Te megoldottad, nem nagy feneket kerítve az egésznek.


Ovis korosztály, pont ideje elkezdeni tanítgatni, hogyan viselkedjen szociális közegben.


Anno mi is ilyen korunkban égettük be a szüleinket a nővéremmel, amikor fennhangon kijelentettünk meredek dolgokat. :D

2017. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom hét éves, ő már teljes mértékben tisztában van azzal, hogy mit illik, és mit nem! :)
2017. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Off: Az én 3 évesemnek múltkor sikerült a bankban és azt jelentette be hangosan. Úgy látszik ihletet adó hely :)
2017. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!