Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szétmegyünk a gyerekek...

Ha szétmegyünk a gyerekek apjával de még nem tudok elköltözni, akkor jogos ez a kérése?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz... 8 évet voltunk együtt az élettársammal, 2 gyerekünk van. Már többször majdnem szétmentünk, voltunk párterápián is ami átmenetileg használt de végül megint a régi gondok jöttek elő, ráadásul súlyosbítva. Az ő saját tulajdonú lakásában élünk, amin van lakáshitel de azt a munkáltatója fizeti cafeteria formájában. Nekem is van egy pici lakásom, a gyerekekkel oda fogok költözni viszont az most ki van adva, és nem tudom mikor tudnak kiköltözni a bérlők. 1 hónap felmondási idejük van de ha nem találnak azalatt másik alkalmas ingatlant akkor nyilván nem rakhatom őket az utcára...szóval lehet, hogy 1-2 hónap lesz belőle amíg még itt kellene maradni. Ezen a lakáson is egyébként van hitel, több mint az ő lakásán és nem fizeti a munkáltató. Pillanatnyilag én gyesen vagyok és nincs munkahelyem, két hónappal ezelőttig még gyedet kaptam de az lejárt. Most azt követeli, hogy a lakáshitel és a rezsi költségek felét utaljam át neki (durván 50 ezer Ft). Most pont olyan helyzetben vagyok, hogy ki tudnám fizetni de szeretnék minden pénzt félretenni hiszen a lakást amibe költözünk, valószínű ki kell festeni és egy-két bútor is fog kelleni. A gyerekek itteni bútorait nem akarom átvinni, az ittmaradna hogy amikor nála lesznek akkor otthonosan érezzék magukat. Szóval szerintem ez nagyon nem fer, főleg hogy még a hitel felét is ki akarja velem fizettetni. Én mondjuk a rezsi rám eső (egynegyed) részét fizetném ki szívem szerint. Szerintetek mi a korrekt ebben az esetben?
2017. júl. 9. 13:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ha ugráltatna akkor első szóra fizetném, amit kér. Nem erről van szó, és ezért kértem véleményeket. Bocsánat, hogy nem lehet mindenkinek jogi végzettsége. Amúgy nem vagyok egy hülye nő és felelős munkaköröm volt korábban. De tény, hogy ezekhez a dolgokhoz nem értek mivel nem kellett értenem, sosem voltam ilyen helyzetben. Ráadásul én annak a híve voltam, hogy normálisan kellene elrendezni a dolgokat és ebbe nem fér bele, hogy már most kicsinyeskedik holott még hol van a gyerekelhelyezés például, amiben majd meg kellene egyezni.
2017. júl. 10. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!