Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszik nektek, ha a...

Hogy tetszik nektek, ha a vezezéknév és a keresztnév, keresztnevek kezdőbetűje azonos?

Figyelt kérdés
2017. júl. 18. 15:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk teljesen véletlen lett KK a kislányom, a szülészeten tűnt csak fel, mikor láttam leírva a nevét.
2017. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
A lányunk MM, de nem direkt, ez a név tetszett. Viszont jegyezték már meg, hogy milyen jól hangzik. Ha lenne még egy gyerekünk, az ő neve nem alliterálna, mert sem fiú, sem lány nevek között nincs még egy M betűs, ami tetszik.
2017. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mind a három nevem azonos betűvel kezdődik, szerintem így bènácska, ha csak két kezdés azonos egymás után, az nem rossz.


Szerintem a legjobb, ha a vezetéknév és a második keresztnév azonos kezdetű, remélem alapítottam egy hagyományt nálunk:)


Például Velencei Anna Veronika.

2017. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Keetős alliteráció lehet szerencsés, a hármas inkább komikus már.
2017. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tetszik, az én lánykori nevemmel is alliterált a második keresztnevem.

A babánál viszont ez nem volt szempont, annyira azért nem vagyok oda értük.

2017. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 p.szabina1223 ***** válasza:
65%
Nekem tetszik, egyik barátnőmnek is azonos a kereszt és a vezetéknév kezdőbetűje.
2017. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!