Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel segíthetek a 2,5 éves...

Mivel segíthetek a 2,5 éves lányomnak hogy meginduljon a beszéde?

Figyelt kérdés

Szavakat mond bár nem sokat kb.10 szot.

Voltunk gyerekorvosnál,védőnőnél,beszéltem óvónövel de mind azt mondta hogy majd megindul a beszéde,ne aggodjak...

Sok változás érte mostanába ,költözés,kis teso érkezése....de nem.igazán fognám ezekre...


2017. júl. 26. 10:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokat olvasok,mondokázok neki...
2017. júl. 26. 10:39
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Pedig akár foghatnád is ezekre. Ezek ugyanis óriási változások egy ilyen pici gyermek életében. Ezek a te életedben is hatalmas változások. Ha egy kicsit fáradtabb és emiatt feszültebb vagy, az rögtön hatással van a gyermekre. Én a helyedben a gyermekpszichológust is megpróbálnám. Persze, tudom, 2,5 évesen még ráér, de azért egy átlagos 2,5 éves gyermek már beszél, ha nem is folyékonyan, de 10 szónál többet.

A kisfiam anno nehézkesen kezdett el beszélni. 2 évesen még csak szókezdeteket mondott, 2,5 évesen meg már karattyolt. A most 2,5 éves kislányom már összetett mondatokban beszél.

Ezt mind csak azért írtam le, mert egy átlagos 2,5 éves már beszél. Szerintem.

Fülvizsgálaton túl vagytok, tehát nincs semmi szervi eltérés?

Én a helyedben megmutatnám egy pszichomókusnak, ártani nem árt. Én elvittem a kisfiamat 2,5 éves korában gyermekpszichológushoz, mert nagyon dadogott. Hasznos tippeket kaptam a kisfiamhoz, de a dadogása csak idővel múlt magától. Lehet, hogy használni nem használt, de ártani sem ártott, és legalább megnyugodtam, hogy körbejártam a témát. Lehet, hogy pont az én legnyugvásommal engedte el a kisfiam is a dadogást. Sosem lehet tudni. Egy kisgyermek olyan érzékeny kis "kincs", annyi minden van bennük, amiről mi nem is gondolnánk.

2017. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ismézeld meg a szavakat megerősítésképpen, amiket mond. Amire ránéz, nevezd meg. A mondókákra mozogjatok, tapsoljatok.
2017. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
hát valami gond lehet én másfél éves koromban már rendesen mondatokban beszéltem :D
2017. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

És mire mentél vele, 4-es? Nem lettél okosabb tőle.


Kérdező!


Egy hallásvizsgálat lehet nem ártana. Egy általános fül-, orr-, gégészeti (mert nagyobb mandula, impaktált hallójárat is okozhatja a késlekedést) és egy beszédértésre vonatkozó (BERA).

Mi most fogunk menni 2 évessel, nála a mandula gyanús.

2017. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!

Keresztfiam 2év 4 hónaposan ment bölcsibe,addig pár szót mondott csak,és ahogy el kezdett járni a bölcsibe,2-3 hét alatt folyékonyan mondatokban beszélt.

2017. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A közösség tényleg sokat segíthet, de ha ez sem válna be, akkor beszédindító logopédushoz kell vinni, vagy logopédiai oviba. Nekünk ez utóbbi vált be, lányom 3 évesen is alig beszélt, pedig akkor már jó ideje jártunk a beszédindító szakemberhez. A logopédiai óvodában viszont hamarosan beindult a beszéde. Bár még mindig logopédiai korrekcióra szorul,heti 1 alkalommal, de már le sem lehet állítani, most lesz másodikos és csak beszél, beszél...
2017. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!