Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki tanult kisgyermekgondoz...

Valaki tanult kisgyermekgondozo-es nevelo szakon? Milyen targyak vannak?

Figyelt kérdés
2017. júl. 30. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de már kicsit megbántam. Nagyon szerettem de sajnos már egy éve nem tudtam benne elhelyezkedni.

Első évben volt pl anatómia,funkcionális anatómia,társadalomismeret, szociálpolitika, jogi és etikai ismeretek,gyógypedagógia,gondozási és ápolási ismeretek, elsősegély

Második évben pl pszichológia,gyermekvédelem,gondozási és ápolási gyakorlat,adminisztráció és tájékoztatás, kisgyermekkori nevelés, házi időszakos gyermekfelügyelet,német.

Ezektől több volt de hirtelen ennyi jutott sszembe.

2017. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Én csecsemő-és kisgyermeknevelő (BA)ra jártam. Úgy, mint az előző szintén megbántam. 3 évet vesztegettem el, mindhárom évben minden jegyem 5ös lett, sokat tanultam az ösztöndíj miatt, de nem tudtam elhelyezkedni csak más területen. Egyébként nagyon szetettem a szakot, sok érdekes dolgot tanultunk és a gyakorlat is nagyon jó, imádnivalóak a gyerekek. Az idén jelentkeztem óvodapedagógus szakra.

1. félév: társadalomismeret,táplálkozástan, pszichológia, anatómia,egészségtan, család rendszerszemlélete, a nevelés társadalmi alapjai, szakmai önismeret, ápolastan, gyakorlat, informatika. 2. félév: gyermekgyógyászat, gondozástan, nevelés története, gyakorlat, pedagógia, neveléstudomány, emberi fejlődés, kommunikáció elmélete és gyakorlata, anyanyelvi nevelés módszertana, szociálpolitika, nevelesszociológia. 3. félév: anyanyelvi tehetséggondozas, dukumentáció és iratkezelés, gyermekirodalom, beszédművelés, gyermekvédelem, személyiségfejlődési és viselkedési zavarok, elsősegély, pedagógia, ének-zene, szakmai önismeret, gyógyszertan. 4. félév: pszichológia, cigány gyerek szocializációja, szülőkonzultáció, gyakorlat, korai fejlesztés, gyermekirodalom, ének-zene, jogi alapok, inklúzív nevelés, SNI gyerekek nevelése, mentálhigiéné, zeneesztétika. 5. félév: esélyegyenlőség, alternatív programú intézények, esetelemzés, szociálterápiás szerepjáték, vizuális nevelés, filozófia, játékpedagógia, multikulturális nevelés, neveléstudomány, iskola előtti fejlesztés 6. félév: pszichológia, etika, segítő kapcsolat, társadalomtudományi kutatások, gyakorlat. Emellé 2 félévben testnevelés (te választod ki mire mész). Én általános tesire és aerobikra jártam valamint szakdolgozati konzultáció van az utolsó két félévben.

2017. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!