Mi a napi rutinotok?

Figyelt kérdés
Nagyon részletesen írjátok le. :)
2017. aug. 1. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
.
2017. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát minden nap más, de ami változatlan:


Reggel ébredés baba gügyögésre. Kávé és tápszer készítés. Viháncolás az ágyban közösen, ébredezés, gyerek megetetése. Ezután játék és olyan tennivalók amiknél jó ha otthon van a párom is, tud figyelni a gyerekre.

Aztán párom munkába megy, a fiam visszaalszik (9 fele) és 11-ig alszik. Ekkor én megcsinálom neki az ebédet, meg magunknak is. Házimunka, majd netezés, kávézás (igen, második), erkélyen napozás, bármi.

Gyerek ébredés, játék ha nem éhes. Ha éhes akkor egyből ebéd. Délután leginkább játék, közös foglalkozások. Ha nincs meleg akkor elindulunk a városba, kitalálok valami programot, kirándulás vagy közösségi program. Előre megcsinálom az uzsi dolgokat, így felkészülve indulunk el. Estére hazaérünk, játszunk, pihenek. Majd hazaér a párom, játszanak, én előkészítem az esti dolgokat. Pizsama, kisszoba ágy rendbetétele, előkészítem a vacsit. Fürdetés, vacsi, alvás egyből. Ezután miénk az este kb 9-től. Én vagy futni megyek vagy filmezünk, vacsorázunk (igen, jó későn).


De rugalmasak vagyunk. A reggeli etetés és az esti fürdetés az egyetlen fix. Sokszor megyünk rokonokhoz aludni, kirándulni, sokszor olyan a nap, hogy nem hasonlít az előzőre.

2017. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tegnapi napom:

- felkeltem 4-kor, férjem ment dolgozni

- 5-kor kelt a babám

- megetettem, visszaaludtunk fél 8-ig

- 8-kor kajázott megint

- feküdtünk a szōnyegen, gyakoroltattam vele feladatokat

- küldtem róla fényképeket keresztlányomnak

- délben kimentünk sétálni, szedtem szedret, dêlután sütöttem szedres pitét és fōztem bolognait

- 7re hazaért a férjem, megfürdette, megetette, lezuhanyoztam

- besötétedett, aludt

- este a Hófehér és a vadászt néztük

- utána kidőltem, mint egy krumpliszsák

Ma:

- hajnal 4-kor keltem, utána 6-kor párom etette

- párom töltötte a medencét, én felsepertem az udvaron, mosok egész nap, és csalamádét rakunk el

- most filmezünk, babó alszik

Hőség van nagyon..

2017. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 gyerek van, egy iskolás és egy ovis. Most szabin vagyok.

Délelőtt 9 körül kelés, reggeli, ami inkább csak folyadék, mert nincs étvágyunk ilyen melegben. Berakom a mosást, takarítok (csak a szokásos felmosás), felöltözünk.

Délelőtt játék bent, aztán medence. Ebédet csinálok, megesszük. Aztán nézünk valami filmet. Megint medence, aztán megpróbálok beléjük könyörögni valami uzsonnát. Aztán játék, közben berakom a mosogatógépet, beszedem a ruhákat, felmosok, stb.

Este még egy medence az apjukkal, aztán vacsora, fürdés, kis játék, alvás.

Ha megyünk valahová, akkor persze máshogy van, vagy ha hozzánk jönnek. Ezek a mostani napjaink.

2017. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos és 3 éves gyerekekkel vagyok itthon. Ők 8-körül kelnek, én 7-körül. Ilyenkor megmosakszom-fogat mosok-fésülködök, sminkelek (15 perc). Megetetem a macskát, elkészítem a reggelit, esetleg kilépek a kertbe kicsit gyomlálni, rendezkedni (ebben a melegben csak reggel meg este lehet) . Felkelnek, a nagy bilizik (reggel szeret többet ücsörögni rajta), közben a kicsi szopik. Azután mind a kettőt felöltöztetem, a nagy reggelizik, a kicsi a hintában les, amíg előkészítem az ebédet. Bedobok egy mosást, ha kedvem van bevágódunk a kocsiba és megyünk erre-arra, ha nem vagyunk otthon a kicsi a babakocsiban/autóban alszik egyet délelőtt. A délelőtti alvása 1 óra, kb fél12-ig. Kiteregetek miegymás, ebéd után olvasok nekik, a nagy megy aludni (1 körül), a kicsi kb 2-ig van ébren, ilyenkor egy kis játék van vele, kettesben. 2-kor megy aludni, alszanak fél4-ig kb. Ilyenkor olvasok-filmezek, vagy vasalok közben meg tévét nézek, de többnyire ez az anya-time :)Ha felkelnek uzsi van, ezt már apa szokta rendezni, mert fél4 körül már itthon van, közben kitakarítom gyorsan a fürdőt vagy ilyesmi. Ha olyanunk van családilag elmegyünk valahova, ha nem akkor ebben a melegben medencézünk, 6 körül van vacsora, utána kislányom rajzolni szokott, addig apa játszik kicsit a fiammal, majd fürdés, együtt szoktak többnyire fürdeni. a kicsi szopik, majd megy is aludni ez olyan fél 8 körül van. A kislányommal játszunk még egy kicsit, majd fogmosás, esti mese és lefekvés 8-negyed 9-kor. Egyiket sem kell altatni. Utána egy fél órát még kint vagyunk a kertben a férjemmel, aztán zuhany és filmezünk, vagy beszélgetünk, kiülünk a teraszra, ilyesmi. A takarítást, akkor csinálom, amikor ébren vannak, mert lehet mellettük ilyesmit is csinálni, de nekem szerencsére van mosogatógépem meg robotporszívóm, ami egyszerűbbé teszi a dolgokat, a ház nem kicsi kb 150 négyzetméter. Fűnyírás hétvégén reggel van...
2017. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja természetesen a kicsi is meg a nagy is tízóraizik, többnyire gyümölcsöt :)
2017. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi napjaink sem egyformák, a fürdés az állandó, 8 órakor utána evés fél 9-kor mert sötétedés után egyből alszik. Utána jön a Mi időnk apával :)
2017. aug. 1. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!