Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt vagy van-e valaki ilyen...

Volt vagy van-e valaki ilyen helyzetben? Tanácsot szeretnék kapni!

Figyelt kérdés
Van két gyermekem egy 8 és egy 5 éves fiú lány a fiamat 20 évesen szültem épp akkor csináltam a szakmám amit félbe hagytam majd mire a fiam 1 éves elmúlt visszaültem az iskolapadba és befejeztem a szakmám ez idő alatt a szüleimmel laktam a párom csak hétvégén látta a fiát majd egy év után összeköltöztünk és testvért terveztünk a fiamnak aki rá 3 és fél évre meg is született a gyesem már lejárt a kislányom most 5 éves és a helyzet az hogy még soha nem dolgoztam sehol viszont most szóba került a férjemmel(időközbe összeházasodtunk)hogy jó lenne még egy gyerkőc mindig is nagy családot akartunk csak félek hogy ha lesz még egy akkor megint 3 év itthon és 30 valahány évesen aki még soha nem dolgozott hova fog kelleni el fogok-e tudni helyezkedni??Gondolkozok vállalkozás indításán de majd csak a gyerek születése után jóval szerintetek mit tegyek ?Volt már vaki hasonló helyzetben?Vagy csak én vagyok az egyedüli?Várom a válaszokat köszönöm ha elolvassátok jó hosszú lett.

2017. aug. 2. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

20 évesen szültem, éppen, hogy leérettségiztem. Még nem dolgoztam egy napot sem. Párom, férjem 32 éves, ő 34 éves kora után nem akar gyereket, ezért vállaltuk most. Mi is nagy családot akarunk. Úgy beszéltük, hogy mikor a gyerkőc 1 éves lesz próbálkozunk a tesóval. De én megszabotáltam a tervet. Basszus, itt vagyok nemsoká 21 éves, 6 hós a babám és még egy napot sem dolgoztam... Mi lesz velünk ha a férjem megbetegszik és nem tud keresni pénzt? Így hát, beiratkoztam aszisztensi egyetemre, most ősszel kezdek, 3 éves. Nehéz lesz pici babával, de meg kell oldani. Miután elvégeztem be akarok állni dolgozni, pénzt keresni. Még egy évet, legalább, a munkagelyemen dolgozni és utána jöhet a tesó. A párom nehezen, de beleegyezett, hogy még akkor vállaljunk gyereket.

Belegondoltam, hogy ha még szültem volna 2 gyereket, nulla tapasztalattal, semmi végzetséggel, 30 évesen, max utcaseprőnek vettek volna fel...

2017. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

utolsó, olyan nincs hogy asszisztensi egyetem, 3 éves egyetemi képzés meg pláne nincs...


Hát én gondolnék arra hogy mi lesz ha valami miatt egyedül maradok, és akkor ott leszek csupasz fenékkel, minden nélkül. Inkább dolgoznék.

2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon félnék a helyedben és nem rosszindulatból írom. Bármi adódhat a pároddal (válás, baleset, halál neadjisten), még úgy is nehéz lenne egy fizuból megélni, de még mindig könnyebb, mint 30 évesen 3 gyerekkel, 0 munkatapasztalattal... a helyedben minnél előbb elhelyezkednék és talán utána a köv. baba, ha van egy biztos munkahely, ahova visszatudsz menni.
2017. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második, de van. Nem Mo.-n élek, és itt van általános aszisztens képző. Van egy gyengébb, hasonló az egyetemhez, ez 3 éves és egy erősebb, 4 éves, egyetem.
2017. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!