Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tanácsot szeretnék kérni, aki...

Tanácsot szeretnék kérni, aki volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A múlt: másfél év próbálkozás után épp elkezdtük a kivizsgálást (páromnak sperma, nekem nőgyógyászati és uh), mikor összejött a baba. De barnázással indult, majd szabálytalan alakú petezsák lett...és kilökődött :( műtét lett a vége.

azóta 6 hónapja próbálkozunk sikertelenül, pedig 2 naponta együtt vagyunk a 10-20dik ciklusnap közt.

Az orvos nem tartotta indokoltnak a kivizsgálást, mert ez előfordul(vetélés) és ugye spontán fogant, így minden oké.

38 évesek vagyunk. Van egy 9 éves fiam. Közös babát szeretnénk. Páromnak nincs gyereke.


A problémám: az idő telik, én nem fiatalodok... és ha megint másfél év kell a sikerességhez.... pedig már hőmérőzök is, ovu tesztelek is, 2 naponta együtt vagyunk....

Hogyan tovább? másik orvos?mégis csak kivizsgálás?várjunk még?

engem az bánt, hogy az itt olvasottak ellenére én nem kaptam gyógyszeres támogatást a barnázásra...tudom, nem biztos, hogy segített volna....de olyan érzésem van, mintha nem vették volna elég komolyan a terhességem :(


Vagy igaza van a páromnak, minden fejbe dől el? (kérdeztem akkor mit kéne magamban tudatosítani szerinte, hogy lesz babánk úgyis, vagy azt, hogy majd összejön egyszer? erre nem tudott válaszolni)



2016. jún. 23. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha 38 éves vagy, nem kellene várni azzal, hogy elindítsátok az inszemináció/lombik folyamatot. Jelenleg a tb támogatott lombikra Szegeden 1,5 év a várólista. Addig meg lehet próbálkozni nyugodtan, hátha összejön. Az lenne persze a legjobb, de minek várnál, ha még azt sem tudod, mire...
2016. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! az lenne a kérdésem: ha nincs problémája a párnak, vagyis nincs fizikai akadálya, akkor is szóba jöhet a lombik? nem fognak elküldeni?
2016. jún. 23. 09:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legközelebbi meddőségi centrumba menjetek el. oké, hogy sikerült a baba, de elment, azt is ki kellene vizsgálni, miért.

Ott meglesz a kivizsgálás, és kiderül, szükséges-e inszemináció, lombik, vagy nagy esély van a spontán babára.

Nincs mire várni, mert szaladnak a hónapok, au évek, és az esélyek nem nőnek, sem a spontán terhességre, sem a sikeres lombikra.

Viszont a pároddal tisztázd, hajlandó-e erre, mert ha nem akar orvoshoz járkálni, akkor nehéz lesz (lehetetlen?) végigvinned a programot.

Az én férjem megmondta előre, csak spontán akar gyereket, így nálunk ez szóba sem jön. Én 42 vagyok, másfél év alatt szintén egy vetélés csak, ami összejött. Annyiban más a helyzet, hogy mindkettőnknek van már gyermeke előző házasságból.

Drukkolok nektek!

2016. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a válaszod!

párom említette tegnap a lombik, inszem dolgot...miután ecsetelte persze, hogy szerinte minden fejben dől el :O


Most úgy gondolom, hogy hajlandó lenne végig csinálni.


A kivizsgálást ugye nem tartotta fontosnak az orvos...mivel csak ő az orvos, nem akadékoskodtam.

2016. jún. 23. 10:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék másik orvost vagy meddőségi klinikát
2016. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

lombikra vagy inszeminációra akkor mehettek, ha valamelyikőtök valamelyik eredménye ezt indokolja. pl kevés, rossz minőségű spermium. minél előbb indítsátok el a kivizsgálásokat, javaslom a párodnál kezdjetek, az egyszerűbb. neked vérkép, ultrahangok, stb. hosszú ez a folyamat sajnos, jobb minél előbb elkezdeni.

ha pl. szervi gond van, akkor hiába döntöd el fejben, hogy menni fog, mert nem fog. akkor orvosi segítség kell. én orvost váltanék, sőt, mindjárt egy meddőségi központba mennék, ott pontosan tudják, mi a teendő.

2016. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Elkezdtük a kivizsgálást.párom eredményei jók. Én hormonsor vérvételre mentem volna csak nem jött meg. Helyette lett pozi teszt októberben.ennek a vége lett a missed ab :-(

Hüvelyi uh volt. Szervi bajom nincs.

Úgy êrted a kivizsgálást, hogy ennyi idő alatt "elromolhatott" vmi?

2016. jún. 23. 19:26
 8/15 A kérdező kommentje:
És ugy érted ha nincs probléma egyikönknél se,akkor nem lehet lombik vagy inszem?
2016. jún. 23. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia. Keress rá facebook-on a Trimeszter nevű vitaminra. Egy magyar nő találta fel és nagyon nagyon sok pozitív visszajelzés van az oldalon. Olyannak is sikerült a baba akinek aztmondták hogy soha jem lehet gyereke. Tényleg keress rá. Elvilieg csak pár ezer ft. Szerintem nagyon megéri!!
2016. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben meddőségibe mennék. Ott komplexen kivizsgálnak, és ez idő. Ezzel is csak mennek a hetek, hónapok. Lehet, hogy megtalálják a sikertelenség okát, ha nem ismeretlen eredetű meddőséget is kezelnek. Vagyis vagy inszem, vagy lombik lesz a vége.
2016. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!