Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anya leszek, de...

Egyedülálló anya leszek, de hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
A volt kapcsolatom nem volt tul jo,sokszor tortentek olyan dolgok amikrol nem szivesen beszelek.Ezert szakitas utan elkoltoztem a vilag masik oldalara.(anyukam Amerikaban el)Most kiderult,hogy terhes vagyok.Orulok neki,van 1-2evre eleg felretett penzem,anyu is segit,es minden egyeb feltetel is megvan.Viszont ketsegbe vagyok esve egy picit,mert nem fogom elmondani az "apanak". Eleg ha annyit mondok pl: hogy egyejszakas kaland volt? Vagy mindenhol,pl magyar anyakonyveztetesnel is kerdezgetni fognak?

2017. aug. 6. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy köteles apát megnevezni.
2017. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelező megmondani. Hisz van olyan aki tényleg nem tudja az apa nevét se, vagy nem tudja melyik férfi az....
2017. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Azt mondod nem tudod.

De ezt mar kerdezted itt egyszer.

2017. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En biztos nem kerdeztem,mert 24oraja tudom 100%-osan h terhes vagyok.
2017. aug. 6. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Egyebkent milyen statuszban vagy Amerikaban? Mert ha csak latogatokent mentel, az, hogy gyereket szulsz, nem jogosit fel a hosszutavu tartozkodasra. Ezzel is lehetnek gondok. Vagy vissza akarsz menni Magyarorszagra szulni?
2017. aug. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel anyukamnak már születésem előtt is volt zöld kártyája,így nekem is van,de eddig meg nem töltöttem 3honapnal hosszabb időt itt Amerikában.Nem szeretnem Magyarországra menni,nehogy talalkozzak a volt párommal,de valószínűleg itt kb a gyerek 2-3eves koráig lennék,mert nem al közel hozzam ez a hely,és anyukám is jönne velem segíteni :)
2017. aug. 7. 07:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Bar a kérdést illetőleg ez nem annyira számít szerintem...
2017. aug. 7. 11:54
 8/8 jafnrétti ***** válasza:
100%

Amerikában nem tudom, hogy megy, pláne külföldiként, ez elég speciális helyzet.

Itthon, ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor üresen hagyják az anyakönyvi kivonatban az apa nevét, de maximum a gyerek 3 éves koráig. Közben párszor kapsz majd levelet, hogy menj be, nevezz meg apát, vidd magaddal, stb. Ha nem tudod/akarod,akkor jegyzőkönyvbe veszik, hogy miért nincs apa, és utána békén hagynak. De legkésőbb a gyerek 3 éves koráig be kell kerülnie oda egy névnek. Ha nincs,aki vállalja az apaságot,akkor fiktív apát írnak be, egy kitalált nevet, és utána nem lesz vele dolgod többet.

2017. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!