Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tobbgyerekesek: ti elegedettek...

Tobbgyerekesek: ti elegedettek vagytok a gyerekeitekkel egyutt toltott idovel?

Figyelt kérdés

Harom gyerekem van, 5 eves mult a legnagyobb, a legkisebb 9 honapos. Az utobbi idoben zuhant ram, hogy valahogy nagyon rosszul megy ez nekem.

Ha belegondolok abba, mennyi minosegi idot tudtam a legidosebbel tolteni, amig egyedul volt - es mennyi jut most a gyerekeimre, ahhhh...

Kis tulzassal egy haztartasi alkalmazottnak erzem magam, aki az alapfunkciokat latja csak el, egyebkent kb veszelharit egesz nap.


2017. aug. 7. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

A kérdésedből arra tudok gondolni, hogy nincs rendszer a napodban. Legalábbis ez jön le, hogy mindig csak rohansz de sosem éred utol magad.

Egy napi terv, napirend sokat tud segíteni. Egy idő után rutinná válik.

2017. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez matek. Sajnos minél több gyereked van, annál kevesebb idő jut rájuk, ez tény. Máshonnan kell elvenned, hogy kompenzálj, pl. a házimunkából.
2017. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Itthon vagyok a babával, 0-24-ben együtt a család a nyári szünet miatt.

Ennél több időt együtt tölteni fizikai képtelenség.

A minőségi együtt töltött időt megoldjuk kreatívan. Társasozunk szoptatás közben, jönnek a nagyok sétálni és beszélgetünk, bevonom őket az otthoni feladatokba, és együtt válogatunk zoknit vagy rakott krumplit csinálunk. Közben a kicsi is el van látva meg haladunk is.

A nagyok 9 és 12 évesek.

2017. aug. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Én nem szülő vagyok, hanem hatan vagyunk testvérek, mondjuk ebből egy adoptált, egy pedig magunkhoz vett féltesóm apai ágról. Szüleink elég minőségi időt töltenek mindenkivel. A háztartásra, sőt még kertre, tanulásra is jut ideje anyunak. Meg magára is. Szervezés kérdése az egész. Apunak is van ideje mindenre, amire szeretne.
2017. aug. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kitti85 ***** válasza:
69%
Szia Nálunk is 3 van. A nagy 5 múlt, a középső 4 és a kicsi 9 hós. Nálunk a két nagy fiú és gyönyörűen eljátszanak együtt. Reggel órára kelek fél 6 kor és míg alszanak megfőzöm az ebédet, elmosogatok. Fél 7-7 között kelnek. Étkezések után mosogatok gyorsan hogy ne legyen sok. Takarítás alatt szépen játszanak, kicsi a hátamra megy és legtöbbször el is alszik. Vasalni este szoktam. Amikor hívnak társasozni tudok menni ez által és nagyon szeretek is :) Imádok legózni és ők is. A középső még duplózni is szokott így a szoba közepén ülők és tudok mind a kettőnek keresni. A kicsi lányt persze a kislego jobban izgatja így vagy a járókába megy vagy az ölembe és hagyom kotorászni aztán ha a szájába venni mondom nem, így legalább hamarabb megtanulja :). Van műanyag autópályájuk amin versenyezve legurulnak a matchboxok és akkor csak néznem kell a közvetítést. A kicsi lány felfedező korszakában van, mászik mindenhova és amibe tud feljapaszkodik és ácsorog, lépeget. Mondókázok vele néha meg ami éppen eszembe jut de őt most a haladás foglalkoztatja. Este 8kor ágy és fél 9 fele alszanak el. Délelőtt és délután is lent vagyunk ott sem igényelnek a fiúk így a lánykára kell csak figyelnem. Persze más volt mikor csak egy volt de olyan boldogság nézni őket ahogy együtt játszanak és hát nagymamám mondta gyereknek gyerek a barátja :) igaz is
2017. aug. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

4 gyerekem van, viszonylag kis korkülönbségesek.

Egyetértek az előttem írokkkal, szerintem is a legfontosabb a napi rutin, a rendszer.

Gondolom, már nagyjából kialakult a kicsi alvási ritmusa. Én abban az időben, amikor a kicsi alszik, csak a nagyokkal foglalkoznék, vagy felváltva vagy egyszerre. ilyenkor lehetne olyan dolgokat csinálni, amit a kicsi jelenlétében nem vagy csak nehezen. Pl. gyöngyfűzés, festés, aprólego, gyurmázás stb.

Továbbá azt is nagyon jó ötletnek atrtom, h beveszed őket a házimunkából, hozza viszi a szennyest, a tisztaruhát, párosítgatnak, hajtogatnak. A kerti munkákban szintén. Illetve egy fix alvásidő kellene a nagyoknak is, amikor mindenki pihizik és te is tudsz egy kicsit lazítani.

2017. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Még annyi, h a takarítást meg a legjobb apránként csinálni, pl. ha van egy kis időd pl 15 perc kisikálod a kádat és a mosdót, másik pár perc alatt a wc-t. Szintén pár perc összeporszívozni, a mosogatást, elpakolást a konyhában pedig folyamatosan, mindig csinálni kell, akkor nem gyűlik nagyon fel. A mosást szintén minden nap. Rá lehet a gyerekeket is már kiskorban zoktatni, h pakolja el a játékát maga után, vagy ha széthordta a lakásba legalább vigye a szobájában. Most ezeket jutottak az eszembe, de még írok, ha beugrik valami.
2017. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

#4 vagyok


Én 15 éves vagyok (kicsit autista). Testvéreim : 16 éves, 12 éves, 5 éves, 1 éves (autista gyanús), 2 hónapos (koraszülött). Itthon 2 csoport van általában : nagyok és kicsik. De közösen is elvagyunk. Időt kell tényleg okosan beosztani. Sok üresjárat lehet egy ember napjában. Pl főzés közben lehet indítani egy mosást. Vagy pl délután alszanak kicsit a babák, addig mi legózunk, társasozunk.

2017. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!