Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok külön programokat...

Szoktatok külön programokat csinálni a gyerekeitekkel? Széthúzóan neveljük őket?

Figyelt kérdés

3 fiunk van, mi szoktunk olyat hogy az egyiküknek szervezünk külön programot, vagy én vagy a párom elmegy az egyikükkel, addig a többieknek kitalálunk valami mást itthon vagy a közelben.

Például múltkor a párom elment a naggyal(8 éves) moziba, én átvittem a kicsiket a közeli városba ahol van egy nagyobb játszótér.

Vagy a olyan is volt hogy amíg a 2,5 évessel játszóházban voltam,a 2 nagyot a párom elvitte egy harcászati bemutatóra.

A középső(5 éves) nagyon szeret focizni, volt hogy egyikünk meccsre ment vele, a másikunk biciklizni, fagyizni vitte a kicsit és a nagyot.


Persze megyünk együtt is állatkertbe, strandra..stb

Mi fontosnak tartjuk hogy mindegyikkel töltsünk el olyan időt amikor csak rá figyelünk és Ő van a középpontban. A nagynál veszem észre a legjobban, hogy igényli a különtöltött időt az öcsiktől.


Nem egy embertől kaptam már meg hogy széthúzóan neveljük a gyerekeinket, sőt azt is megkaptam hogy, rossz testvérek lesznek a gyerekek, arra tanítjuk őket hogy, egyedül boldogabbak és nem az összetartozásra. Tényleg rosszul csináljuk? Nem kellene egyedüli programokat szervezni nekik, csak közöseket?


2016. jún. 27. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki megkapja (és meg fogja kapni) a saját idejét, akkor szerintem ez így nagyon jó :)
2016. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktunk. A 7 éves fiút nem mindig érdekli az, ami a 13 és 16 éves lányokat:)
2016. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

ez akkor lenne baj ha valamelyik mindig kimaradna a dologból. de ha mindegyikkel van külön program is és őket ez nem zavarja akkor nem gond. meg amúgy is más az igénye 2,5 évesnek meg egy 8 évesnek. és hát ha van közös program is akkor ebben semmi rossz nincs.

mi ezt nem tudnánk megcsinálni-mert féltékenyek lennének egymásra. (5-8 évesek) de amíg a pici 1-2 éves volt akkor többször előfordult hogy a nagyobbat apa elvitte ide-oda

2016. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, ha mindegyikkel töltötök külön-külön meg együtt is időt. Nem csak állandóan külön programokon vannak és érthető, ha más az érdeklődési körük, szerintem jó dolog alkalmon adtán külön programokat szervezni amikor csak rá tudtok figyelni, többet beszélgetni, és olyat csinálni amit nagyon szeret.
2016. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, és a pszichológus kifejezetten javasolta, hogy csináljunk külön programot is velük. Gondolom, nem ikreknél sincs ez másképp. Ügyesek vagytok, hogy így meg tudjátok oldani. Mi még csak most próbálkozunk külön menni velük, ami nem könnyű, mert ragaszkodnak egymáshoz, viszont hihetetlen gyorsan rákapnak a dolog ízére, főleg az a kislányom, aki egy kicsit el van nyomva a tesója által. Amikor újra együtt vannak, nagyon tudnak örülni egymásnak, és sokkal jobban megbecsülik az együtt töltött időt. Szóval nem széthúzás, persze, ha mindenki kedvére részesül a szülői figyelemből.
2016. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!