Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nagyobb baj, ha véletlen...

Kinek nagyobb baj, ha véletlenül teherbe esik a lány? A fiúnak vagy a lánynak?

Figyelt kérdés

Szándékosan provokatív a kérdés, vitaindítónak szánom.


Tehát a lány nem tervezett módon teherbe esik. Ki van nagyobb bajban? A fiú vagy a lány? Kinek inkább érdeke a védekezés?

Gondolkozz, mielőtt válaszolnál!



2017. aug. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 21/45 p.szabina1223 ***** válasza:
84%

A lánynak, mindenképpen. A férfi leléphet, kiszállhat, de a lány, illetve anya, valószínűleg neveli tovább a gyereket.

Ha nem vállalják a babát, akkor is a nőnek nehezebb szerintem megbirkóznia az abortusz okozta lelki traumával.

2017. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
81%

Tény, hogy a nő dönt, a pasi meg kénytelen elfogadni. DE. Ha a férfi nem akarja a gyereket, legrosszabb esetben gyerektartás kérhető tőle, de sokan azt is sikeresen elsumákolják. A nőnek meg ugye ott a gyerek, akit el kell tartani, fel kell nevelni. Abortusz? Igen, a pasik ezzel nagyon könnyen dobálóznak, MINDEN testi-lelki velejárója, ne adj isten következménye, szövődménye a nőé. Volt ilyen műtétem, igaz, nem élő babával, sajnos elhalt a terhességem (missed ab a neve, ugyanaz az eljárás, mint a sima abortusz), túl lehet élni, de azért nem egy leányálom, főleg lelkileg. Tudom, ritka, de ha valami mégis balul üt ki, és a lánynak nem lehet utána gyereke, az is csak az ő baja, a pasi mossa kezeit. Tehát a férfi max azt kockáztatja, hogy fizetnie kell gyerektartást, vagy épp a nő nem tartja meg a babát, és emiatt kellemetlenül érzi magát. Egyébiránt megteheti, hogy "én ott se voltam felkiáltással mossa kezeit", egy nőnek ez nem opció, akárhogy dönt, azt az utat neki végig kell csinálni. Ott van a nem kevés egészségügyi kockázat (a baba elvetetése és megtartása esetén is, a terhesség, szülés sem sétagalopp), az életminőségének megváltozása, az anyagi felelősség, a lelki teher. Szerintem mindkét esetben a nő vállalja a nagyobb felelősséget, kockázatot, ezért is övé a döntés.

Én nőként mindig úgy gondoltam, hogy vigyázok én magamra, az a tuti, így biztos, hogy csak akkor lesz gyerekem, ha én akarom. Mindemellett volt olyan időszak, hogy a férjemre bíztam a "védekezést" (megszakítás), de azt úgy, hogy már nem bántuk volna, ha becsúszik a baba, csak direktben még nem kezdtünk el próbálkozni, azzal meg akartuk várni az esküvőt. Korábbi kapcsolataimban mindig vagy gyógyszert szedtem, vagy mindig volt nálam gumi, és anélkül nem voltam hajlandó semmire. Amúgy igen, normál esetben mindkét fél érdeke, de ezer példát láttam már arra, hogy a férfi próbálja rávenni a nőt, hogy "nem kell az a gumi, majd vigyázok", gondolván, ha bármi történik, úgysem az ő baja. Szóval sokkal könnyelműbbek a férfiak ezen a téren, aztán meg vannak sértődve, ha kopognak náluk gyerektartásért.

2017. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
41%

Egyértelműen a nőnek. Az ő teste változik meg, ő hordja ki, szüli meg, neveli, és nem tud kiszállni mert a gyerek itt van. Apuka le tud lépni bármikor, és ahogy irták havi 20-assal megússza. Ennél sokkal drágább egy gyerek amit a nőnek elő kell teremtenie egyedül miközben gyereket is nevel. A munkában szintén neki hátrány ha dolgozni akar. Szóval ezt a részér ne kérdőjelezzük meg.


DE

ahogy irtad a nő dönthet, a férfi nem. Plusz ugye hallottam már olyanról is hogy a nő szándékosan teherbe esik.


Az én véleményem nőként az hogy ha nem mindketten akarják a babát, csak a nő, és az ő döntése egyedül hogy megtartja, akkor onnantól ne várjon el a férfitól segitséget, gyerektartást, semmit. Ha egyedül is vállalja vállalja egyedül.

2017. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, ezzel az a baj, hogy a férfi is döntött, amikor nem védekezett. Azon a ponton döntött úgy, hogy vállalja a kockázatot.
2017. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
76%
A gyerektartás a gyereknek megy, nem a nőnek. Nem akarta a férfi? Akkor védekezzen, vagy ne feküdjön le olyan nővel akiben nem bízik meg.
2017. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
45%

"Utolsó, ezzel az a baj, hogy a férfi is döntött, amikor nem védekezett. Azon a ponton döntött úgy, hogy vállalja a kockázatot."


Ha a nő igy is belemegy akkor miért?. Mondhatna nemet a védekezés nélküli szexre mondjuk és nincs gond. Ha ez igy mindkettőnek jó és vállaljàk a kockazatot, és a nő terhes lesz akkor ezért mondketten hibásak. De ha ezek után a nő egyedül dónt a megtartásról az mar csak az ő dóntése, hát vállalja egyedül.

Azokról nem is szólva akik szándékosan esnek teherbe, kilyukasztott óvszerrel meg behazudott szedett fogamzásgátlóval.

2017. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
76%

"Svédországban már lehetséges a "férfi abortusz". " Csak olyan cikket találtam amiben ezt a törvényt át akarták vinni, olyat nem hogy ez meg is történt. Idézet a cikkből:


"Nem tudni, mennyire gondolták komolyan a vitát: a The Local felidézte, hogy a liberálisok stockholmi ifjúsági szárnya a közelmúltban legalizálni akarta a 15 évnél idősebb testvérek közötti szexuális kapcsolatot és a nekrofil aktust, arra az esetre, ha az elhunyt ezt kifejezetten kérte végrendeletében."

2017. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Na alakulnak a hozzászólások, bár sajnos kevés kivételtől eltekintve senki sem értette meg a kérdést, pedig igyekeztem a lehető legegyszerűbben megfogalmazni...


Idemásolom még egyszer: "Kinek nagyobb baj, ha véletlenül teherbe esik a lány? A fiúnak vagy a lánynak?"


A lényeg kiemelve: "...véletlenül...".


Azaz senki sem akarta, senki sem tervezte. Mindkettejüknek megfelelő és elfogadott védekezést alkalmaztak, ami mindegy milyen (a kérdés lényege nem ez), lényeg hogy a kockázatok ismeretében csinálták és nem várt módon, terhesség lett a vége.

Tehát nem arról beszélek, hogy valakik közösen vállalták, hogy megszakításossal védekeznek, de a férfi eltért a tervtől és és bent fejezte be. (Ebben az esetben természetesen felejtse el a férfi, hogy kihúzza magát a felelősség alól, hisz ő tért el a tervtől a másik beleegyezése nélkül.)


Ott tartanak, hogy van egy késő menzeszük, egy pozitív tesztük és még vidáman benne vannak a 12 hétben.

Most direkt fordítva teszem föl a kérdést: Kinek van ebben a pillanatban nagyobb döntési szabdsága / lehetősége? Miért van ez így? Jól van ez így? Helyes, hogy egy egyenrangúan vállat, de rossz kimenetelű szituációban nem egyenrandúak a döntési lehetőségek?


De a vitaindító kérdést úgy is föltehetném, hogy:


Kedves GyK olvasók! Kérlek adjatok tanácsokat, mit tehetnék! Van egy tinédzser fiam, aki már régóta együtt van a barátnőjével. Sajnos valószínűleg kiszakadt az óvszer, mert minden igyekezetük ellenére a lány teherbe esett. A gyerekek nem tervezték, hogy utódot nemzenek, továbbá a fiatal koruk miatt igazából minden érv amellet szól, hogy ne tartsák meg. A mi álláspontunk az, hogy ezt nem vállalhatjuk. A lány viszont minden áron meg akarja tartani, ezért sajnos nem hallgat ránk! Mi tehetünk? Nem állunk készen az apaságra / nagyszülőségre! Miért van az, hogy a fiúnak semmi beleszólása nincsen a dolgokba, kizárólag a lány dönthet. Miért kell bűnhődnünk a lány önző döntése miatt, úgy, hogy eredetileg ő sem akart gyereket, és ő is tisztában volt a szex kockázatával?


Tehát a kérdés még egyszer: Kinek nagyobb baj, ha véletlenül teherbe esik a lány? A fiúnak vagy a lánynak?

2017. aug. 9. 20:50
 29/45 anonim ***** válasza:
77%
Megkaptad a választ: a lánynak. az más dolog hogy nem akarod elfogadni. Amúgy meg: ha kiszakadt az óvszer, létezik olyan hogy esemény utáni tabletta. Megkérdezném, hogy a fiad miért nem beszélte rá erre a barátnőjét? Mert ha szexelni van esze, erről is tudnia kellne. És nem, továbbra sem tarom helyesnek hogy bármilyen döntésre is kényszerítheti a lányt, és nem tarom helyesnek hogy kivonulhasson a gyerek - legalább - anyagi támogatásából csak mert úgy kényelmesebb.
2017. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
81%
Továbbra is az a véleményem, hogy a lánynak, mert minden testi-lelki, anyagi, stb velejárója, következménye az övé. A pasi tényleg foghatja magát és leléphet (ugye egy 20as havonta és el van intézve) a csajnak végig kell csinálni, bármelyik út mellett is dönt.
2017. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!