Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek gyereket vállalni! Más...

Félek gyereket vállalni! Más is volt ezzel így?

Figyelt kérdés
Minden adott a gyermekvállaláshoz. Jó munkahely, saját lakás, remek férj. Mégis félek. Mindig is tudtam, hogy szeretnék gyereket,majd egyszer... Azt gondoltam, ha készen állok rá, érezni fogom. Engem sohasem kerített hatalmába ez a "minden áron anya szeretnék lenni" érzés. Pedig ezt vártam. Most pedig meg kell hoznom egy tudatos döntést. Szeretnék jó anya lenni,de fogalmam sincs,mit kell kezdeni egy gyerekkel. Nálnk sajnos sosem voltak kisgyerekek a családban, igy semmi tapasztalatom. Nem is tudom,mi a konkrét kérdés. Aki érzett már így,tudja miről beszélek. Az ő válaszukat várom...
2017. aug. 9. 20:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
30N,31F
2017. aug. 9. 20:46
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Ertheto a felelem egyben sajnalatos is hogy ilyen a vilag.

Nos, ha a konkrèt rossz èlmènyeket (pl aggodas, ejszakazasok stb) es a lemondasokat (pl szinte nulla szabadido ha igazan ott akarsz lenni az eleteben) elore tudna mindenki akkor tized annyi gyerek szuletne, mint most...

Viszont olyan szeretetet ismersz meg a sajat gyerekeid àltal mint soha màskor. Talan csak a sajat szuleit szereti hasonloan az ember. Olyan kitorolhetetlen pozitiv emlekek es elmenyek jonnek amit semmi mas nem ad meg.

A felelosseg nagy, de utanozhatatlan latni ahogy nonek es formalodnak, okosodnak, szeretnek ugy hogy java rèszt neked koszonhetik.

Rengeteg turelem es aldozat az àr, de megèri!

2017. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Én is így voltam és belevágtam mert a szülők rágták a fülem meg mert korban is ott voltam hogy még éppen ideális, de aztán életem legrosszabb döntése volt. A gyerekkel soha nem alakult ki olyan anya gyermek viszony mint amivel az emberek fejét tömik. Nem igazán éreztem rá a dolgokra mindent rosszul csináltam, minden nap azóta is egy újabb csalódás számomra és látom hogy a gyereknek sem jó. Az apjával a betonbiztosnak hitt kapcsolatunk is megromlott és éppen válunk. A munkámat is ott hagytam hogy ha egész nap erre tudok koncentrálni talán jobb lesz, de nem igazán javult a helyzet. Ha nem érzed hogy mindenáron akarsz csak a társadalmi elvárásoknak akarsz megfelelni akkor nem biztos hogy érdemes belevágni.
2017. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem "csak" a társadalmi elvárások miatt. Mindig is úgy képzeltem,hogy lesz majd gyerekem. Csak azt gondoltam, hogy feléled az anyai ösztön, és érezni fogom,hogy igen, itt az ideje, most... De ez elmaradt, az idő pedig telik...
2017. aug. 9. 20:52
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Akarsz gyereket, csak a félelem tart vissza, hogy nem tudnál gondoskodni róla? Akkor menj el egy jó pszichológushoz, aki segít feloldani a félelmedet.

Nem akarsz gyereket, csak úgy érzed, hogy akarnod kéne? Akkor ne szülj. De ebben az esetben is javasolnék egy pszichológiai tanácsadást.

2017. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
94%
Én sem éreztem azt a mindenáron anya akarok lenni érzést és csak a párom kedvéért vállaltam be a gyereket. Soha nem voltam olyan, mint a többi nő, akik elolvadnak, ha egy pici babát vagy gyereket látnak.Eltelt kis idő, míg beletanultam az anya szerepbe, de megérte vállalni és most nagyon jó kapcsolatom van a lányommal, ő az egyik legjobb barátom. Szóval bátorság! Az életben mindenhez bátorság kell!
2017. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 Két kérdést tettél fel, és egyiket sem tudom megválaszolni. Pont ez a problémám!
2017. aug. 9. 20:55
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
De ez valahol pont a társadalmi elvárások miatt alakul ki bennünk hogy majd egyszer lesz. Igazából nem is vágyunk rá csak ezt nevelik belénk kicsi korunk óta. Csak aztán amikor oda jutunk hogy lehetne akkor szembesülsz vele hogy erre tényleg nem is vágysz.
2017. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A férjem egyébként nagyon szeretne már gyereket.
2017. aug. 9. 20:57
 10/21 flora08 ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen átérzem a helyzeted, a kérdést mintha én írtam volna. Ráadásul én óvónő vagyok, tehát rengeteg időt töltök gyerekekkel, imádok velük lenni.


Gondolhatod, heti rendszerességgel kérdi meg valaki (családtag, barát, kolléganő), hogy mikor jön a baba. Mindenképpen szeretnék anyuka lenni, sokszor gondolok arra, hogy milyen jó lenne, de aztán elbizonytalanodom. A terhesség és a szülés gondolatától kiráz a hideg, úgy érzem, erre nem állok készen, így csak halogatom. Akkor mégis mikor fogom úgy érezni, hogy "na, most"?


Anyukám mindig azt mondta, hogy csak addig "félelmetes", amíg nem éled át. Akkor már teljesen természetes. Meg hogy nem léteznének második, harmadik, negyedik gyerekek a világon, ha olyan szörnyű lenne : D Bár szerintem - valamilyen szinten- mindenki bizonytalan az elején, hiszen nem tudja, hogy mire számítson, milyen érzés lesz. Aki mást mond, az nem őszinte.


Sajnos nem tudom a kérdésedre a jó választ (ezért én is kíváncsi vagyok az anyukák válaszaira) de egy sorstársad már biztosan van :)

2017. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!