Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő, ha valaki nem...

Elítélendő, ha valaki nem szeretne saját gyereket vállalni, hanem inkább örökbe fogadna?

Figyelt kérdés

Pusztán elméleti kérdés. Kérdeztem már másokat is, de erre általában csak kétféle választ kapok.

1. Minek nevelnéd a másét, ha te is tudsz szülni?!

2. Úgyse lehet annyira szeretni, mint a vérszerinti gyereket

Kíváncsi vagyok férfiak és nők véleményére is.


2016. márc. 6. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem elítélendő. Annyi "fölösleges" gyerek van a világban, akinek esélye sincs a normális életre, szerintem szép, ha esélyt ad egynek valaki.

A másik meg, hogy ehhez senkinek semmi köze. Ha saját gyereket szülsz, akkor is 1000 kifogásuk lesz, hogy mit csinálsz rosszul. Az a legjobb, ha elengeded az egészet a füled mellett és minél több kéretlen tanácsadót zársz ki az életedből.

25/L

2016. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nincs benne semmi kivetni való! Pont ahogy az 1 válaszoló írta! Az nem normális ha valaki meggondolatlan terhes lesz,szül aztán pl. A kukába dobja! Szerintem nagyon szép gesztus hogy örökbe fogadnál te vagy akárki!
2016. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmi kivetni való nincs benne.
2016. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó tudni, hogy mások is hasonlóan gondolkodnak, csökkenti a bűntudatomat. Anyám szerint önző vagyok, amiért nem akarok szülni.
2016. márc. 6. 12:43
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem tud valakit szeretni, mert nem szülte meg, annak az embersége no comment.
2016. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi abban az önzőség, ha így vagy úgy de szülővé válik valaki?


Amúgy mi az oka, hogy nem szeretnél saját gyermeket? Vannak akiknek nagy esélyük van örökletes betegséget tovább adni, szerintem náluk pont az az önzőség, hogy még úgy is mindenáron szülni akarnak, és szülnek egy szintén beteg gyereket.

2016. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajtam múlna, én bizots inkább örökbe fogadnék. Egyrészt, mert ezzel esélyt adnék egy gyereknek a normális életre, és nem szülnék egyet "fölöslegbe" a világra. Másrészt önző okok miatt is, féltem az alakom, és nem szeretnék átesni a terhesség nyűgjén.

De mivel a legtöbb férfi, köztük a barátom is olyan felfogású, hogy hallani sem akarnak ilyesmiről, vér szerinti gyereket akarnak, valószínűleg úgyis szülni fogok.

2016. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Minek akarnak vérszerinti gyereket? Hogy 3 év múlva otthagyjanak vele?
2016. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy vállal-e gyereket vagy sem, és ha nem, akkor miért nem. Már rég túlnépesedett a bolygó, de még nem kopott ki a köztudatból és az ösztöneinkből, hogy szaporodni kell. Egyáltalán nincs rá szükség, hogy mindenki szüljön, van viszont rengeteg kidobott gyerek, akiknek esélyük sincs családba kerülni, amíg mindenki sajátot akar.
2016. márc. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő,nem is értem miért lenne az.

Rengeteg van,aki nem kell senkinek,a rendszer elnyeli és elkallódik ,család nélkül.

Persze nem mindenki tudja elfogadni más gyerekét,vagy egy cigány gyereket,vagy egy beteget ,esetleg nagyobbat . Ezt is el kell fogadni . Nálunk a nagynénémék akarnak örökbefogadni,évek óta,már vagy 6 gyerekre nemet mondtak , ilyen-olyan indokokkal (cukorbeteg,túl idős (4 éves) ,stb) Szerintem nem mindnekinek való ez .

2016. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!