Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy első babás anyuka nem stresszeli szét magát mindenen?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szorongó, stresszelős típus vagyok. 1-2 éven belül tervezünk belevágni a gyermekvállalásba, habár az anyai ösztönök még nem kerítettek a hatalmukba.

A kérdésem az lenne, hogy van-e egyáltalán esélyem arra, hogy ne készüljek ki az elején, mint a legtöbb kezdő anya?

Vagy ez elkerülhetetlen?

Jelenleg az aggaszt, hogy se én se a baba ne haljunk meg a terhesség és a szülés alatt/után.


Aki nyugodt tudott maradni, az legyen kedves megosztani hogyan csinálja és mi a titka ennek. Úgy érzem hogy jót tenne, ha meg tudnám őrizni a hidegvérem.



2017. aug. 13. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Én nem stresszeltem volna, ha nincs okom, de volt.
2017. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Dettó. Mikor 4 hetes korában érzed, hogy valami baj van de 2 orvos is leráz, hogy normális. Továbbra is érzed, sőt, TUDOD hogy baj van, de te vagy a hülye paramami, higgadj le, orvos szerint. Majd 5 hetesen már vesemedence gyulladásig fajul a dolog és lehet több mint 1 hetet korházban tölteni, na, aki ezután nem paramami, azelőtt fejet hajtok. Ezek után ami kiderült még: tej- tojásallergia, reflux. És még ki tudja mi jön. 22 hónapos. Az emésztése azóta se szuper, szóval ez folyamatban. Amúgy én megőrzöm ettől a hidegvérem, aránylag nyugodt is vagyok, de sokszor inkább feleslegesen viszem dokihoz..
2017. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem stresszelnék ha nem nehezen jott volna ossze, 1 veteles utan es nem barnaztam volna!
2017. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha szorongó típus vagy, akkor még gyerekvállalás előtt menj pszichológushoz. Komolyan mondom, mert én is szorongok, és pont emiatt ki is futottam az időből. Pár dolgot rendbe kellett volna rakni a fejemben, hogy bele merjek vágni.
2017. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás es a paramami nem ugyanaz
2017. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Milyen megnyugtató válaszok érkeztek.. :D
2017. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

A személyiségeden nem nagyon tudsz változtatni.

Aki "laza", az lazán veszi a gyerekkérdést is.

Talán annyi segítene, hogy eleve nem olvasol a neten semmit, ahol negatív dolgokat írogatnak. Viszont a sikertörténetekből minél többet.

2017. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
6# miért az volt a kérés h nyugtassuk meg? Akkor irja ki úgy
2017. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Én is egy vetéléssel kezdtem anyai pályafutásomat, mindjárt ikrekkel, 10 hetesen. A következő terhességnél a 12. hétig másra se tudtam gondolni, csak hogy nehogy megint baj legyen, utána is féltem még, amíg el nem kezdtem érezni, hogy mozog. Akkor elmúlt a félelmem, tudtam vele kommunikálni.

A szülés abszolút nem volt parás, farfekvés miatt programozott császár, szóval ott nem nagyon volt mitől félni, a császártól nem féltem, igazából azt végig se gondoltam, hogy most engem felvágnak a műtőasztalon, csak arra gondoltam, hogy végre megszületik a kislányom.

Miután megszületett, én tök nyugodt voltam. Meg is lepődtem, azt hittem, hogy tanácstalan leszek, frusztrált és béna, de nem, tök jól ment. Mondjuk nekem a gyerekkel minden oké volt, az elején ijesztett meg, hogy bár 38. hét után született, nagyon pici volt, 2200 gramm és 44 cm. De gyorsan kiderült, hogy semmi baja, csak genetika (én is elég pici vagyok), úgyhogy ezen nem rugóztam utána. Éreztem, hogy rendben vagyunk/leszünk, és úgy is lett hálistennek.

Viszont nagy titkot tudok veled megosztani, én eleve nem vagyok egy idegbajos típus, ha nincs okom parázni, nem parázok, nem stresszelek. A terhesség elején az előzmény miatt volt okom, utána viszont lehiggadtam teljesen. Szerintem ez azon múlik, hogy az anya milyen típus, nem nagyon lehet tudatosan irányítani. Na meg hát igen, ahogy előttem írták, a körülmények... ha baj van, akkor egy alapból nyugodt nő is tud stresszelni, lásd nálam is a vetélés miatt.

2017. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*nagy titkot NEM tudok veled megosztani
2017. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!