Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség első heteiben jó...

Terhesség első heteiben jó jel ha szinte minden nap hányok?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy ha a kismama rosszul van az első három hónapban akkor stabil a terhesség. Ez azt jelenti,hogy megvédi a magzatot a káros veszélyektől stb.

Akinek meg nincs jele,hogy terhes, nagyobb a vetélés kockázata.

Nos... Ebből mennyi az igaz?


2017. júl. 31. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van, egy fiú és egy lány. Egyikkel sem volt egy kóbor rosszullétem sem, mindkettő makk egészséges. Mindkét terhességem álom volt, soha semmi bajom nem volt. A lányommal tavaly a 37. hétig bicajoztam, a fiammal pedig utolsó héten még sziklakertet építettem, kertet kapáltam, gazoltam.
2017. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Hát, elvileg igaz, de engem nem nagyon nyugtatott meg ez a tény, amikor kórosan soványan mehettem a császárra, mert sima szülés nem lehet 8 hónap folyamatos hányás után. 15 kiló mínuszban vagyok a terhesség előtti súlyomhoz képest, de a lányom nagyon erős, h kibírta ezt a terhességet.
2017. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van, egyiknél se volt még egy kósza hányingerem se,sőt semmi ilyen tipikus terhességi nyavalyák (nem is hiányzott)
2017. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen így van.Valóban jó jel,mert a hányás a szervezet heves reakciója a terhesség miatt bekövetkező változásokra.Többek között a HCG szint hirtrlen növekedése is okozhatja,ez pedig valóban jó jel.Viszont egy esetleges magzat elhalás esetén is fennállhatnak mindaddig a tünetek,míg a HCG ki nem ürül.Szóval hányhat valaki masszívan úgy is,hogy már nem él a baba.Az anyák reakciója sem egyforma.Legalább annyian nem szenvednek semmiféle rosszullétektől az egész időszak alatt,mint akik végig.Attól a terhességük még lehet ugyan annyira stabil.Összegezve:Jó előjel a reggeli rosszullét,de arra nem lehet alapozni a terhesség megmaradásának esélyét.
2017. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta (vigaszként), hogy a statisztikák szerint a rosszul levő anyukáknál ritkább a magzatelhalás.
2017. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat is hallottam, hogy a szervezet "idegen dolog"ként tekinti a magzatot, ezért produkálja a mérgezés tüneteit: hányás...

Szóval hallani ezt-azt...


Én egy pillanatig sem voltam rosszul, férjem viccelődött is, hogy csak kamuzom as terhességet... Az első tünetem úgy 22-24 hetesen volt, amikor kezdett gömbölyödni a hasam.

Tökéletes terhességem volt, 37. hétig dolgoztam vendéglátásban.

2017. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe nem kell többet belelátni, mint ami. Egy percig sem voltam rosszul, mégis tökéletes minden leletem és rendben fejlődik a babám. Van barátnőm, aki meg végighányt 12 hetet, aztán kiderült az UH-n, hogy 8 hetesen meghalt a baba.
2017. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!