Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyféle nemű gyerekeitek kire...

Egyféle nemű gyerekeitek kire hasonlítanak? Van ilyen, hogy az első inkább az apára, második az anyára?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, hogy a lányok inkább az apjukra, fiúk az anyjukra. Nálunk ez így van, de pont a kisebb a fiú, így egybevág a másik elmélettel is. Nálatok hogy van?
2017. aug. 3. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két fiú, a nagyobbik tiszta apja, a kisebbik pedig a szeme kivételével - mert az az enyém - szintén.
2017. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Két fiam van, idősebbik apjára hasonlít, kisebbik egyikünkre sem, de az én őseimre.
2017. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Mi 3an vagyunk testvérek. A nővérem(26) hajszíne és stítusa, temperamentuma apámé az arca, testalkata anyámé. A húgom(még csak 15) hajszíne, szeme anyai nagyapámé(csak ő volt kékeszöld szemű és szőke) a testalkata szintén anyámé, az arca is inkább anyám családjáéra hasonlít.

Én (24) alkatilag egyikre sem igazán hasonlítok, vagyis inkább úgy mondanám hogy mindkettőből van bennem. A vállam apámé és az arányaim is apámé(a lábak és a felső test hossza, annyi hogy én magasabb vagyok). A hajam hullámossága is apámtól van. A medencém szelessége, a lábfejem magassága és szélessége anyámtól van. Mint ahogy a hajam vastagsága, az arcom is.

A szeme amúgy szüleimnek, nővéremnek és nekem is barna.

Tehát a 2 tesóm inkább kinézetre anyám, rájuk mindíg azt is mondja mindenki.

Rajtam már megoszlanak a vélemények, van aki szerint tiszta anyám és van aki szerint tiszta apám vagyok. Ki mit lát éppen bennem többet.

Szóval ezek inkább a géneken múlnak, lehetne statisztikát csinálni, de nem számítana.

2017. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig arra hasonlítok épp, amelyik mellett állok. Legalábbis idegenek mindig azt mondják, hogy rögtön gondolták, hogy a lánya vagyok (mindegy épp apám vagy anyám van ott), mert tiszta ugyanúgy nézünk ki.
2017. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem egyik szülőre sem hasonlít(de felmenőkre sem kimondottan), én pedig szinte tökéletes ötvözete vagyok arcra apumnak és anyumnak, egyforma mértékben hasonlítok mindkettőre :D Szerintem erre semmilyen szabályszerűség nincs.
2017. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Mi ketten vagyunk lánytestvérek és mindketten vegyesek vagyunk. Pont ellentétesen örököltünk mindent a szüleinktől (értsd: az ő orra anyáé, az enyém apáé stb.).

Az ő lánya viszont 99%-ig az apukára hasonlít, aki 99%-ban a saját anyjára. Ha még tudtok követni...:D

Unokatesómék ketten vannak fiútestvérek, egyikük tiszta anyja, másikuk tiszta apja.

Ez azért elég soktényezős és bonyolult dolog, nem lehet egy egyszerű szabállyal leírni.

2017. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, nem is gondoltam, hogy egyszerű lenne. Csak kíváncsi vagyok.
2017. aug. 3. 15:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés. Ha én és tesóm ( lányok ) a szüleinkkel vagyunk akkor rám azt mondják tiszta apja,tesómra meg h tiszta anyja. De ha csak ketten vagyunk tesómmal akkor meg ikreknek néznek minket,1 év van köztünk :)
2017. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Melyikőtök az idősebb?
2017. aug. 3. 17:00
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok,én vagyok az idősebb :)
2017. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!