Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha babanézőbe megyek mit...

Ha babanézőbe megyek mit illik vinni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
pelenka, azon kívül meg kérdezd meg mire van szükségük. ha semmit nem mondanak, akkor pl ajándék kártyát rossmannba, dm-be, Auchanba stb helyekre ahova járnak.
2017. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, kije vagy és mi szokás. Nagyszülők, testvérek általában nagyobb értékű ajándékot adnak, amit sokszor egyeztetnek a szülőkkel (pl. légzésfigyelő, babahinta, hordozó). Távoli rokonok, barátok között attól függ, mennyire szokás egyébként is egymást ünnepelni - ha csak virágot és csokit vinnél szülinapra, vigyél helyette egy kissapkát, csörgőt, rágókát, popsitörlő, anyának egy doboz gyümölcslevet vagy csokit, apának bort... Munkatársak közösbe vagy messziről odautazó rokonok adhatnak valami nagyobb játékot vagy mesekönyvet későbbre vagy hímzett takarót. Ötlet meg híján biztos tipp a vásárlási utalvány pl. Brendon vagy Ikea...
2017. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Én pelenkának, popsitörlőnek nem örültem volna egyszer sem (2 gyerek van - 8 éves fiú és 1 éves lány). Ha csak nem tudod, hogy milyen márkát használnak. Meg az olyan semmilyen ajándék (Na kicsim, most az XY-tól kapott pelust tojtad tele.).

Attól függ, mennyit szeretnél rászánni és mennyi idős babának kell.

Mi nemrég fél éves babának vittünk csörgős plüsst. Imádta. Anyuka is, gyerkőc is. Fürdőjáték, szintén idősebb babának. Vagy mintás textilpelus. Én drágállottam, így nem vettem, de nagyon örültem neki, hogy kaptunk, nagyon jópofák. Nyálkendő, olyan 4 hónapos kortól simán kell. Amiket kaptunk még, body-k. Már 1 éves elmúlt a lányom, most hordja a 2 hetes korában kapott bodykat (80-86-92eseket kapott).

Anyukának szűrt gyümölcslé, gyümölcs, esetleg csoki, bár ha szoptat, akkor lehet, hogy nem fogyasztja. Ha van idősebb testvér, akkor neki is valami apróság, hogy ne legyen féltékeny, hogy csak a kicsi kap.

2017. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Pelenka nem jo otlet mert nem tudod a markat es a neretet milyet hasznalnak.Body az jo otlet 0-3 hos meret van beleirva az jo lesz.Akar pantos vagy ujjatlan ilyen melegekbe jo.Ja es az anyukanakn is vigyel valamit,rostos uditot bonbont,banat valamit.Ilyenkor lelkileg jol esik neki h gondolsz o ra is.
2017. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Dm kártya mindenre jó!

Amúgy gyümölcs is kedves gesztus, főleg mert anyát is kell támogatni hogy a babának legyen mit ennie és legyen ereje :)

Esetleg nézz utána hogy (ha szoptat) mik azok a különleges finomságok, gyümölcsök amik jó tej serkentők! Na meg vitamin forrás..

2017. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Dm, rossman kartya, vagy valami jatek.


Pelenkat, torlot, furdetot es tarsait NE , mert mindenki egyeni igenyek szeri t valaszt.

En pl nem kentem a babamra gyogyszertari koolajat ( ebbol keszul a gyogyszertari furdeto ) sem egyeb szemetet. Ha valaki hoz , max a kutyat furdetem meg vele.

Pelenkabol csak a Pampersre nem allergias.

2017. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tisztálkodószert ne, inkább játékot, textilpelenkát, kisruhát. Az utalvány is jó, de ha "igazi" ajándékot adnál, inkább az előbbiek. Anyukának is jól fog esni egy kis figyelmesség, illetve ha van nagyobb gyerek, a kicsi előtt illendő őt köszönteni, és megajándékozni egy kis aprósággal.
2017. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pelenkát nem vennék, mert nekem az személytelen. Meg tényleg mi is csak egy márkát használunk, ami bevált. Ajándékkártyának azért nem örültem volna, mert azt szintén személytelennek tartom. Vagy nagyobb méretű bodyk/ruhák (74 vagy 80-astól), vagy vmi játék, nem kell nagy összegűnek lenni. Volt akitől rágókát kaptunk, fogzáskor tök jól jött. Csörgők, kis zenélő, babakocsira, járókára akaszható dolgok. Keményfedeles mesekönyv, fürdőjátékok stb.
2017. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én örültem a pelenkának, megkérdezték előtte milyet használunk. Szerintem az utalvány is jó. Sokan örökölnek ruhákat, játékokat, nem tudjatod milye van. Esetleg valami nagyobb zörgős játék, csörgő szerű. Vagy valami babás fényképkeret, azt is kaptam, annak is örültem. Ha ruhában gondolkozol, inkább nagyobb, kezdő méretek biztos vannak.
2017. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg attól függ, hogy kinél mi a szokás, mire van szükség. Mi rokonoktól rengeteg pelenkát kaptunk, és örültem neki.

Ruhával is vigyázni kell. Kicsi méretből már valószínű szülés előtt bevásároltak, a nagyobb meg nem tudni mikor lesz jó. Pl. egyszer kaptunk bundás rugdalózót, hogy "majd belenő". Bele is nőtt, csak pont nyáron, egyszer sem volt rajta. (Talán majd a kistesónak jó lesz.)

Én a plüssjátékoknak nem örültem: folyamatosan kapja a rokonaimtól még a mai napig is, már 2 láda tele van vele, de csak 1 darabbal játszik a lányom. Illetve kaptunk egyszer egy szatyor Johnsons terméket, csak ilyet nem használtunk. A fürdető még csak-csak elfogyott volna, de olajat, hintőport, testápolót sose kentem rá. Én tovább ajándékoztam az egész csomagot olyannak, akiről tudtam, hogy elhasználja.


Akkor mit adj? Aminek az anyuka örülne, jó lenne, ha egyeztetni tudnál vele. Ha csak a gesztus miatt adnád, akkor valami kis apróságot, pl. csörgőt vagy valami olcsó apróságot. Ha tényleg olyat, ami hasznos nekik, akkor azt viszont meg kell beszélni (mert mindenkinek más az ami hasznos)

2017. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!