Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortòl érdemes estimesé...

Mikortòl érdemes estimesét olvasni? Ti mikor kezdtétek? Mennyi idös volt a gyereketek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Én születésük óta mesélek. 1 éves korukig csak rövid mondókát, aztán fejből hosszabb verseket. 2,5 éves koruk óta már meséskönyvből. Addig kitépték a kezemből és ellapozták. Nem vagyok ősanya, néznek tévét is a lányaim, de imádom ezeket az esti mesés összebújást.
2017. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel. 22 hónapos a kisfiam. Napközben pár napja is próbáltam, de nem köti le. Egy egyszerű kemény fedelű képes könyvről van szó, laponként kb 1-2 sor, de 2 lap után arrébb ment.. azt hiszem nála még korai. Most egyébként az van, hogy ha mutat egy képet nagyon röviden és egyszerűen elmondom mi van rajta, ezt úgy 1-2 hónapja, és ez leköti, nagyon sokszor hozza hozzám a könyveit. Nyilván ez nem olvasás, de gondolom majd ebből alakul az is.
2017. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szuletese ota olvasunk, most 8 honapos.

Eloszor zenelos es nagy abras babakonyveket, furdoskonyveket, kepeskonyveket nezegettunk, olvastunk.

Utana olyanokat ahol egy-egy sor is van irva, ma mar ott tartunk, hogy rovidebb babaknak valo meseket is meghallgat.

2017. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Es nagyon sokat enekelunk is.


Allitolag mind az olvasas es a enek.is nagyon fontos nagyon kicsi kortol kezdve, hozzajarul a beszed kialakulasahoz...

2017. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első pillanattól kezdve lapozgattuk a könyveket a kisfiammal, kezdetben babakönyveket, leporellókat. Másfél évesen vezettem be a könyvből esti mesélést. Simán végighallgatta, sőt nagyon igényelte. A mai napig minden alvás előtt sokat olvasunk. Most 4,5 éves.

A kislányom 2,5 éves, Ő a könyvek szeretetébe született bele. Pici baba volt (még nem tudott forogni), amikor már a nagyágyon feküdtünk háton (a gyerekek és én), a fejünk fölé emeltem a mesekönyvet, hogy fekve kényelmesen lássuk, és meséltem. Végighallgatta Ő is. Most már együtt mesélünk hármasban elalvás előtt.

Sosem lehet túl korai bevezetni az olvasást, esti mesélést.

2017. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A könyvek az első pillanattól használatban vannak nálunk, de konkrét esti mese 1,5 éves kortól van. Simán végig hallgatott mindent, ami neki való. Most lassan 3 éves és nagyon imádja. Lassan a picit (4 hónapos) is magunk mellé vesszük.
2017. aug. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nagynak úgy 1,5 éves korától. Addig mondókázás, éneklés volt. A kicsi születésétől hallja az esti mesét. Most 20 hónapos, még mindig nem érdekli :-) Közben képekönyvet nézeget.
2017. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 éves kora körül kezdtük, de akkor még csak fejből állatos történeteket. Nekem már nagyok a gyerekeim (13, 10 évesek) de az egyik leginkább "megtérülő befektetés" volt a rendszeres esti mese. Amikor elhagyták az ebéd utáni alvást, hétvégén csendespihető alatt is olvastam, akát 1 órát is. Csak bíztatni tudok mindenkit, hogy vezesse be a napirendjébe.
2017. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-3 hónapos korában kezdtem neki mesét olvasni, bár kezdetben a saját aktuális könyvemből olvastam csak hangosan. Amikor kezdett figyelni, meg kezdtek érdekesek lenni a képek (olyan 1 éves kora körül) akkor váltottunk mesekönyvre, apg-re elsősorban.

Most 6 éves, és végre lehet neki rndes könyvet olvasni: Narnia, Nils Holgersson, Így neveld a sárkányodat, Csudálatos Mary, stb.

2017. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!