Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben a melegben mennyit és...

Ebben a melegben mennyit és mit eszik a 2 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés

Az enyém alapból rossz evő, ha eszik, akkor kb. 3 kanál/harapás. Egyedül próbál enni, ha próbál egyáltalán, de etetni nem engedi magát. Hamar elveszti a türelmét, nem köti le az étkezés, és szerintem ez nagyban közrejátszik.


De ebben a melegben szinte semmit nem eszik.


Iszik, barackot és dinnyét eszik, de semmi mást egész nap. Azért vmi főtt kaját kellene, de hiába kinálom egész nap. Különben is két évesen csak 10,2 kg és 85 cm.



2017. aug. 4. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom jó evő. De az utóbbi 2 nap nem evett vaéami sok főtt kaját.

Ami bejött az a húsleves sok zöldséggel, tésztával épp h langyosan.

Emellett most a joghurt megy.

Alvás előtt beteszem a fagyóba, mikor felébred tölcsérbe szedem. Ebből megbírna enni rengeteget ( ha hagynám).

Nálunk a dinnye most annyira nem megy valahogy. De szerintem méár csak unja.

2017. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kisfiam októberben lesz 2. Kicsit nagyobb csak, 86 cm és 10,5 kg. Április óta stagnál a súlya éppen. Ma reggel azt mondta, hogy falatkákat akar reggelizni (kenyéren vaj és felvágott, mindez kockákra vágva). Volt itthon ezerféle minden, de,ezt választotta. Ennek ellenére 1 db-ot evett, sajttal lakott jól. Délelőtt egy kevés kekszet evett 10 körül. Most délben jobban evett, sült krumplit és rántott husit. De azért nem fogyott olyan nagyon sok. A héten számítottam rá, hogy ez lesz, én nem aggódom túl. Délre igyekszem olyat főzni, amit tudom, hogy szeret (pl szószos tészták, husik).

Nálunk akkor mindig jól eszik, ha valahol máshol etetem. Pl uzsi egy padon a parkban, ebédre étteremben menüzés. Próbáld ki.

2017. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

21 hónapos fiam van. Ő se egy nagyevő. Leírom tegnap mit evett:

Reggelire 210 ml tejital, néhány falat virslivel

Tízórai kb 3 szem győri édes keksz

Ebéd tarkonyos raguleves

Uzsonna dinnye

Vacsora szendvics paradicsommal, tejital

Igazából én ezt most nem keveslem, mert nekem sincs semmi étvágyam. Bár abban igazad van, hogy főtt kajara szükségük van. Esetleg vmi jó sűrű leves? 11,2 kg és 9o cm egyébként

2017. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 26 hónapos,ő se egy nahy evő,

főleg nem ebben az időben.

Reggelire zabkását szoktam csinálni neki

reszelt almával.

Ebből kb. 10 kanállal eszik.

Ebédre kb. 5 kanállal eszik,változó,hogy

mit főzök,de semmiből nem eszik többet.

Délután barackot szokott enni felvágva meg

néha kölesgolyót + van,hogy a reggelről

megmaradt zabkását megmelegítem neki és megeszi.

Vacsorára "katonákat" szokott enni,kb. 5

kisebb karikát.

2017. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

22 hónapos. Nagyon nagyon rossz evő amúgy is. Eddig ma szinte csak ivott de azt sokat. Most épp alszik 11 óta (hajnali 3tól fenn volt) ugyhogy remenykedem ha felkel bekap pár falatot. Nálunk fasirt van ma, csak úgy kis zöldséggel.

Az elején nagyon agódtam hogy alig eszik valamit, de kezdek beletörődni hogy Ő ilyen. Bevallom rég mértünk súlyt de szerintem több mint 10kg nincs a gyerek.

2017. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég aggasztó tud lenni, amikor a gyerek szinte csak napfényen él meg innivalón. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. aug. 4. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:

10,5 kg és 84 cm a kislányom.25 hónapos.

Nagyon kis vékony,de ő ezt tőlünk örökölte,a családbn mindenki ilyen.De ő egyébként elég jó evő,viszont most annyira nem eszik.Reggelire kakaót ivott 2 falat keksszel.Tízóraira egy joghurt.Ebédre gyümölcslevest csináltam,próbálok ilyenkor hüsi leveseket.Egyik pl sárgadinnyeleves volt.Ezt szívesebben eszi,múlt héten két tál baracklevest betolt :D.Most mondjuk csak a leves felét ette meg,neg a gyümiket.Aztan krumplipüré meg sülthusi volt.Abból 3 falatot ha evett.Most alszik,de ha felkel csinálunk valami jó kis gyümölcsös smoothie-t vagy kap jégkrémet(ezt is gyümölcsléből vagy limonádéból meg gyümikből csináljuk).Max kap még valami kis nasit(rudi vagy kindertejszelet).Vacsira nem tudom mi lesz.De például egyik nap megfőztem az ebédet,egy falatot nem evett,de kért sonkát úgyhogy adtam neki csak egyen,vagy egyik nap nekiálltam bundáskenyeret sütni,mert azt kért,én meg ilyenkor kb bármit megteszek csak egyen valamit.Nekünk egyébként inkább az ivással van baj ezért kap ennyi gyümölcsöt.

2017. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat a vesszők meg elírások meg szóismétlések miatt,gyorsan akartam írni és kicsit összevissza lett.

*egyik nap dinnyeleves volt :)

2017. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!