Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babanevek körében mik számítan...

Babanevek körében mik számítanak most felkapottnak?

Figyelt kérdés
Emlékszem, néhány éve volt felénk egy Hanna-Anna-Lili-Zselyke hullám. Felétek most mik a slágernevek? Fiú és lány is érdekel.

2017. aug. 16. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Dominik, Mate, Marcell.


Lili, Virag, Zsanett.

2017. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk kislány nevekből még mindig a Hanna(amitől már hülyét kapok),a Zoé,a Jázmin,és ismerősi körben most született két Léna,bár ez lehet csak véletlen.

Kisfiúkból abszolút az ősmagyar nevek viszik a pálmát nálunk. Kadosa,Bercel,Zsombor,Zente.. És persze a Zalán,abból az óvodában hét van jelenleg,kisfiam csoportjában (csak) kettő.

2017. aug. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Felénk most a Noel, Levente, Vince, Bence a kedvenc fiúk terén.

Lányok közül a Hanna, Jázmin, Zoé, Izabella.

2017. aug. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

A lányom 3 éve a Zoé nevet kapta, mert tetszett. A születése után fél évvel került elém egy utónév statisztika és meglepve lapozgattam vissza, hogy évek óta a tíz leggyakrabban adott név között van. Én egy Zoét ismertem, őt se túl közelről, de ő a huszas évei végén jár és anyai ágról görög.


Engem Ágnesnek hívnak, a munkahelyemen 15-en dolgozunk az adott szervezeti egységben, ebből 12-en nők. Hárman vagyunk Ágik. A férfiak között meg a Zoltánok felülreprezentáltak (de rengeteg Feri, György, Gábor is van), 40 körül van az átlagéletkor.

De sok Viktória, Nikolett(a), Szilvia is van.


Azért se adnék arra, hogy mi "divatos", mert lehet, hogy kitalálsz egy jelenleg ritka nevet, aztán 3-4 év után hirtelen felkapott lesz. Akkor ugyanott leszel, hogy a tág korosztályban minden második gyereket így hívnak. Szerintem az fontosabb, hogy a vezetéknévvel jól csengjen.

2017. aug. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a Hanna, Anna, Jázmin, Lili még mindig megy, de nem sok különbséggel több Adél is született az ismeretségi körünkben.

Fiúk közül még mindig sokan kapják a Bence, Máté, Milán, Áron neveket, illetve az Ármin is kezd terjedni felénk.

2017. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Fiúknál Noel, Nolen, Benett, vagy a másik véglet, Zente, Zalán.

Lánynál felénk nincs ilyen, de meglepő módon sok a Dorina megint.

2017. aug. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

[link]


tessék itt van évekre lebontva, és a tavalyi is.

2017. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Felénk a felkapott lány nevek az elmúlt 2-3 évben: Jázmin, Hanna, Anna, Lili

Fiúkat nem tudok, de sok Benett és Marcell nevű kisfiúval találkoztam.

2017. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

A környékünkön minden lány Hanna, Lili, Zoé, Mia

Fiúnevekből nagyon gyakori a Noel, Benett, Miron, Áron

Az én nevem is a felsorolt lánynevek közt van, szerintem anyukám sem gondolta, hogy egyszer ilyen felkapott lesz...én annyira nem örülök neki :(

2017. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Bence,Márk


Hanna,Anna és rengeteg Lara

2017. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!