Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények számítanak...

Milyen körülmények számítanak szegénynek illetve melyek azok amiktől gazdagnak számít egy család szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Ez annyira relatív!Nekünk 3 gyerekünk van,nincs hitelünk,saját családi házzal,2 autóval,2 magánvállalkozással rendelkezünk.Évente megyünk külföldre nyaralni,a kertben van medence,a gyerekeknek játszótér.Nem okoz gondot,hogy cipőt,ruhát,jó minőségű élelmiszert,gyógyszert vásároljunk,családi összejöveteleket tartsunk....szerinted mi gazdagok vagyunk?Mert szerintem nem,pl. Németországban,Ausztriában ez a normális.
2016. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Az 1. vagyok.Rendelkezünk megtakarítással,biztosításokkal is.
2016. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

"ekünk 3 gyerekünk van,nincs hitelünk,saját családi házzal,2 autóval,2 magánvállalkozással rendelkezünk.Évente megyünk külföldre nyaralni,a kertben van medence,a gyerekeknek játszótér.Nem okoz gondot,hogy cipőt,ruhát,jó minőségű élelmiszert,gyógyszert vásároljunk,családi összejöveteleket tartsunk"

vs.


"Németországban,Ausztriában ez a normális."


El vagy te tevedve de nagyon :)

2016. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Három gyermekünk van. Egy autónk, egy családi házban élünk. Soha nem járunk külföldre. De ettol nem vagyunk szegények. Nekünk jó igy😊
2016. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Magyarországról van szó!

Nyilván ha Szudánhoz hasonlítod magad egyből másképp látod magad!

Ausztria Németország?? Napi szinten jönnek külföldi vendégek hozzánk egyiknek sincs saját ingatlanja sem!

2016. jan. 26. 22:18
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

igen, az elso el van tévedve..éltem Ausztriában, Franciaországban, Svájcban..

saját tulajdon ugy volt, hogy mellette ott volt egy 25 évre szolo 800 ezer euros hitel..végul vitte a házat a bank, meg az autokat..Franciaország? Svájc? A legtobb embernek nincs saját ingatlanja, ugyanaz van, mint otthon..ház, lakás, auto hitelre..és a leárazásokkor veszik meg a kovetkezo szezonra valo ruhákat. Genfben dolgozom, folyamatosan ezt hallom mindenkitol, hogy nincs munka, nincs pénz, az emberek eljutottak oda, hogy használt ruhákat adnak el és vesznek meg. A másik, Franciaországban azt csinálják a fiatalok, hogy régi lakokocsikat vesznek, amiket behuznak a család kertjébe..az az o birodalmuk..Mert arra már nincs pénz, hogy az 1100-1300 euros fizetésbol béreljenek egy garzont 700 euroért (más kérdés, hogy ki sem adják oket, mert a fizetésed max. 1/3áért vehetsz ki lakást, annyiért meg nincs, csak egy szoba) Na mindegyis.


Magyarország. Gazdagnak az számit, akinek tobb százezres fizetése van, hitelmentes háza vagy lakása, plusz egy 10 évnél fiatalabb hietelmentes autoja.

2016. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

gazdagnak szerintem az számít, aki ha bemegy a boltba, nem nézi, hogy egyik sonka 199.- másik meg 599.- , hanem azt veszi le a polcról, ami gusztább.


Szegénynek én azt mondom, akik hónapról hónapra élnek, nincs - vagy csak minimális a megtakarításuk, és számolni kell hó végén, hogy vehet-e még 3 joghurtot.

2016. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

nekünk dékán mondta, hogy ezt úgy kell mérni, hogy azt nézzük, ha holnapi naptól semmilyen bevételed nincs, akkor az addig meglevőidből meddig tudsz megélni.

ettől függ hogy ki szegény v milyen gazdag

2016. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Én 1 évig tudnék megélni. Akkor most gazdag vagyok??? Ha a férjem is elvesztené a fizetését, akkor mondjuk 1 évig se. Akkor kb. fél évig húznánk. Az autó 9 éves, ha eladnánk, abból is élnénk talán plusz 3 hónapig. Mindez csak azért van, ez a megtakarítás, mert meghalt a nagyapám és mivel anyukám sem él már, örököltem egy fél házat, amit eladtunk és ezt éljük fel teljesen. Minden hónapban fel kell vennem az örökségemből még egyszer annyit, mint a fizetésem. Amikor elfogy majd ez a pénz, nem lesz többé pénzünk autót fenntartani. Minden napra főzök, hogy spóroljunk. Amit lehet, mindent magunk csinálunk, megtanultam varrni alap-szinten könyvekből és youtube-ról, hogy ne kelljen varrónőre költeni, én csináltam a kutyáink házát, csak kapott és turkálós ruhákban járok, és hiába 200.000 a férjem fizetése, egy olyan házban élünk, ami eszi a pénzt, nincs pénzünk szigetelésre (az ablakokat bemartuk szintén saját kezűleg), vállalkozást szeretnénk indítani és én próbálnám könyvelni, pedig szívesebben tölteném az időmet a 22 hós kislányommal...De ha gazdag vagyok, szóljatok, akkor megyek is aludni, mert hetek óta nem tudok, nem tudom mi lesz velünk 1 év múlva.
2016. jan. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Úgy is le leszek pontozva, de leírom. Igen, szerintem mi azok vagyok. Saját, hitelmentes családi ház, két autó, két gyerek (tőlük már eleve gazdagok volnánk), kb. havi félmillió bevétel, ami növekedni fog,ha ismét visszaállok a családi céghez dolgozni. Több ingatlan, több városban, mind az én, mind a gyerekek nevén. Szerencsére nem kell néznünk az árát semminek, amit megkívánunk meg tudjuk venni. Minden évben belefér egy külföldi nyaralás, ill. 2-3 wellness hétvége. Bankban elég szép összegű megtakarítás, forgó tőke a tőzsdén. A mai magyar átlaghoz képest úgy érzem gazdagok vagyunk.
2016. jan. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!