Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a barátnőm...

Ti mit tennétek a barátnőm helyében?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve gyerek otthonban van,az édesanyja képtelen volt eltartani,iszik,gyógyszerezte magát,hasonlók. Egyszobás házban lakik jelenleg az élettársával.A férje elhagyta őket. A barátnőm gyűlöli az otthont. Minden este sír,bántják. Sokszor örökbe fogadták volna már de az anyja nem hajlandó lemondani róla. Sokszor kérte már a barátnőm hogy hagyja élni,sokszor elég durván megmondta de még mindig nem.Sok kérvényt vittek már neki de semmi. Nem sok közöm van hozzá de ő is és én is tanácstalanok vagyunk.

2017. aug. 17. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Ezek szerint kiskorú. Te hány éves vagy? Hagyd szegényt lányt, hogy ne menekülnie kelljen egy kapcsolatba, ahol egy év múlva terhes lesz. Akkor lesz esélye a normális életre, ha tanul és nem egy " Nem sok közöm van hozzá" pasi karjkaiba menekül.
2017. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni hogy 14/L :) Teljes mértékben baráti a viszonyunk:'D Egy nagyon jó barátnőm és segíteni akarok neki:)De azért köszi a gyors választ.
2017. aug. 17. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
De azért nevelőszülőkhöz kikerülhet, attól, hogy nem mondanak le róla az vér szerinti szülők. Nem örökbefogadókhoz, nevelőkhöz. Hátha ott jobb, mint az otthonban. Ki bántja őt
2017. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

A szülők azért nem mondanak le a gyerekről, hogy az évek során gyűjtögesse a családi pótlékot, amit majd ők felvesznek és elköltenek, amikor kiveszik a gyereket.

Után a gyereket lehet, kidobják az utcára. Ilyen helyen dolgozó ismerős mondta.

A gyereknek van lehetősége az otthonban maradni nagykorúan is valahogyan, és majd ő lesz jogosult felvenni maga után a pénzt.

2017. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

4, 'kivenni' nem tudják, max ha nagykorú lesz, és önként visszamegy. A pénzt mindenképp ő kapja majd, csak ilyenkor szoktak megjelenni ugye a rokonok... És sajnos nevelőszülőhöz kerülni sincs sok esélye, mert nagyon televannak, és csak a 12 éven aluliakat kell törvényileg ott elhelyezni (és még így sem tudnak minden 12 éven alattit).

Ha anyuka nem hajlandó lemondani a felügyeleti jogról, nem tud mit tenni.

Egy ötletem van, próbát megér. Barátnőd szakítson meg vele minden kapcsolatot, tilts fészről is. Ha 6 hónapig nem keresi az anyuka, örökbeadható lesz. Bár sanszos, hogy ezzel ő is tisztában van, és ilyen esetben még egy képeslap is kapcsolattartásnak számít

2017. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2017. aug. 19. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:

tehát én le vagyok pontozva, aki belülről látom a rendszert és tisztában vagyok a dolgokkal, aki azt írja, hogy a 14 éves kikerülhet nevelőszülőkhöz, az meg majdnem 90-re fel...


grat.

2017. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!