Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok a szüleim...

Ti hogy reagálnátok a szüleim helyében?

Figyelt kérdés
Hamarosan diplomázom (egészségügy,diplomás képalkotó asszisztens leszek). 3 hónapja van párom és nagyon szeretjük egymást, már a jövőt tervezzük. Tudom-tudom, elég friss, de úgy érezzük megtaláltuk egymásban a társat :) A lényeg az, hogy sajnos ebben a szakmában nem keresek majd túl sokat, hiába lesz diplomám (kb. 150 ezer ft max!). Párom szakmunkás és már most többet keres, mint én fogok. A legjobb barátja és az ő párja kikerültek Angliába és most találkoztunk velük. 12 órát dolgoznak heti 3x és hetente van fizetés. Lacazon élnek, vásárolnak, kirándulnak. Ha nem költekeznek túlságosan kb 150 ezret tudnak spórolni/fő/hó. Ezen kívül most mondták, hogy néha túlórázni és hívják őket és lehet most beiktatnak még egy konyhai munkát is, mert sok a szabadidejük. Ha kimennénk már ők segítenének mindenben és közösen bérelnénk egy lakást, így nem lenne megterhelő a fizetése sem. Főzni mi nők főznénk (mindketten tudunk) és nem éttermekbe járnánk, hisz a cél a spórolás. Én és a párom úgy döntöttünk diplomázás után kimegyünk. A barátok segítenek, támogatnak. Én munka mellett nyelvtanfolyamra szeretnék járni és spórolni. Félek a szüleim reakciójától, mert azt fogják mondani, hogy akkor minek diplomáztam, minek szenvedtem 4 évet, csak a pénzt vittem stb. Viszont én úgy gondolom, hogy ha pár évig kint maradok és összegyűjtök egy lakásra, autóra utána is dolgozhatok még a szakmámban, még csak 23 éves vagyok. Plusz ha megtanulok folyékonyan angolul az sem rossz, hisz a szakmámban a gépek, szoftverek, programok mind angol + már mondhatnám, hogy igen, dolgoztam, bírom a 12-ezést, a folytonos álló munkát. Szerintem ezek inkább előnyök, mint hátrányok. Attól tartok picit, hogy pár év alatt sokat elfelejtek (főbb tantárgyak,anatómia stb), de ezt lehet pótolni, át lehet tanulni, hisz az anyagaim megvannak. Ha pedig fölvesznek szakmabelinek fél év betanítás van mindenhol. Ha ezeket elmagyarázom anyuéknak szerintetek ki fognak bukni? Én nagyon szeretnék világot látni, kirándulni, nyelvet tanulni, pénzt keresni, lakóközösségben lakni. Legalább kiderülne picit, hogy a párommal milyen a közös élet, ez is sokat elárulna. Vélemény?
2015. jan. 2. 16:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is nem igazán hiszem el, amit az ismerösök mondanak, mert hacsak nem valami lepusztult oduban laknak, nem lehet ennyit félretenni. Lazacon élni nem lehet még komoly munkákból sem, nemhogy ilyenekböl. A sok a szabadidejük, ezért beiktatnak még valamit eléggé átlátszó.

Azért kell még valamit elvállaniuk, mert nincs elég pénz a megélhetésre sem, egyetlen fiatal párnak sem az a szabadidö eltöltésének a módja, hogy még többet dolgoznak.

Titekek kicsalogatnak, a nevetekre kerül a "közös" lakás, azaz ti fizetitek, ök meg ingyen laknak. Szóval az egész egy nagy átverés, nem ártana, ha ezen elgondolkodnátok.

az egészben az alegnagyobb gond, hoyg ha te nem dolgozol, csak házicseléd leszel, akkor még haza sem tudsz jönni, mert nincs miböl.

Ha meg netán valamit sikerülne félretenni, az nem a te pénzed, hanem a legjobb esetben a barátodé.


Eleve 3 hónapos kapcsolatra alapozni még országon belüle is nagyfokú felelötlenség, külföldön meg teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz.


A szüleid helyében kiakadnék, de mivel már felnött vagy, a saját életedet úgy teszed tönkre, ahogy neked tetszik.

2015. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
A kérdésed olyan szintü, mintha egy 16 éves kislány írta volna ki, nem hiszem, hogy ennyire nincs realitásérzéked.
2015. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első: Úristen, te aztán egy egész krimi történetet alkottál a történetről :) A lazacon élés nem feltétlen azt jelenti, hogy minden nap azt esznek, hanem, hogy nem a leggagyibbat eszik,isszák, mivel futja rá :) 3X 12 óra talpon nem olyan kevés ám, nem tudom te hol élsz. A nőci azóta új cuccokat vásárol magának, most is felpakolva érkeztek az ünnepekre. Nyilván nem mennének vissza hamarosan, ha nem lenne miből élni....És igen, szabadidejükben kirándultak (Liverpool stb) de a fő céljuk, hogy dolgozzanak, ezért is akarnak még többet. 7 napból 3-at dolgozol csak, hahó! Nem tudom ezen mi olyan hihetetlen ? A lakásban többen laknak (szlovákok,magyarok), ezért is oszlik el a pénz. A saját barátaink nem hazudnának és nem is cselédre kellek nekik, de köszönöm az aggódást. Más a kérdés.
2015. jan. 2. 17:13
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Ne hari, de ha lazacon élnek, százezreket tesznek félre havonta, akkor mi a jó fenének akarnak szinte idegenekkel összeköltözni? :)
2015. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: mint írtam a párom legjobb barátja a férfi és én is ismerem a nőt már régebbről, nem vagyunk idegenek :) Most laknak ők idegenekkel többen a lakásban, így olcsón ússzák meg. Viszont ha külön mennének csak ketten akkor már nem tudnának annyit spórolni, mint amennyiért kimentek és vásárolgatni sem tudnának annyit, ezért lenne jó 4-en, mert oszlik a pénz és több marad...
2015. jan. 2. 17:17
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagy!

Tanulj meg felnőttként dönteni. AMúgy miért nem keresel a szalmádban munkát Angliában. Ha jól tudom, az eü-s végzettséget keresik.

2015. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Realitásérzék? Hm... Heti 3 x 12 óra az hetente 205 font...szorozd be 4-el és vond le a lakbért, ami 65 font/hó/fő... Havonta megvan kb 300 ezer ft kb, amiből lemegy a lakás és a kaja meg persze amit vásárolsz, tisztálkodási szerek stb. A főtt kaja közös költségből menne. Ha tényleg spórolsz és még akad valami más munka is akkor nem lehetetlen 150 ezer körül elrakni. Nem Magyarországról beszélünk....
2015. jan. 2. 17:34
 8/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: mert nem tudok folyékonyan még angolul...? :) Nagy felelősség ám ez a szakma, nem csak úgy van, hogy bárkit felvesznek,emberi életekért felelek. Majd ha megtanultam a nyelvet nyilván utána járok a dolgoknak
2015. jan. 2. 17:38
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez annyira hihetetlen, már ne haragudj.


Milyen munka az, ahol heti 3 napot kell dolgozni? Azért mondd már meg, kérlek. Jó, értem én, hogy 12 óra, de akkor sem tudom felfogni.


Azt meg kötve hiszem, hogy 30 000 Ft a lakbér, hisz Magyarországon nem annyi, nemhogy Angliában. Azt írod, hogy 4-en vannak, de még a 120E is kevés. Ha meg ebben benne van a rezsi is, na akkor már az egész elképzelhetetlen. Angliában lehet, hogy jobban keresnek, de ne mondd már nekem, hogy annyi a rezsi+lakás, mint itt Magyarországon.


Azt meg még inkább nem tudom elképzelni, hogy vásárolnak, kirándulnak, csak úgy felújítják a lakást, mert annyi szabadidejük van.


Az meg, hogy 3 hónapja vagytok együtt.. De te már ismered a nőt meg a barátod haverját is..


Gondolkozz már, 23 éves vagy, de annyi IQ-val vagy megáldva, mint egy 16 éves. Nőj fel, az élet nem ennyire habos torta!

2015. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Ismerősök laknak kint Londonba, nem rég látogattuk meg őket és meséltek pár dolgot. Ha Londonba költöztök, valszeg északon lesztek, ott van az, hogy egy lakásba 10-15-en laknak, élősködnek egymáson. Szerintem ez egyáltalán nem egy ideális álom... Angliában a házak nagyon drágák, ezért szoktak így csoportosan lakni. Ebből az következik, hogy magyarokkal laksz, így magyarul beszélsz, nehezebben fog menni az angol. A barátaitok munkások, az ilyen betelepülőkkel pedig tele van az ország, őket általában lenézik az ottaniak. A pakisztáni sarki büfékben töltött esték szerintem nem voltak benne az álmaidban... Hidd el, nem olyan jó Anglia, mint ahogy mondják.

A szüleid helyében pedig kibuknék, 3 hónapos kapcsolattal biztos nem engednélek ki, igaz, mivel nagykorú vagy, nem sok mindent tehetnek. Ilyen felesleges szakra meg miért mentél? Tipikus hülye liba vagy, akinek csak az egyetem számít, hogy azzal tudj villogni. Hidd el, amíg nem beszélsz folyékonyan nyelveket, addig cseszhetsz a büfészakos diplomádra...

2015. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!