Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne sértsem...

Mit tehetnék, hogy ne sértsem meg a gyerekeket, de ne jöjjenek ide mindig, mikor itt vannak?

Figyelt kérdés

Külterületen lakunk, főként telkek vannak. Az utcánkba csak mi vagyunk azok, akik télen-nyáron itt vannak. Kettővel arrébb lakik egy nyugdíjas házaspár, de ők csak nyáron vannak itt és egy szintén nyugdíjas férfi, velük nagyon jóban vagyunk, szeretünk beszélgetni stb.. Viszont! Új telektulajdonosok jöttek és elég gyakran kijárnak, 2-3 naponta. Nem is volna ezzel semmi baj, ha a gyerekeik (4-5) nem járnának le hozzánk mindig már egy hete. Márpedig lejárnak mert észrevették, hogy van egy kölyökkutyánk és van 3 cicánk is. Az egyik kisfiú belebolondult a kutyánkba, hozza ide a társait is és benyúlnak a kerítésen simogatni vagy csak úgy bejönnek. Többször szóltam rájuk, hogy nem szabad, de nem hallgatnak rám. Ma is aludt volna el a lányom a babakocsiban, ők meg jöttek és Lili, felkiáltással rontottak be az udvarra. Utána elkezdték cirógatni a babámat (nem szereti őket, mindig sír) és kérdezgették, hogy mi baja van, miért sír. A kutyám pedig teljesen megbolondul, mert játékos és játszik mindig. CSAK!!

Én most tanítom a kutyámat, hogy ül, áll, fekszik, marad, gyere ide stb és nagyon nem kéne, hogy ezek a gyerekek itt lábatlankodjanak!

A babám se szereti őket, folyton sír, ha jönnek. Azt mondták, legközelebb szombaton jönnek. Mi nem leszünk itthon szombaton, mert dédihez megyünk és félek, hogy átmásznak a kerítésen (kinézem belőlük) csakhogy a kutyámmal játszhassanak. A férjemet is zavarja, hogy nincs tőlük nyugalmunk... de megbántani nem akarjuk őket így, hogy most jöttek ide.


2017. aug. 17. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A saját telked magánterület, szólj a szüleiknek hogy ne járjanak át.
2017. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem én is beszélnék a szülőkkel finoman, hogy pici babátok van, és neki nyugalom kell, a gyerekek meg felébresztik. A szombati helyzetben meg én bezárnám a kutyát a lakásnak egy olyan részére, ahol nem olyan gáz, ha bepisil (pl. fürdőszoba, ahol könnyű takarítani utána). Engem is idegesítene a gondolat, hogy bemásznak csesztetni a kutyát.
2017. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleiknek, hogy ne járkáljanak be.
2017. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Szólj a szülőknek, hogy harap a kutya.
2017. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Jól értelmezem, hogy csak úgy besétálnak a kaputokon? Azonnal szólnék a szülőknek. Milyen dolog már az, hogy átsétál egy idegen telekre?
2017. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostantól kaput zárni es szulokkel beszelni h ha jonnek is akkor eleg egy heten egyszer
2017. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bejönnek? Én páros lábbal rúgtam volna ki őket onnan.


Zrd be a kaput és ennyi.

2017. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!