Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kellene ahhoz,...

Mennyi pénz kellene ahhoz, hogy ki tudjunk költözni?

Figyelt kérdés

Ki szeretnénk költözni férjemmel és egy éves lányunkkal külföldre(Németország vagy Ausztria, esetleg Anglia). Mennyi pénz kellene hozzá? Albérletbe mennénk. Meg ameddig munkát találunk, addig is kell ugye élni valamiből.

A gyerekkel kapcsolatban miket kell elintézni? Itthon be kell jelenteni valahol,hogy kimegyünk vele?Védőnő vagy bárkinek?



2017. aug. 19. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás, szakma, végzettség, munkatapasztalat? Esetleg kinti ismerős, rokon? Egyébként szerintem keress tematikus csoportokat, pl. ezt:


[link]

2017. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában nem kapsz albérletet, ha nincs legalább 3 hónap munkaviszonyod, legalábbis tőlünk mindig kérték az utolsó 3 havi bérpapírt. Ami ezen kívül érdekes lehet számodra, hogy ha privátban bérelsz (ami kb lehetetlen), akkor 1 havi albérleti díj, plusz 2-5hónap kaució, ha ingatlanoson keresztül, akkor 1 havi albi díj, 3 hónap kaució, plusz 2! hónapnyi provisio (közvetítő díj, amit sose látsz többet). Egy aprócska kb 50 nm lakásra kb 3000€ minimum, ami kell, de mint mondtam, munkáltatói nélkül leginkább esélytelen. Sajnálom, hogy csak rossz hírekkel tudtam szolgálni.
2017. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
2-3 millió alsó hangon. Az egészségbiztosítási járulékot le kell mondani, a védőnőnek nem baj ha szólsz sőt nem árt az ilyesmit vele megtárgyalni, mert talán tudja is hogy az adott országban milyen feltételek vannak vagy utána tud nézni, mert nyugaton sok helyen ahogy bejelentkeztek egy lakásba egy gyerekkel jön a gyermekvédelem és ha nem felel meg a lakás az elvárásoknak egyből elveszik a gyereket aztán több éves procedúra mire visszakerülhet hozzátok.
2017. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, hogy akartok kint elni es mit fogtok dolgozni. Ha feketemosogatok vagy gyari munkasok lesztek akkor sok penzt gyujtsetek be elore!

Ha beszelitek a nyelvet, van egzisztenciatok ami kint is er valamit es pl. irodai munka lesz akkor rendes eletetek lesz.

Szoval nem mindegy, hogy pl. ismert ceghez megy apuka irodistanak es normal eletmodotok lesz, vagy gyarszalag mellett rak ossze csavarokat 12 oraban es ezt is csak 3 honapnyi keresgeles utan talalja meg. Nekem erre es arra is van peldam ismeretsegi koromben. Elso esetre pelda jomoduan el es boldogok, a masodikra pelda apuka szetdolgozza a belet, naprol napra elnek, anyuka sir es atkozza a napot amikor azt hitte ha kimennek, a kerites is kolbaszbol lesz.


Miket tudhatunk, mi a vegcel? Beszeltek nyelvet? Mi a TERV? Ezek fontosak. Ugy nem lehet hogy "kitelepulunk gyerekestol mer' kulfoldon minden jobb es majd lesz valami mi meg tokre meggazdagszunk"....ugyanis aki igy megy ki, az vagy visszajon vagy osszeroppan.

2017. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem csak úgy álljatok neki, ha legalább egyikőtöknek van már fix állásajánlata/szerződése, vagy esetleg férjed menjen ki először egyedül állást és megfelelő szállást keresni.

Én Németországban lakok és az albérletárak természetesen attól függnek, hogy vidéken vagy nagyvárosban van-e a lakás, felújított vagy nem, méret stb ... legtöbbször konyhabútor nélkül adják ki, vagy vmennyi pénzért átvehetitek az előző lakó konyhabútorát ha nem feltétlenül akarja magával vinni. A bérbeadó el szokta kérni a munkáltatói igazolást vagy banki igazolást, hogy le tudja csekkolni a bérlő pénzügyi helyzetét, kérhet referenciákat stb. Amint megvan a bérleti szerződés, kötelező bejelentkezni hivatalosan a lakcímre és ezt az igazolást kérik majd pl bankszámla ügyintézésnél stb.

Kevés az óvodai/ bölcsödei hely és a család éves jövedelme alapján van kiszámítva, hogy mennyi a havi díj amit be kell fizetni + étkezés.

A betegbiztositást rögtön el kell kezdeni elintézni, és ha csak egyikőtök dolgozik akkor a házaspár másik tagja plusz a gyerek családi biztosítás keretében ugyanúgy jogosult az egészségügyi ellátásra (állami biztosítók egyikénél). Otthon az OEP-től kell igazolást kérni, hogy ott is eddig biztosítva voltatok. Miután megvan a német biztosítás akkor szólni kell róla az OEP-nek és leadni a TAJ kártyát. Az itteni ügyintézés sokkal gyorsabb összehasonlítva az otthonival.

A gyereket be kell jelenteni gyerekorvoshoz és ott kap egy kiskönyvet amiben benne van mikor kell az épp aktuális vizsgálatra vinni (olyan kb mint otthon a védőnői vizsgálat csak itt rendesen orvos is megvizsgálja). Oltásokat is ekkor meg lehet beszélni (vigyétek az otthoni oltási könyvét), az oltások itt amúgy csak ajánlottak és nem kötelezőek.

Otthon le kell mondanod a családi támogatásokat, itt pedig megigényelni a Kindergeld-et (193 Euro/hónap). Elterngeld-et nem tudsz igényelni mert az csak 12/14 hónapig jár. Munkanélküli stb segélyt csak akkor igényelhet valaki amennyiben itt már volt hivatalos munkaviszonya.

Ha jól tudom otthon a gyámhivatalnak de lehet hogy a vedőnőnek is szólni kell. (Nekem itt született a fiam, úgyhogy ilyen szempontból otthon nem volt semmi dolgom), az adószámot nem kell lemondani.

Szóval munka nélkül ne induljatok és még így is legyen bőven tartalékotok (én min. 8-10 ezer eurót javasolnék).

Nem tudom hogyan álltok a nyelvtudással, de gyúrjatok rá még otthon amennyire csak tudtok. Ennyi jut most eszembe, remélem segítettem.

2017. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem menjen ki a férjed, aztán mikor már valamit megteremtett, akkor menjetek utána. Egy felnőttnek magában könnyebb és olcsóbb (bár úgyis húzós) nem mindegy, hogy mennyire számoljátok fel az itthoni életet meg mennyit buktok, ha nem jön össze.
2017. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek az előzőekkel. Ha ennyire fontos, a férjed menjen. El ne induljatok meztelen s.ggel külföldre egy egyévessel! Csak a kudarc lesz belőle. Ne higgyétek azt, hogy a kelet-európai képzetlen, nyelvtudás nélküli bevándorlókra lenne szükség.


Mert ugye ha lenne nektek bármelyik, akkor nem itt kérdezősködnétek és nem kiköltözés UTÁN akarnátok keresni munkát...

2017. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Alap, hogy ez esetben előbb kimegy a férjed, teremt egzisztenciát, bérel lakást, stb., és ti csak UTÁNA mentek ki.


Nem együtt a semmire. Ami még két fiatal esetén okés, megoldják, de a gyereket hová teszed, ha gáz van?

Ő nem alhat sátorban x napig, stb.


Egyébként három havi bérpapír, addig lakást sem adnak, csak szólok. :)

2017. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony. El ne induljatok együtt, hacsak a férjed nem mérnök biztos nyelvtudàssal. :)

Mi Angliàba akarunk VISSZA menni gyerekkel és elgondolkodtunk hogy miket kell intézni, mennyi pénz kell, úgy döntöttünk hogy ha nekivàgunk, akkor csak a férjem megy ki egyedül, majd mi utàna. Hiàba voltunk kint évekig,gyerekkel ez kész őrültség lenne beleugrani a mélyvízbe.

2017. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!