Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van idehaza albérle...

Mi értelme van idehaza albérletbe költözni és hónapról-hónapra élni?

Figyelt kérdés

Nézzük a fővárost R@h@dt drága minden egy normális albérlet 60-80ezer+rezsi és kaja stb. és mennyi a szakmás keresetek allig 120-150ezrek szóval mi?


A diplomásoknak bezzeg könnyű, nem elég, hogy negyed milliókat + - kapnak de még az albit is fizeti nekik a munkáltató. (haverom gépészmérnök tudom miről beszélek).


Szóval hol az igazság? És csodálkoznak, hogy menekülnek innen külföldre...



2016. aug. 23. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Mar egy lidl elado is netto 300+ ezret keres.
2016. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerezhettél volna te is diplomát
2016. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden mérnöknek, Bro. A negyed millió, meg jó vicc volt. Kackac.
2016. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bezzeg a diplomások... Te miért nem tanulsz/tanultál?

Nekem nincs diplomám, de attol nem mondom, hogy óóó hát a diplomásoknak könnyü...

Egy jó szakmával nem csak 120ezreket kereshetsz.


Az értelme, hogy albérletbe költözni és hónaprol-hónapra élni? Miért az utcán jobb?


Külföldön se más a helyzet. Minimálbéres, vagy éhbéres melóval ott is kifizeted a lakást/szobát és mi marad belőle?


Hol az igazság?

Szerinted egy olyan embernek aki semmit nem tanult, ugyanannyi fizetést kellene adni, mint aki évekig tanult és nem kevés pénzt fektetett bele?

2016. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 lidl eladó nem keres 300e-et, a főpénztáros keres, az meg 1 boltban max 2 fő van. Főpénztáros az nem a kasszás néni akinél a vásárló közvetlen fizet!



Kérdező: nos nem sok értelme van. Szakmával megkapod a 120-150nettót az már jó, nekem szakmában eddig Bruttó 130eft volt a max.. pedig hiányszakmáról van szó és Pest megyéről.

2016. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

#4 "embernek aki semmit nem tanult, ugyanannyi fizetést kellene adni, "


itt most az összes szakmunkást az ápolót, a péket, a kőművest, a festőt, stb, stb, stb leszóltad.. no comment.


annyit kellene nekik adni, miből megélnek és nem csak hónapról hónapra tengenek.

2016. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hagyd a Lidl hülyeségedet, mert 120-al töröltem fél évig érettségivel+szakmával.
2016. aug. 23. 21:13
 8/16 anonim ***** válasza:

"A diplomásoknak bezzeg könnyű, nem elég, hogy negyed milliókat + - kapnak de még az albit is fizeti nekik a munkáltató. (haverom gépészmérnök tudom miről beszélek)."


Ha mérnök akkor lehet fizetik. De ha közgazdász vagy és nem laksz Pesten akkor kidobják az önéletrajzod a kukába, mert ha bejársz vidékről drága a bérlet, ha bérelsz egy szobát akkor meg félnek tőle hogy lelépsz, amint kapsz a lakhelyedhez közel munkát. Felvesznek egy helyi lakost és részükről meg van oldva.

2016. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

"Hagyd a Lidl hülyeségedet, mert 120-al töröltem fél évig érettségivel+szakmával."


Nyilvan nem mindenki, de tobb plakat is volt kint 305ezerrol fopenztarosnak. Jo hogy nem varjatok mar el hogy a takarito is 300ezret keressen.


120 ezer egy konnyu betanitott munkara az egyaltalan nem rossz.

2016. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

"itt most az összes szakmunkást az ápolót, a péket, a kőművest, a festőt, stb, stb, stb leszóltad.. no comment. "


Egy jo festo siman megkeres havi 3-400ezret. (persze nem alkalmazottkent)

2016. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!