Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő maga oktatja úszásra a gyerekét az uszodába ln, ahol természetesen mások járnak oktatásra?

Figyelt kérdés

Tehát a legtöbb uszodában hétköznap és hétvégén is van úszásoktatás (csoportos és egyéni)

Azonban mi a helyzet, ha egy szülő nem iratja be, hanem maga lemegy a kisgyerekével és hasonló módon oktatja, mint ahogy a valódi oktatók.


Okot később írok



2017. aug. 24. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk felnőtt nem mehet a gyerek medencébe, úszni nem tudó gyerek még nem mehet a melyvizbe, így eleve nem fordulhat ilyen elő. Illetve uszasoktatasi idő alatt az uszoda csak a tanulók számára npvan nyitva, más nem mehet be.
2017. aug. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Ha a szülö ért hozzá, akkor elvileg semmi akadálya, ha azonban ö is éppen csak elevickél a vízben, akkor többet árt, mint használ ez a fajta oktatás.


Viszont ha van szakszerü oktatás, akkor értelmesebb lenne a gyereket oda járatni, több okból is.


Egyrészt a gyerek jól tanulja meg az úszás szabályait, másrészt közösségben van addig is és a szociális képessége feljödik, harmadszor meg egy kivülálló személyre jobban hallgat, mint a szülöre.


Erre csak az lehet ok, ha a gyerek pszichikailag sérült és ezért nem képes egy kösösségbe beilleszkedni, az viszont nem ok, hogy nincs rá pénz - ha a szülö megengedheti magának, hogy a gyerekkel uszodába járjon, akkor a tanfolyam ára is belefér.

2017. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Édesanyám a srtrandon tanított meg úszni. Fogékony voltam rá, könnyen ment. Később jártam rendes tanfolyamra is, ahol a mellúszáson kívül a többit is tanultuk.


Semmi problémát nem látok benne, ha a szülő tanít. Később is lehet csiszolni a technikán. Ez szerintem nem olyan, mint az otthoni korai nyelvtanítás, ahol káros ha a nem anyanyelvű és nem is tanár tanít.

Úszni nem csak olimpikontól lehet. Az elsődleges cél úgyis csak annyi, hogy ne fulladjon meg a gyerek, ezért tanítjuk meg.

2017. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha van rá módja, miért ne? Gondolom, nem versenyzőt akar faragni belőle, csak biztos úszótudást adni neki.

Egyébként az enyémek mind jártak úszni, a nagyokat az apjuk tanította meg az alapokra, a kicsit pedig nekem sikerült becsalogatni mély vízbe a tanmedencés tanfolyam után, nagyon félt, az edző sehogy nem tudta beleimádkozni a nagy medencébe. Most már mindegyik jól úszik, hullámzó tengerben is. Úgyhogy vannak előnyei annak, ha a szülő foglalkozik a gyerekkel.

2017. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Megmondom őszintén én nem sokra tartom a kötelező úszásoktatást. Aki versenyszerűen akar sportolni annak jó. Kíváncsi lennék egy kimutatásra, hogy a gyerekek hány százaléka tanul így meg úszni. Engem apukám tanított és úgy látom hiába az oktatás, ha a családdal nem úsznak rendszeresen, az a tudás nem hasznosítható sajnos.

Én úgy tudom Hosszú Katinkát is a nagypapája tanította meg úszni

2017. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Az ovis úszás nekem csalódás volt. Olyan sokan vannak egy csoportban, hogy alig jut idő egy gyerekre, ezért 2 év alatt nem tanul meg úszni, csak "szokja a vizet". Míg aki kisebb, 3-4 fős oktatásra járt, ott fél év múlva úszott a gyerek. Így én nem látok benbe kivetni valót, ha a szülő tanítja.
2017. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy szuper, tök jó fej, és hajrá!


Azt is gondolom, hogy az úszástanulás alapból azért van szükség, nehogy megfulladjon az ember, és persze egy baromi egészséges mozgásforma, így remek, ha megszereti a gyerek. Mindkettőre kiváló, ha a szülő tud foglalkozni a gyerekével.

Vannak érzékenyebb gyerekek, akiknek számít az edző személye, a fiamnak pl. pont az úszás kapcsán mázlija volt, mert mikor beírattuk az első tanfolyamára, ott több jó fej edző volt, mint undok, de később, az iskolai kötelező oktatásnál, vagy akár az úszótáborban már nagyon nem kedvelte az edzőket, azt hiszem, ha ott ismerkedett volna a vízzel, könnyen lehet, hogy elvették volna a kedvét tőle egy életre…

2017. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kisebbik gyerekemről lenne szó. Nagyobbik jár normális úszásoktarásra.

A kisebbik nagyon szeretne, de nagyon szorongó, nem sikerült csoportos oktatásba bevinni. Szerintem idő kell neki. Ellenben úszni szeretne az apjával/velem.

Ezért gondoltam azt, hogy mi elkezdjük, aztán ha megérik rá, akkor lehet ismét megpróbáljuk az oktatást.

2017. aug. 24. 11:26
 9/18 anonim ***** válasza:

Èn is magam tanítom a gyerekeket.

7 és 5 évesek, de eddig nem irattam be úszásra öket.

Nálunk van több féle medence és a nagy igazából át tud már úszni kb 10m-es szakaszt, és akár 2m mélyröl is felhozza a dolgokat.

Igazából én versenyszerüen úsztam egész gyerekkoromban, de nem vagyok úszás oktató.


A közeljövöben el fognak járni úszásoktatásra, de már tuti nem az elejáröl fogják kezdeni, de szeretném ha egy rendes úszásoktató is elmondja nekik a dolgokat. Addig nem is engedem öket mélyvízbe csak ha ott vagyok közvetlen mellettük, és ök is tudják, hogy ök még a nem tudnak úszni kategoriába tartoznak, hiába nem merülnek el a mélyvízben sem.

2017. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

manapság már az a "divat" hogy a szülő szinte semmit sem taníthat csak úgy a gyerekének.

Ne tanítsa angolra, mert rossz lesz a kiejtése, ne tanítsa írni, olvasni, számolni, mert többet árt mint használ, lassan ott tartunk, h már port törölni is csak hivatásos takarítónőtöl lehet megtanulni, főzni meg szakácstól.

Ilyen alapon, persze tanítsd nyugodtan.

2017. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!