Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy majdnem 4 éves,2...

Ha egy majdnem 4 éves,2 különböző nyelvű szülő gyermeke alig 4 éves, és még csak néhány szót mond, az nagy baj? Viszont mindent megért természetesen.

Figyelt kérdés

4 év az nagyon soknak hangzik, de úgy hallottam, a "kétnyelvű" gyerekek amúgy is későn kezdenek el beszélni... De ennyire? magyarul, és a másik nyelven is csak alig néhány szót hallottam tőle, de szerintem ugyanezeket használta már egy évvel ezelőtt is. Én ismerek más 2 anyanyelvű gyerekeket, egyiknél sem tapasztaltam hasonlót.

Tapasztalatok? Egy barátom gyermekéről van szó, nem tudom, lehet kéne tanácsolnom nekik, hogy vigyék orvoshoz a picit? mit gondoltok?


2010. jún. 14. 22:21
 1/8 A kérdező kommentje:
ajjajj, kicsit kuszára sikeredett. Rá kéne szoknom, hogy elolvasom a kérdésem, mielőtt kiteszem :)
2010. jún. 14. 22:22
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A célom az, hogy jó legyek

Hű társam oldalán,

Oly sok a harc, a küzdelem,

De győzelem vár ránk!


Kalandra hív a messzeség

Így megismerhetem.

A Pokémonok hű szívét,

Mely így ver odabenn!


Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Csak te és én! Pokémon!

Ó, te igaz barát, a győzelem vár ránk.

Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Szívünk együtt ver,

Az út végén vár a siker.

Vigyázz rám, ó te jóbarát!

Pokémon!

Szerezd meg hát mind!

Szerezd meg hát mind!


Ki szembeszáll, az elveszett,

Hisz szívünk oly erős,

Lelkünk a harctól nem remeg,

Hát tarts velünk és győzz!


Egy jó csapat, kit itt találsz,

Sok igaz, hű barát,

Feltartalak hát, ne tétovázz

Jöjj, nagy út vár ránk!


Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Mi győzünk a legvégén! Pokémon!

Ó, te igaz barát, a győzelem vár ránk.

Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Szívünk együtt ver,

Az út végén vár a siker.

Vigyázz rám, ó te jóbarát!

Pokémon!

Szerezd meg hát mind!

Szerezd meg hát mind!

Szerezd meg hát mind!

Szerezd meg hát mind!


Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Mi győzünk a legvégén! Pokémon!

Ó, te igaz barát, a győzelem vár ránk.

Pokémon! Szerezd meg hát mind!

Szívünk együtt ver,

Az út végén vár a siker.

Vigyázz rám, ó te jóbarát!

Pokémon!

Szerezd meg hát mind!

Szerezd meg hát mind!

Pokémon!

2010. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ám a hasznos válasz! Ejha:)

Nem normális, hogy egy 4 éves még egy két szót mond. Mindenképpen meg kellene mutatni szakembernek. Lehet, hogy csak nem akar beszélni, aztán egyszer csak megszólal, és mondja az összefüggő, értelmes mondatokat, de azért szerintem nem ártana, ha látná szakember. MOndd, hogy a neten olvastad, hogy ilyen idősen már beszélnie kéne, és kérdezd meg mit mondott erre a doki.

2010. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és rossz a refrén a pokémon dalban:)
2010. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, a mi babank is 2nyelvu lesz, ezert en is kivancsi vagyok, mikor kezd majd beszelni. Az tuti, hogy kesobb kezdik a csacsogast, de szerintem 4 evesen azert mar elorebb kene tartania. Baratnom unokahuga 2 evesen kezdett beszelni, angolul es magyarul. Orvoshoz vittek mar? Haziorvos biztosan tudna oket tovabb kuldeni szakorvoshoz, ha ugy iteli, hogy mar ideje lenne beszelnie.
2010. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm kislánya nemrég múlt 3 éves, szintén két nyelvű családban él, és már mondd egyszerű mondatokat is.

szóval szerintem ez a közel 4 éves kori állapot lemaradást mutat.

2010. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*kétnyelvű, mond
2010. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy oviba nem jár még, így alig hall magyart tulajdonképpen... Apuka nem nagyon beszél hozzá, tesó max, de ős is csak pár évvel idősebb, és nem is tiszta a beszéde. Szóval anyukát hallja csak az ő nyelvén beszélni, de azt sem használja, csak néhány szót belőle. Bár szerintem az is összezavarja őket, hogy anyuka magyarul próbál hozzájuk beszélni (ráadásul azt sem perfekt, sőőőt....)
2010. jún. 14. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!