Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes vidékről Budapestre...

Érdemes vidékről Budapestre költözni családdal?

Figyelt kérdés

Elsősorban hasonló családosok véleményére lennék kíváncsi.


Régóta töprengek azon hogy Debrecenből Pestre költözzek családommal. 1,5 éves kisfiúnk van.


Az én szakterületemen találnék is (relatíve) könnyen állást, akár dupla annyi fizetésért is, viszont itt a kis lakásunk, a család (mindkét családban jó nagymamák, dédszülők), tehát szoros a kötelék.


Jól jön a segítség olykor-olykor ha netán beteg a baba, ha kettesben elmennék feleségemmel valahova, jó tudni hogy van aki ilyenkor besegít.


Tudom, hogy ezt mind fel kell adni ilyenkor, de mennyire nehéz így boldogulni egy másik városban?


(Nincs jó és rossz válasz, véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi)



2017. aug. 24. 12:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
22%
Én is debreceni anyuka vagyok, a jobb megélhetés miatt mennétek Pestre ?
2017. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%
Én nem Pestre mennék közvetlenül, pláne nem kisgyerekkel (éltem ott 7 évig, hát soha többé), hanem a főváros mellé, közeli agglomerációba, ahonnan gyorsan benn vagytok, ha kell.
2017. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
55%
Én a gyerek miatt nem mennék. Nem azért, mert a nagyik, dédik messze lennének, bár nyilván ez sem utolsó szempont. De a büdös, szmogos, külföldiekkel és részegekkel tarkított város számomra is frusztráló, nem hogy egy másfél éves számára. Nem tudom, Debrecenen belül merre laktok, de ha nem a legnagyobb dzsumbujban, akkor 2-3 év múlva simán kimehetne a gyerkőc az utcára biciklizni. Budapesten ezt max 14 évesen tehetné meg. Persze, ha megélhetési gondok vannak, akkor hajrá, de ha élhető a helyzet most is, akkor én semmi pénzért nem költöznék Pestre.
2017. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
51%
Én nem hagynám ott a rokonságot. Egyrészt érzelmi okokból, másrészt - ahogy írod - jól jön a segítségük. Azon is érdemes gondolkodni, hogy mennyire jön be neked a főváros zaja, zsúfoltsága, koszossága. Ki tudod-e majd engedni a gyereked biciklizni? Lesz majd hol futkároznia, vagy mindig ugyanazon a csöpp kis játszótéren tölti majd a szabadidejét? El mered majd engedni egyedül az iskolába? Az ingatlan árak az egekben vannak, valószínűleg sokat hozzá kell majd tenni a debreceni lakásod árához, ha ugyanolyat szeretnél. Hacsak nem szűkölködtök Debrecenben, szerintem nem érdemes költözni.
2017. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
35%

Én Budapesten élek. A nagyszülők vidéken, külföldön. Mivel a férjemnek még a dédapja is Budapesti volt, eszünkbe sem jutott vidéken lakni, pedig én vidéki vagyok Szeretek itt lakni, nem költöznék vissza, pedig élhetőbb,nagy, megyei város, ahonnan feljöttem. Vidéken még a nagy város is nyugodtabb, szebb, tisztább. Jobb egy gyereknek ott felnőni.

Itt Pesten nincs segítségem, mert férjem szülei már nem élnek, rokonokra nem lehet számítani. Ez nagyon nehéz . Soha nem tudunk elmenni kettesben, amikor elkezdődik a gyerek közösségbe kerülése, akkor két hetente beteg és akkor sincs segítség. Vagy babysittert fogadsz. Nekem a babysitter nem jön be, sosem volt még más a gyerekemmel.Ez a része nagyon nehéz.

Ugyanakkor millió lehetőség van a gyerek fejlődésére, fejlesztésére, szórakozására. Színház, torna, foglalkozások, bábszínház, zene stb...

2017. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

200 km-re odébb költözni azért nem a világ teteje, kérdező.


Neked dupla fizetés, mindenre millió lehetőség, a gyereknek is: megéri. Rokonságot lehet úgy is látogatni, hogy elmentek hétvégén. Autópályán nem kunszt.


A dupla fizetésbe pedig csak belefér a bébiszitter is. Egy lakást meg bármikor ki vagy el lehet adni.


Én nem adnám Budapestet semmiért: minden tekintetben itt van a legtöbb lehetőség.

2017. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

Férjemmel mindketten vendéglátósok voltunk, Siófokon éltünk. Hamar Pestre költöztünk (nem családos embernek való a Balatonpart).

Kb 5 évet éltünk albérletben a fővárosban, aztán házat vettünk. Az agglomerációban. Kertes, családi ház. Utána született meg a fiunk. Valóban nem könnyű, hogy anyós 130 km-re lakik, de mindent meg lehet oldani.

SZuper helyen lakunk, én bejárok Pestre dolgozni (már nem vendéglátásban), férjem talált közelebb jó munkahelyet.


Hogy mennyire nehéz boldogulni? Az csak tőletek függ. Mennyire vagytok talpraesettek, életrevalók. De a mai technológiával sokkal egyszerűbb az élet.

Mi még okostelefon, meg internet nélkül költöztünk viszonylag a város közepére, mégis boldogultunk. Húgom 23 éves, és okostelefonnal a kezében se menne be a városba...

2017. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
15%
6-os vagyok: hagyjuk már, hogy Budapest koszos! Számos kerület patyolattiszta. Lehet Budára a II vagy XII. kerületbe költözni, zöldövezetbe, békébe-madárfüttybe is, nem csak a zsümis belvárosba.
2017. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
8%

3-4, ti még biztos nem jártatok Pesten. Azért nem csak a Hős utcából áll a város...


Vannak nagyon jó kertes házas részek, illetve vannak nagyon is jó társasházak, saját játszótérrel. Sok hely van, ahol biciklizhet a gyerek 14 év alatt is az utcán. Nyilván nem a belváros, de Budapest része. Elég nagy a főváros, hogy mindenféle környék megtalálható legyen, nem csak a panel, meg a dzsumbuj van...

2017. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
56%

Igaz nem kisgyerekekkel, hanem általános iskolás és gimis gyerekekkel költöztünk fel. Mi nem Pestre hanem agglomerációba költöztünk albérletbe. Ottani iskolába mentek a gyerekek. Újra így csinálnánk.


Ugyanis: vidéki gyerekeknek "mély víz" lett volna Budapest iskola, itteni gyerekek és a közlekedés szempontjából. Nem nézek le senkit, de tény, hogy a vidékiek sokkal másabbak mint a fővárosi emberek. A lakás vonattal fél órára volt a nyugatitól, így könnyen tudtunk programokra járni a városba, kirándulni, munkába menni stb. Teljesen jó kezdet volt a vidéki lét után.


Most már a városban lakunk, de újra visszavágyunk a külvárosi részekre....


Egy szó mint száz, ha szeretitek a vidéki létet, akkor agglomerációt javaslok. Volán, Máv, HÉV nagy segítség és könnyen be lehet jutni. Másik: sokkal több leellenőrizhető bébicsősz van a városban ha esetleg arra lenne szükségetek, és ha a rokonok aktívak, akkor Debrecenből van egyenes vonat Budapestre.


Budapest a programok, lehetőségek miatt sokkal színesebb város mint a vidékiek, de élni meg kell szokni. Én mai napig nem tudok a belvárosban lakni.. Hiányzik a "zöld".

2017. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!